Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

patrz na  wiatr  zachodni..i  przyjezdzaj w  Milinowie  przy akwenie  dawnej  kopalni  znajduje  się  skansen  lesny  ..noclegi..wesela ...imprezy ...fajna  miejscówka  do wypoczynku..

Teraz, janegab napisał:

patrz na  wiatr  zachodni..i  przyjezdzaj w  Milinowie  przy akwenie  dawnej  kopalni  znajduje  się  skansen  lesny  ..noclegi..wesela ...imprezy ...fajna  miejscówka  do wypoczynku..napracowałem  się  wczoraj mocna  by   tam   bezpiecznie  polatac i  ladować  ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa dni w ciszy i spokoju. Żadnego ludzie, tylko ja, modele i ptaszki :)

 

tu trafiłem na dobrą termikę w lataniu termiki :)

2142711774_WhatsAppImage2022-05-06at22_33_33.thumb.jpeg.e93a51e63db24a7c5b4ccc2566a11354.jpeg

 

a tu trafiłem na fajną termikę przy lataniu zabalastowanym modelem dystansiku. Najpierw był dystansik (całkiem regulaminowy jeśli chodzi o czas), a potem termika. Na koniec ból pleców i lądowanie (oczywiście można było polecieć wyżej, ale dyć nie wolno) :) Nie ta waga modelu, za bardzo tylny ŚĆ jak na zabawę w termice, mimo to było fajnie.

1446276098_WhatsAppImage2022-05-07at23_16_31.thumb.jpeg.ab628828cb6d40e7dff6ca0b1b46e52e.jpeg

 

 

Teraz znów pora na zbocze - i koniec tych wygłupów na lotnisku :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termik motor :)

 

I znów wybieramy sie na północ na latanie. Tym razem na zawody z cyklu o Puchar Świata. Będziemy latać w towarzystwie aktualnego mistrza świata i kilku innych bardzo dobrych zawodników. Latania chyba będzie sporo bo na liście jest 33 zawodników....no chyba że przeszkodzi nam deszcz :(

Ze względu na wiatr, od piątku do niedzieli będziemy latać na zbiorniku w Gniewinie. Szczególnie sobota zapowiada się bardzo efektownie, bo będzie całkiem okazale wiało :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiorniku zawzięta walka trwa! Marcin walczy o wygraną i po pierwszym dniu jest pierwszy!! Wojtek walczy o bardzo dobre miejsce ;)

dzis od nocy w domku huczy, co oznacza ze bardzo mocno wieje. Oj będzie dziś zabawa. Myśle ze warto przyjechac i popatrzeć ;)

a mnie zbiornik wczoraj przewalcował na amen 😂🤪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiorniku walka trwa. Wczoraj było wiele bardzo szybkich lotów i kilka superszybkich. Watro było je zobaczyć. Marcin trochę stracił i niestety już nie mamy szans na wygrana ale wciąż są szanse na dobre miejsce. Trzech młodych gniewnych walczy o jak najlepsze miejsce w dziesiątce 💪🏻💪🏻💪🏻
mnie zbiornik dalej nie lubi i walcuje mnie jak tylko może 🤣🤣🤣🤪🤪🤪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cZyNo napisał:

mnie zbiornik dalej nie lubi i walcuje mnie jak tylko może 🤣🤣🤣🤪🤪🤪

Pewnie było tylko trochę śliwowicy... trzeba dodać.🥃 Potem przychodzi odwaga.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zawody się zakończyły. Walka była do końca o do końca były przetasowania. Ciepło dzieliło i rządziło. Doskonale miejsca które zarazem są ich zyciowkami w zawodach o puchar świata zajęli Wojtek -5, Marcin -7 i Paweł - 11. Wygrał decydowanie aktualny mistrz świata, Philip Stary z Austrii. 
mnie zbiornik poturbował jak jakiegoś uczniaka i zająłem bezznadziejnie denne miejsce i również takowe zdobyłem punkty 🤪 już nie pamietam kiedy tak nisko upadłem na zawodach rozgrywanych w Polsce 😱 na szczęście z dna jakie osiągnąłem widać zdecydowane postępu młodszych kolegów 💪🏻 Nie jest źle. 
mielismy cały czas wiatr i mimo prognoz było całkiem ciepło i przez większość czasu słonecznie! Pogoda była rewelacyjna!
dzisiaj również przyjechało kilku wycieczkowiczów pooglądać i podopingowac nas ;)

 

 

Drobna fotorelacja od Tomka:

https://photos.google.com/share/AF1QipNcRalqjkf8CaQQMmlh8PeuWBiOjoF_rOIZBVvz340UGVySMcy5NRQngAHkX9m4oA?key=dG9jVTZ2YkRna1E1Vmlmd1prWGhXM1V3SzdhQnJn

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 21:23, GWFC napisał:

Gratulacje dla Polaków za dobre wyniki.

Mieliśmy też zawody. Wiatr wiał 3-5m/s.

Wyniki

Ło! Widzę ze termiki były :)

 

ja po sobocie stwierdziłem ze latanie ma zboczu, nawet w pobliżu morza, może być najbardziej energochłonną dyscypliną modelarską. Przeszedłem ponad 9km plus równowartość 65 pięter w górę :) w piątek troszkę mniej 

jak sobie przypomnę jak modelem F5J latałem 2 godziny i przeszedłem ze może ze 20m… 🤣🤣🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cZyNo napisał:

Przeszedłem ponad 9km plus równowartość 65 pięter w górę :) w piątek troszkę mniej 

 

Gdybyś mniej chodził, a latał więcej, mógłbyś umieścić lepiej ... 🤣

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  w  bajce   nic  tylko  walnac  sie  w  stogu  siana  ....po  drodze  Krynica...ja  juz  spakowany  na  Jeziorsko  po  drodze  Milinów  ....

Jurek polecam  pstrąg  25  kg   jesiotr  /  bajka/  35  kg    posesja  po  lewo  przy  knajpie   i  smazenie - degustacja  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.