Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

4 godziny temu, cZyNo napisał:

 

 Ładować akumulatory w modelach i aparaturach! I na zbocza! Wieje i do tego jest ciepło!! ? ??

 

 

Baterie naładuję w piątek. Wygląda na to, że przedostatnie zawody odbędą się na najlepszym zboczu na Słowacji. Nigdy tam nie było konkursu ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, TommyTom napisał:

potencjał: Wądroże Wielkie 51°04'41.0"N 16°24'35.6"E, - 1 godzina od Wro, wg widoczności z drogi Wrocław - Jawor obiecujące. Może Władek zna lepiej warunek.

Jeżeli nie trafiony, to sorry za offtop.

do sprawdzenia, chociaz trochę niskie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część  Paweł to chyba jest na terenie kopalni mojego kolegi ale nie byłem tam około 20 lat więc zero wiedzy ale przy okazji mogę tam podjechać i dam znać.  Natomiast muszę rozpracować dwa zbocza północne  w kotlinie Myśliborskiej.

                                                                                                                                                                Władek 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 15:27, TommyTom napisał:

potencjał: Wądroże Wielkie 51°04'41.0"N 16°24'35.6"E, - 1 godzina od Wro, wg widoczności z drogi Wrocław - Jawor obiecujące. Może Władek zna lepiej warunek.

Jeżeli nie trafiony, to sorry za offtop.

Na wschód moze tak. Kopalnia z tej strony nie działa bo chyba dokopali się do wody. W kompani coś jak parking dla maszyn. I mieszka tam taki duży zając :D Trochę ciężkie dojście bo teren lekko podmokły przy drodze. Zawsze za późno tam byłem aby pogadać z kimś w biurze. 

03129C0A-EDD4-430C-916E-8161DA6D8E61.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 15:39, GWFC napisał:

Baterie naładuję w piątek. Wygląda na to, że przedostatnie zawody odbędą się na najlepszym zboczu na Słowacji. Nigdy tam nie było konkursu ... ?

Dobrze naładowałem akumulatory...
https://www.f3xvault.com/?action=event&function=event_view&event_id=2196

DSC_3638.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Laco!

 

A mi w jeden dzień udało sie przejechać 750km, kilka godzin polatać i ... coś tam pogmerać przy modelu.

Już pierwsza zmiana zadziałała zaraz po wyrzucie! A kolejne zostały wprowadzane systematycznie. Jednak moje przemyślenia po German Open, co trzeba zmienić, okazały sie bardzo słuszne. Nawet zmieniłem styl latania na bardziej agresywny. Tylko trzeba było zmienić jeszcze mase drobiazgów w modelu. Mimo że zmiany wprowadzałem na bieżąco, to model już od początku zapierdzielał niemiłosiernie. Jak przyszła termika koledzy pospadali z krzesełek i przenieśli sie kilka metrów dalej :)

Jak pisałem Graupner trochę mnie ogranicza, bo 8 faz lotu to za mało na uniwersalny program na wiele warunków. No trudno. Zmiany jakie wprowadziłem obejmowały korektę wychyleń, expo, różnicowości, trymowania i takie tam :D Ale ze zmian jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Zobaczymy czy będą działać na innych warunkach i na jakich zboczach :) Jesi tak - to przerobie inne modele na tą modłę :) Na razie praktycznie cały dzień model latał szybko i bardzo szybko. No i chyba pora luziki skasować...bo coś warczało na szybkich przelotach :D

Jak widać na zdjęciach, tak sie przyssałem do drążka, że troche jego pozostało mi na palcach :) Nie pamiętam żeby tak mi się wcześniej zdarzyło.

 

IMG_2505[1].JPG

IMG_2510[1].JPG

IMG_2516[1].JPG

IMG_2528[1].JPG

IMG_2530[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadłem sprawdzić zmienione ustawienia na miejscówce gdzie odbyły ostatnie polskie zawody czyli MP. No i jestem pod wrażeniem...model lata bardzo fajnie! Znacznie lepiej, płynniej i wydaje se że szybciej. Pomimo odchyłki. Jestem bardzo zadowolony ze zmian które zrobiłem w ustawieniach modelu. Przemyślenia i nos, co trzeba było zmienić po zawodach GermanOpen, po raz kolejny sie sprawdzają ? Może jeszcze trochę trzeba dopieścić różnodomowości - ale to to już pierdoła.

Pewnie niedługo w hotelu przestawię drugi model na te ustawienia :D Co prawda jeszcze powinienem sprawdzić toto na Rusku....ale już czuje że będzie dobrze.

 

IMG_2575[1].JPG

IMG_2574[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cyk... ustawienia w kolejnym modelu zmienione :) Teraz trzeba to "doklikać" w locie.

 

Zapewne cześć z kolegów z forum uśmiecha sie gdy pojawia sie słowo "ustawienia" a do tego gdy jest info że jest to ważne lub bardzo ważne. No niestety jest. W przypadku naszych modeli pojedyncze kliknięcia wiele zmieniają. Na lepsze lub gorsze. Jak zaczynałem latać to wielu kolegów w F czy B podśmiewało się z tego mojego gmerania w aparaturze i zapisywania. A teraz... większość z nich tak samo robi. I bardzo dobrze :) Bo na chusteczkowych czyli byle jakich ustawieniach można jedynie polecieć .... w maliny. A jak chce sie śmigać to trzeba się napracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny bałagan mi sie zrobił w moich modelach w ostatnich 2 latach. Dlatego zacząłem wszystko porządkować. Dodatkowo wkrótce będzie kolejny model współfinansowany przez AP :)Więc trzeba sie przygotować. Tak więc w ramach porządków dużo zmian w modelach zrobiłem. No i treba było je wytrymowac na nowo. Bo trymowanie jest prawie najważniejsze :DA nie ma lepszego miejsca do tego jak stare dobre Rusko. W sumie to tylko to można już tam robić ?

542986848_IMG_26791.thumb.JPG.d356a493927a7135ddc45ef2c9b50b87.JPG

520330072_IMG_26831.thumb.JPG.e94863de03a14387e422a419e47d817b.JPG

 

poza tym...nowe ustawienie nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.