Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

No...wczoraj w końcu była zabawa na zboczu. Choć nie lubię jak tak mocno wieje .... bo przydarzyły mi się wszystkie nielubiane rzeczy z tym związane - odleciały mi zapiski, odleciały pokrowce, nie dało sie dojść do zbocza z modelami, i w trakcie składania modelu wyrwało mi skrzydło które uszkodziło statecznik (właściwie złamało) - ale CA i taśma pomogły. No i jeszcze nie wiedzieć czemu zjarała sie jedna z kamerek.

Miały być zawody, ale koledzy sie poddali ... częśc sie bała latania a inii podróży przy takim wietrze :) Ale ja, Marcin i Rysiek nie mogliśmy zrezygnować z takiej atrakcji.

Latanie było szybkie i bardzo szybkie. Znów sie wiele razy bałem ? Choć na początku lataliśmy dość asekuracyjnie. Szczególnie że warunki były bardzo i szybko zmienne - od 20 do ponad 30m/s. W miarę jak doregulowywaliśmy modele, loty stawały sie coraz szybsze (również szybsze niż te na załączonych filmikach). Teraz te nasze dziadowskie modele latają idealnie za rączką w takich warunkach! Choć w miedzyczasie mieliśmy wiele szans żeby rozwalić je w drobny pył....ale tym razem sie udało :)

 

Trochę jest problem z dodaniem większych plików video :( Więc lotów Marcina chwilowo nie ma ;(

 

 

 

IMG_3471.thumb.JPG.a03ce4777b5b28c0756a8179ee5bf9e3.JPGIMG_3478.thumb.JPG.6224265a361205e8c8d95beeaf2d238a.JPGIMG_3486.thumb.JPG.18f267613f4cba0d47b0173501a4e913.JPG

IMG_3508.JPG

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuje że mam do Was tak daleko :( Ostry bardzo mi sie podoba :)

 

 

 

Poniżej 2 wycinki z filmów Marcina z Facebooka. Dla takich chwil warto latać na zboczu. A takich chwil wczoraj było całkiem sporo

 

Na zboczu można całkiem szybko latać - nawet w Polsce ? Adrenalinka ... mniam :)

 

I mimo że dla wielu to jest nudne latanie, to czasami refleks trzeba mieć :D

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cZyNo napisał:

Poniżej 2 wycinki z filmów Marcina z Facebooka. Dla takich chwil warto latać na zboczu. A takich chwil wczoraj było całkiem sporo

I mimo że dla wielu to jest nudne latanie, to czasami refleks trzeba mieć :D

Nie martw się, Marcin i Twoje działania są uważnie monitorowane... Spotkamy się tam któregoś dnia.
To nudne tylko dla tych, którzy nigdy tego nie próbowali. W sobotę nawet ci, którzy lecieli wolno i wysoko, opuszczali skocznię szczęśliwi. Bo nigdy nie latali na takim wietrze.

Jeszcze jeden film z soboty.

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2022 o 19:46, GWFC napisał:

Dzisiaj na zboczu było zimno, ale latało się przyjemnie. Wiatr 8m/s; temperatura + 4°C.
Mam nadzieję, że na Halde będzie cieplej. ?
 

cieplej będzie. ale czy będzie wiało, to już inna sprawa :D

 

 

W piątek przyszedłem po pracy do domu...przetoczyłem okiem po pokoju i zabrałem sie z nudów do nudnych prac.

Wziąłem kadłub i wsadziłem popychacze (tak z pół godziny mi to zajęło-wkurzające), wsadziłem i przymocowałem kabelki, serwa, stateczniki, blast, akumulatory i odbiornik. Na koniec ustawiłem stateczniki i zafiksowałem popychacze. Dalej było nudno, to przygotowałem elementy montażowe do serw do skrzydeł, potem w skrzydłach zamontowałem wydrukowane na drukarce zestawy LDS z serwami (niestety żywicy 5minutowej starczyło tylko na jedno skrzydło - drugie zrobiłem na 2 godzinnej - było opóźnienie :D) no i wsadziłem kabelki. Późnymi wieczorem ustawiłem wstępnie wychylenia na statecznikach i na jednym skrzydle (juz po 30 min to wklejenia serw było gotowe "do lotu"). No i na koniec nie było co robić. Na rano zostało wyważenie i doregulowanie wychyleń drugiego skrzydła. No a o 10 wyjazd na oblot ?

