Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

po  cichutku  liczyłem  ,ze  dojedziesz   i  Rysio prawie  miejscowy  tez   ale  nie  załuj        bo  odchylalo  poludniem  ....było  miło  spaciren...nazcinalismy   galazek  choinkowych   pod  bąbki   ...była  msza   w  kosciolku-  niewielu  praktykujacych    a     rybkę  nam     zaserwował   syn  po  przyjezdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powypasałem przez chwilę Maxe. Nosiło bardzo fajnie i niespodziewanie. Chciałem wkleić jakieś logi, bo były ciekawe, ale....Altis sie zbuntował i zapisał je w wielkości bardzo nieprzydatnej ?? Sformatowałem dziada, wgrałem stary firmware - potem sprawdzę czy działa ?

A modele trzeba odłożyć na minimum 2 tygodnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poprawka. Jako że w domu po jednej stronie było 5 a po drugiej 7 stopni i słoneczko, to można było spróbować :D

Altis zaczął zapisywać logi :) A ja sie pobawiłem, bez napinki bo jak zwykle gmerałem przy modelu. Już pierwszy lot mnie zaskoczył.

Z przykrych rzeczy - padają mi już akumulatory. SLSom rośnie rezystancja wewnętrzna i ciągną jakby nie mogły, a w jednym z dwóch Tattu, w dwóch celach Rw sie zrobiła na ponad 90mOhm (a standardowo 14-17) i ewidentnie jest do wywalenia :(

 

Pierwszy locik...

lcik1.thumb.png.76d87e1de7e467c081615089772b678c.png

 

kolejny locik..

lcik2.thumb.png.e7cf4b15e1e18a318c6e6950be1a717d.png

 

potem stwierdziłem że to nudne i zacząłem mocniej gmerać :) Aha - powyższe loty spokojnie mogły być dłuższe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Bo nie było mniej jak +5stopni :) No i słoneczko tak mnie zapraszało zza okna...

 

Przetestowałem pakiety i z 6ciu tylko jeden sie nadaje. Dwa całkowicie do kosza, trzy SLS - nie wiem co z nimi zrobić, ale pewnie czeka je utylizacja. Szacuje że z 65C zrobiły sie 20-30C :) bo rezystancje mają koło 20mOhm. W międzyczasie złożyłem zamówienie i czekam na dostawę, która pewnie będzie w przyszłym tygodniu. SLSy miałem ze dwa sezony, Tatto tylko pół sezonu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak jak piszesz z pakietami. Dwa sezony i praktycznie taki pakiet nadaje się do kosza. Ja mam 10 szt. takich pakietów. O dziwo wszystkie wytrzymały 3 sezony i są to wszystkie 850mah 3s Tattu. Nie mniej widzę że pakiety z 2018 i 2019 są dużo ale to dużo gorsze od tych z lat wcześniejszych. Na SLSach się zawiodłem, miałem 3 szt. i padły po 3/4 sezonu. Być może pech bo chłopaki latają z powodzeniem na SLSach.

Teraz czekam na nowy sezon i wymieniam wszystkie swoje pakiety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na SLS nie moge narzekać. Katowałem je na maksa, a i tak długo wytrzymały. Jedyna przewaga Tatto nad SLS to mniejsze Rw, czyli możliwość oddania większej mocy do napędu. Co czuć. Ale jak dla mnie wytrzymują zdecydowanie krócej.

Za oknem piękne słoneczko i 10/5 stopni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie nosiło tak bardzo. No ale poranek we wro był bardzo zimny, a dzień tak sobie ciepły. Dyche można było wylatać jak sie zaczęło na 70-80m. Miejsce tez inne - lata sie od drzew do drzew, a jak przed drugimi drzewami nie zrobi sie wysokości to sie ląduje :)

Jutro chyba wilgoć w powietrzu będzie duża, a w sobotę 3-4 stopne i zachmurze :D

 

lcik3.png

lcik4.png

lcik5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.