Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2021 o 12:15, young napisał:

Jurek,

zmieniłbyś kolor anemometru bo pomyślę że ciągle to samo zdjęcie wstawiasz ?

a tak to widać że jest fan i ćwiczysz nowe ustawienia radia ?

hehe, niestety nie ma tylu kolorów :) Nawet dla Ciebie szukałem jakiegoś co wyświetla date ale...też nie ma :)

W radiu już nic więcej nie jestem w wstanie zrewolucjonizować czy istotnie zmienić. Pozostają drobne korekty w ustawieniach modeli i duże w swojej głowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.12.2021 o 19:37, mihu napisał:

Na północy też się lata.

Jak widzę Herona to nie sposób się nieodezwać:)

To idealny model ( mam na myśli pianki) do latania przy wietrze lub właśnie na zboczu.

Piękne miejsce : "zazdroszczę" bo u mnie w okolicy brak górek .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ba...powinienem zacząć w nowy rok - ale nie było pozwolenia z wieży startowej :)
Za to dziś trochę odreagowałem wczorajsze snucie sie po zboczu. Z lenistwa nie chciało mi sie wkładać wolframu i latalem troche za lekko na mosiądzu :) Jedyne co na Rusku moge ustawić to trymowania (troche dziś mi nie szło bo przestrzeliłem i dopiero pod koniec udało mi sie je złapać) no i róznicowość Vki ( i tym dziś sie bawiłem). Przy okazji sprawdzałem wpływ różnych ustawień (oczywiscie wcześniej precyzyjne ustawionych na innym zboczu :) - bo mam kolejne wersje rozwojowe) snap-flapa na różny sposób pokonywania zakrętów, w różnym powietrzu i z różnymi prędkościami. Nowe ustawienia nawet sie sprawdziły na tym zboczu - do tego co zabawne zgodnie z przewidywaniami. Reszty ustawień wole nie ruszać na Rusku, bo mi sie model rozreguluje ?

271199488_676555867090576_4008228203036766787_n.thumb.jpg.d8bcbf45942b9bba38bbb4b130a4cad3.jpg

 

Rusko to kapryśna górka. Dziś raz mocno mnie zaskoczyła, a ze dwa razy tak standardowo. Latając daleko, przy wydawało sie w  miare stałym i stabilnym wietrze, model zaczął "tonąć na pijaka", tak jakby zrobiła sie "dziura" w powietrzu, albo jakby w tamtym miejscu wiatr zaczął wiać wzdłuż zbocza. No ale skończyło sie tylko na strachu. Delikatne paluszki delikatnie wygrzebały przycieżkawy model. I dobrze, bo każde drobne przeciągnięcie skończyło by się pięknym korkiem nie do wybronienia. Polecam na pobudzenie o każdej porze dnia :)

 

A z oddali Sauron sie przyglądał :)

271202127_676555833757246_7686295082515561802_n.thumb.jpg.397a01cddb887b452890234d86012244.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.