Jak ja nie lubię być marudą, która tygodniami uzbraja model :D to sie robi rachu -ciachu i po ptokach

 

1571175454_IMG_37211.thumb.JPG.f84b564dedecd74b0f749223e9a5cc95.JPG

 

 

Oblot był udany - model lata :) głównie w lewo i prawo.

539402109_IMG_37331.thumb.JPG.e08fe5380bd157f25a07bcef0bbb7424.JPG

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, fajne nagrody :D Obserwowałem Was na Vaulcie "online". Gratuluje!!

Co do trenowania przed pucharem śląska - trening "pitny" może być bardziej pomocny od treningu latającego. Wiater jeśli będzie to raczej słabszy niż mocniejszy :D

 

Ja też próbowałem coś polatać w weekend. W sobote miałem ochote polatać na naszym Ukraińsku, ale to była raczej walka o życie niż latanie - siła wiatru i odchyłka był upierdliwa. To pojechałem w inne miejsce i troche sie pokręciłem. W niedziele też tam pojechałem, mająca nadzieje że będzie miłe 3-4m/s w których chciałem potrenować. Jednak na miejscu okazało sie że wiało znacznie mocniej ? Prognozy kłamią! Niestety odchyłka, trubulencie i no i głównie spacerowicze troche przeszkadzały w przyjemnym lataniu.

2120919113_IMG_38051.thumb.JPG.8e55b0961dff82738caf235041b0e4d5.JPG

774636732_IMG_37981.thumb.JPG.06ab92e1c11832b8241aea3052cf2bfc.JPG

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cZyNo napisał:

 

Co do trenowania przed pucharem śląska - trening "pitny" może być bardziej pomocny od treningu latającego. Wiater jeśli będzie to raczej słabszy niż mocniejszy :D

 

W sobotę polecimy 10 rund, a w niedzielę wrócimy do domu. ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Ares napisał:

No co Ty Jurek? Znudziło ci się latanie? Nie wierzę własnym uszom.......chyba dopadła Cię depresja

 

Pewnie nie tyle znudzenie lataniem co sytuacja na świecie nie nastraja optymistycznie.

 

Za to na naszym lotnisku modelarskim, a także dość daleko od niego nie można latać już od 10 marca:

https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/restrykcje-w-ctrtma-rzeszow

Na razie do końca maja, a co będzie później się okaże. Wszystko z powodu ruchu na lotnisku EPRZ związanego m in. z licznymi samolotami transportowymi i latającymi od początku wojny 24h/7 myśliwcami zabezpieczającymi rejon lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cZyNo napisał:

nie umiem się w pełni cieszyć zabawą, i udawać że jest ok gdy tyle złego się dzieje. I będzie się działo w przyszłości.

Coż , rozumiem Ciebie w pełni. Chyba każdy rozsądny człowiek ma obawy i przejmuje się tym wszystkim.

Ostatnie 2 lata były trudne a kolejny rok zdaje się być jeszcze cięższy. Ale latać trzeba ,bo  to mimo wszystko pozwala oderwać się od kłopotów i trosk dnia codziennego.

Tak więc życzę Tobie Jurku pogody ducha i żeby radość wróciła.

Godzinę temu, dariuszj napisał:

Za to na naszym lotnisku modelarskim, a także dość daleko od niego nie można latać już od 10 marca:

Współczuję Darek.Naprawdę. Ja latam u siebie za wioską jest cisza i spokój z dala od lotnisk:brak jakiegokolwiek ruchu lotniczego więc małymi modelami można bez stresu i probemu latać.

Powodzenia, oby odwiesili zakaz jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cZyNo napisał:

co za smutne czasy nastały ...nawet latanie nie jest specjalnie przyjemne :(

W pełni czuję to samo co Ty , gdy sobie uświadomimy ze niewinne cywile i dzieci są rozstrzeliwane przez ruskich to jest najgorsze co można przyjąć do świadomości  .  Co tam z latania gdy taka masakra dzieje się od Nas, kilka setek kilometrów ?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.