Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

ja przy tym, odpoczywam ?, Wycentrujesz w  osiach symetrii  , to tu to tam połapiesz klejem Ca potem lekki szlif trochę tkaniny szklanej +żywica, utwardzi się .

Znowu trochę żywicy z mikrobalonem szlif  i potem podkład farba i zrobione sama przyjemność .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadłub nawet sie zlepił i wygląda że był by gotów do używania bez ruszania zewnętrznej powłoki. Ale dla przyzwoitości zrobię toto.

 

Ba - jak naprawiać to ja wiem. Ale nie lubię :D? W tym przypadku radze sobie bez łapania CA (i w wielu innych). Do centrowania zrobiłem sobie "formę". Tu kadłub był pęknięty całkowicie (to idealna sprawa do naprawy ?), więc w środek wkleiłem sobie sprytnie spreparowaną i ciasno spasowaną rurę w kształcie kadłuba z 3 warstewek węgielka 160 (chyba że ze 4 lub z jakiegoś pomieszania tkaniny 160 z wysokomodułową- już nie pamiętam :D). Na zewnątrz sfazuje i dam trochę rowingu i ze 3 stopnie tkaninki węglowej. Potem wystarczy stosownie zawinąć - i z zasady właściwie nie trzeba malować, bo całkiem ładnie wygląda. A do tego pięknie sie błyszczy. No chyba że mnie poniesie. To poszifuje i pomaluje

Kadłub jeszcze nigdy mi nie pekł w miejscu którym go tak naprawiłem...tylko jak coś to w innym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... to już wiem czemu dziewczyny tak za mną szaleją. Nikt nie ma tylu blizn na modelach co ja :D

 

A tak przy okazji to naprawiam też 2 gi kadłub uszkodzony w 2018 roku. Złamany nie był, ale ma inne uszkodzenia, chyba bardziej pracochłonne do naprawy :) I zaraz okaże sie że mam za dużo kadłubów - i będzie trzeba skrzydła naprawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? ?

Prościej jest kupić gotowy kadłub do elektryka, który ma stosowne wymiary, właściwe miejsce na silnik o właściwej mocy, właściwe miejsce na akumulator 4S i właściwe miejsce na serwa :) Choć wciąż nie jestem na tyle zdesperowany, aby zrobić ten krok :)

A kadłuby szybowcowe prędzej czy później i tak się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeprowadziłam empiryczny test na funkcjonowanie nowych przepisów. Model oznaczony numerem ID, DroneRadar zaakceptował moją prośbę, czyli pierwszy lot po nowemu się udał :)

Niestety vario wbudowane w Altisa nie pozwala na ustawienie alarmów, tak jak varia do Graupka innych producentów, dlatego trzeba odpytywać lub zerkać na ekran na jakiej wysokości się jest :D Ale da się latać i nie przekraczać 120m ?

 

 

IMG_9526[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po zastosowaniu sie do nowych przepisów, modele latają nie gorzej niż poprzednio ? Te na zboczu również ?

 

1265178728_IMG_95411.thumb.JPG.0fa4624feef067637e3f86f23edd5721.JPG

1039784593_IMG_95441.thumb.JPG.f532ddf7f72fe210129b2380d2383d11.JPG

 

tak patrze na to zdjęcie i mam nieodparte wrażenie że większość latających z tej wysokości tylko ląduje :) A ja sobie latam i latam - nisko i tylko czasami wolno. Zdjęcie oczywiście robione lewą ręką, bo prawą model sterowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.