Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

Bo zima nie jest zła do latania. Tylko trzeba chcieć :)

I tak tu gigantem jest Jano - ma swoje zasłużone lata, i bez względu na to jaka temperatura a jest wiatr, Jano jest na zboczu :) To przez niego ja w tym roku więcej latałem ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś wolne a ,że pogoda piękna grzech by było nie polatać. Wziąłem Herona i udałem ię na swoje "lotnisko".

Na miejscu byłem około 14:00 ziemia się wygrzała więc wystartowałem licząc na termikę.Niestety zero noszeń a nawet chwilami dusiło. Wykonałem kilka startów ale warunki o dziwo kiepskie. Dopiero około 16:00 pojawił sie powiew wiatru zwiastujący oderwanie się komina a ,że było już dość późno postanowiłem od razu lecieć nad niewielki las niedaleko miejsca staru w nadziei ,że nagrzewający się powoli przez dzień las zapracuje. To był strzał w dziesiątkę ! Jak poprzednie loty były po 3- 5min ten lot 24min.

Jak na przyciężkawego Herona to myślę ,że sukces. Ja się przynajmniej cieszę bo w tym locie wykręciłem komin następnie zrobiłem przeskok do drugiego komina który wskazały mi krażące drapieżne ptaki i znowu podkrętka. Było wspaniale. No i jescze parę zdjęć modelu i zadowolonego pilota:):

IMG_20210331_144756.jpg

IMG_20210331_151808.jpg

IMG_20210331_162621.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był faktycznie ciekawy dzień. Wybraliśmy się z Konradem na 4 godzinny trening, wydawać się mogło na idealną termiczną pogodę. Ciepło, w zasadzie bezwietrznie. Słońce palące szyję budowlańca. A było różnie. Czasem trafiałem z 20-21m, ale w sumie to trzeba było dużo wyżej zaczynać - 30-40m. Rozkręcamy się, początek sezonu, etc, ale zaskoczeń było więcej.  Jakieś te kominy wązkie były, szybkie i trzeba za nimi ganiać :) Fakt, że niektóre rwały z dołu i ciągnęły na 200-300m bez problemu.

Ulatałem się dziś jak bąk na łące w lecie i było świetnie. Poprawiam statystykę - już ponad 50% lotów dolatanych, a chciało nam się latać 10-tki, bo... tak nam się dziś chciało. Testuję jeszcze tylny s.c i lotki w dół przy hamowaniu, co jeszcze wymaga dostrojenia, choć przyjmnie model stroszy się do lądowania, dziobem w dół. Dwa przyjemne logi z dzisiejszego dnia.

PS. tylko zapomnieliśmy o fotce ;)

VER L 31.03 MIR.jpg

VER L 31.03 MIR 2.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Panowie sobie polataliście!

Ja też tego dnia byłem i kilka dni wcześniej ale po pracy, więc tak fajnych noszeń już  nie miałem. Jednak głowę miałem obciążoną innymi myślami niż latanie, i jakoś nawet radości z latania nie miałem. Więc byłem bo byłem.

 

A wczoraj chłopaki sie pozboczowali w różnych częściach kraju. Paweł co lata również pierdolotami, odpalił sobie dużą dawkę adrenaliny latając Respectem :)

 

I jeszcze moja fotka...ze byłem :)

 

86D6E4F1-9A7C-442E-A4CD-19794A91721D.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta też były udane. Niedzielna świąteczna aura była pomocna, ponieważ termika w ten dzień była niesamowita. Takie warunki zdarzają się bardzo rzadko, nawet latem. Łapało nawet trawę :) i udawało się nisko na starcie. Byłem z Maćkiem i robiliśmy ambitnie 5-tki. Start, potem szybko w górę i na koniec poprawne lądowanie. Fakt, było chłodno, jednostajny wiaterek, przebijające się słońce, i zdaje się więcej go było im później. Wiatr także słabł. Po 15.00 już termika nie taka żwawa z dołu. Coś tam się jednak udawało. Trzy logi, potwierdzają, że czasem warto odejść od stołu i troszkę zaczerpnąć świeżego powietrza ;)

Poniedziałek, jakby z innej bajki (takiej grudniowej) i więcej stołowania w dużym pokoju.

 

VER L 04.04.2021 MIR4.jpg

VER L 04.04.2021 MIR.jpg

VER L 04.04.2021 MIR2.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie teraz miałem wyjechać na zawody, żeby sprawdzić w boju czy model lata czy mi tylko się wydaje ze lata. Niestety niepewność będzie trwała dalej ?

gdyby było po 13 to chociaż bym się napił z rozpaczy, a tak tylko zgryzota mnie bierze :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było całkiem przyjemny dzień. Na zboczu pojawiło sie 8 lataczy (przyjechali z całej Polski - od wybrzeża aż po góry :D ), choć nie jednocześnie.

Każdy testował co miał, ja np. sprawdzałem o ile skuteczniejsze są dwie kamerki na jednej bazie :)

Poza tym, koledzy co ustawiali bazy, zrobili nam niespodziankę i wydłużyli bazy do 130m :) (zamiast standardowych 100m). Ale nikt nie narzekał - tak jest to niech jest. Jedynie czasu lotów były stosunkowo długie jak na ten warun. 

Top było fajnie i miłe a zarazem spontaniczne spotkanie modelarskie. Modele całe, gęby uśmiechnięte.

 

WhatsApp Image 2021-04-11 at 12.59.16.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Short "unofficial" info: The FAI canceled all competitions until the end of June.
If the organizers organize a competition anyway, it is then no more than an "Open International".
Reason "No accommodation and hygiene requirements"
 
ble :( to ze 3 imprezki mi wypadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.