Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Latać się nie da, to dziś sprawdziłem wstępnie jak można pogonić drukarkę na standardowym Marlinie aby coś tam się wciąż dobrze drukowało. No i na pewno wiele wydruków będzie znacznie krótszych. Tylko stolik muszę jakoś ustabilizować ;) zanim sobie gdzieś pójdą z drukarką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, dzisiaj były krótkie wypady na rusko. Wiatr był bardzo mocno odchylony. Wczoraj mocniej ale latało się bardzo fajnie. Dziś mniejsza odchyłka ale wiatr słabszy i termiki. No i była jazda z kręceniem wiatru. Momentami wiało wzdłuż zbocza. Model latał jak pijany ;)

fajnie było spotkać bociany kręcące grupowo jeden kominek

 

32C61823-8B4F-4B5C-8360-C876B082CC21.jpeg

BC8F41AF-0DBA-494E-A034-C26B5E3E8BB0.jpeg

14F09A9E-DFE8-4091-B11B-007D80B3277D.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odwołali moje ulubione austriackie zawody na Brainsbergu ??

Chociaż spodziewałem sie tego, bo Austaria turystykę, hotele, restauracje otwiera od 19 maja czyli 3 dni po planowym zakończeniu tych zawodów ... no po prostu covidowe życie.

 

Jedyna pociecha, jest taka że zawody o Puchar Śląska może w końcu się odbędą. Hotele będą czynne, prognozy wiatrowo-pogodowe na razie są nie dyskfalfikujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek ma mało czasu na latanie ostatnio :( Jest mała szansa że sie wyrwe

 

A dzisiejszy dzień jest smutnym dniem dla wrocławskich lataczy - nasza ulubiona górka, a zarazem najbardziej dzika i najtrudniejsza w kraju została kompletnie i dokładnie ogrodzona. I nie ma możliwości tam wejścia. ? Popróbujemy coś podziałać, ale słabo to widzę ?

 

IMG_0458[1].JPG

  • Zmieszany 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez sensu - pojechałem posprzątać i z nudów się przelecieć. Miało być 8 m/s....

 

 

IMG_0546[1].JPG

 

A tu łeb urywa, a turbulencje jak w pralce w czasie wirowania koca. Za to jak przychodziła termika to nawet ślepy ja widział jak skrzydła w modelu sie wyginały w zakrętach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny wałek :) I fajny model :)

Ja miałem zwariowany tydzień bez chwili czasu nawet na wspomnienie o lataniu czy modelarstwie. Jednak w niedziele zmusiłem sie do wyjazdu na świeże powietrze. Prognozy były bardzo niejednoznaczne, każdy model pokazywał co innego i jeśli chodzi o wiatr jak i o opad. Jednak wszystkie prognozy sie myliły ? Było znacznie lepiej. I do tego było całkiem miłe towarzystwo do latania.

Lataliśmy na bazach z kamerkami, ale w trybie treningowym. Kamerki działały bardzo dobrze. Nie licząc sytuacji gdy pojawiały sie stada jaskółek :)

To była udana ciepła i wietrzna niedziela, choć pobyt na zboczu zajął nam co najmniej 11 godzin z dojazdami

IMG_0686[1].JPG

IMG_0687[1].JPG

IMG_0688[1].JPG

IMG_0690[1].JPG

  • Lubię to 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.