Skocz do zawartości

Sereno F3A - relacja z budowy


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ech te BEC-e.....

, mi mało co nie rozwalił Katany, skończyło się na nadłamanym kawałeczku steru wysokości i urwanej płozie.

Polecam przed pierwszym lotem z nowo założonym BECE ( lub starym BEC-em ale ww innym ułożeniu) wykonać prosty test.

Kładziemy model bez śmigła i ze złożoną anteną odchodzimy od modelu.

 

U mnie z BECEM było to 2-3 krokii katastrofa ,serwa szalały.

 

Z osobnym pakietem 31 i dalej nie poszedłem , bo mi się nie chciało, było o.k..

 

Z rozłożoną anteną odpowiednio 100m i BEC zakłócał serwa.

 

Chce się powiedzieć mam BEC-a to beczę. :(

 

Z BEC-cy na pewno nie zakłócają liniowe ,ale są ciężkie i się mocno grzeją (można przegrać i wtedy kaplica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się powiedzieć mam BEC-a to beczę.

 

To już teraz wiem dlaczego moja Artexowa wilga po oddaleniu się na ok 100-150m zatańczyła coś w rodzaju "bregdensa"(czy jak się to pisze)i łubs w ziemie,i tak trzy razy :cry: jest na to jakieś lekarstwo :?:

 

mam regulator WOW 30A z osobnym BECem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na to jakieś lekarstwo :?:

 

Z tego co się orientuję:

1) BEC liniowy zamiast "switching BEC" (wada- grzeje się, cięższy),

2) odsunięcie BEC'a od odbiornika i anteny (wada- niepewne),

3) lepszy odbiornik (wada- niepewne),

4) osobny pakiet odbiornika (wada- dodatkowe 50g i konieczność dbania o stan naładowania),

 

Więcej nie znam, ale latam 3 sezony dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim GEMie (motoszybowiec 2m) używam BEC Dualsky VR-3 i odbiornik Hitec HFS-08RO (podwójna przemiana) i nie miałem żadnego szarpnięcia a nie latam blisko. Mój bec fabrycznie posiada na kablu pierścień ferrytowy a widziałem zdjęcia bez, może tu jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareq, mam identyczny BEC i odbiornik - wcześniej miałem odbiornik Jeti. Wcześniej straszne rzeczy się działy, w powyższym zestawie raz czy dwa szarpnęło serwami w locie. Dodam, że na naszym lotnisku niektórzy nie chcą latać z powodu zakłóceń.

 

Tak w ogóle schodzimy chyba na offtopic i był już jakiś temat o BEC'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Spinach jest BEC impulsowy - dlatego cieszysz się 4 serwami z pakietu 5S.

Dlaczego nie masz zakłóceń? Może cena Spina - 600% ceny chińczyka robi swoje?

Jakieś zaawansowane filty? Nie znam się.

 

To co napisałem wyżej to FAKTY w okolicy gdzie JA latam, co pewnie ma kluczowe znaczenie.

 

Przepraszam za te wywody w temacie Sereno, już nic nie napiszę więcej bo i nic nie mam do dodania :wink:

 

Żeby nie być tak całkiem offtopic- z powyższych doświadczeń widać, że do Sereno warto zainwestować w porządny regiel np. Spina :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.