Skocz do zawartości

Nie znam nazw figur ale chciał bym to opanować


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym taki nawrót ogarnąć jak na filmie.

Nawet poczyniłem próby , nie jest trudno jak się ma zapas wysokości , raz wyjdzie 5 razy nie wyjdzie , ale nisko to wszystko wskazuje na to że to może byc ostatni lot modelu ;)

https://www.facebook.com/reel/168757596224944/?s=single_unit&__cft__[0]=AZV0t98Np-JWbZy3Q40uZcivnp_3oB5PVET9MXDdMddrdo7kj9vECrGx8aKQLJ4bF2QD9ksaFWqKnVKXp8yojeRIjzvBwOMDk_CZmSxJy3zG4BaZl00Cro1hTDpsaf90LERSLKDNw71RAW0CgEZBaKH1&__tn__=H-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, enter1978 napisał:

Chciał bym taki nawrót ogarnąć jak na filmie.

Nawet poczyniłem próby , nie jest trudno jak się ma zapas wysokości , raz wyjdzie 5 razy nie wyjdzie , ale nisko to wszystko wskazuje na to że to może byc ostatni lot modelu ;)

https://www.facebook.com/reel/168757596224944/?s=single_unit&__cft__[0]=AZV0t98Np-JWbZy3Q40uZcivnp_3oB5PVET9MXDdMddrdo7kj9vECrGx8aKQLJ4bF2QD9ksaFWqKnVKXp8yojeRIjzvBwOMDk_CZmSxJy3zG4BaZl00Cro1hTDpsaf90LERSLKDNw71RAW0CgEZBaKH1&__tn__=H-R

Pięknie to wygląda, czekam na pierwsze nagrane próby. 

Wiesiek, uczysz się wszystkich figur samemu (tzn. sam odkrywasz jaki ruch drążkami zrobić) czy z jakiś poradników? Widziałem kilka filmików, ale niestety tylko po angielsku i w innym model latał gościu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Wiesiek, uczysz się wszystkich figur samemu (tzn. sam odkrywasz jaki ruch drążkami zrobić) czy z jakiś poradników? Widziałem kilka filmików, ale niestety tylko po angielsku i w innym model latał gościu.

Różnie to bywa , troszkę mi pomagał kolega Maciek , dużo umie i chociaż jakies podstawy starał się podpowiedzieć jak coś ugryźć, lub co robię źle że nie wychodzi. Ale prawda jest taka że nawet jak się wie jak coś powinno być zrobione to samemu ciężko wykonać cos co się zobaczyło , trzeba dużo ćwiczyć nim zacznie wychodzić.

Ten nawrót z filmiku wyżej nazywa się slaps , walczyłem z tym sam , wysoko np na 50 metrach nie ma wow , nisko nad ziemią dopiero jest woow ale....   dużo zależy od prędkości z mniejszą prędkością trzeba raczej podeprzeć kierunkiem model , z taką śrenią prędkością w sumie nie za bardzo trzeba model podpierać kierunkiem , ale największy szał jest gdy taki obrót zrobi się pełnym ogniem i wtedy jest największe show ale modelowi trzeba oddać kierunek , czyli docisnąć dziób do ziemi , w dodatku wtedy model ma skłonności do przekręcania się na plecy , więc mamy bardzo dużą prędkość, nisko nad ziemią , gdzie modelowi trzeba docisnąć dziób do ziemi , gdzie jeszcze model sie chce przekręcać na plecy , to jest doskonały przepis na rozpierdzielenie modelu że nawet nie będzie co naprawiać po takim obrocie. Ja sobie coś tam próbuję z zapasem wysokości , ale to daleka droga żebym to opanował. Na ten moment nie opanowałem jeszcze crankshafta , niby wychodzi co raz lepiej ale to ciągle nie to o co mi chodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Masz jakąś stronę z nazwami figur? 

Niestety nie wiele znam nazw , niektóre wiem jak sie nazywają , ale chyba większości nazw nie znam.

Manewry podpatruję głównie na youtube , podpatruję tez na fb,  3D Manewrus , jak mi coś wpadnie w oko to staram sie nauczyć, ale prawda jest taka ze nie wszystko mnie umie oczarować , sa manewry które nie specjalnie mnie interesują i nawet nie próbuję bo mi nie wszystko sie podoba.

Ogólnie z tego tematu polecę wszystko , jedne manewry lepiej inne gorzej ale wykonam wszystkie, kłopot w tym że ja chyba nie jestem za bystry, jeden manewr zajmuje mi dwa lata , Torque roll dwa lata, funnel hover dwa lata , beczki podczas wykonywania pętli dwa lata, pop top to nim mi się model zakręcił tak jak chciałem to ponad dwa lata.

Z crankshaftem to się szarpię juz ponad 3 lata i niby wychodzi ale to nie to co chcę uzyskać , chodzi mi o to że model ma się praktycznie zatrzymac w miejscu i energicznie i z lekkością obrócić w okół własnej osi kilka razy , a jestem na etapie że model się obróci kilka razy ale ani to model się nie zatrzymuje ani nie ma w tym lekkości , ot zakręci się kilka razy i tyle , a nie o to mi chodzi.

Po prostu jest w tym zwariowanym lataniu trochę niuansów w stylu że gdzieś tam trzeba symbolicznie podciąć czy kopnąć model ale na tyle dyskretnie że na youtube nawet nie da się tego wyłapać, i trzeba czasami samemu metoda prób i błędów dojść.

Dobrym przykładem jest ten energiczny nawrót , który podobno nazywa się Slaps, model mi się przewracał i dopiero na youtubie na jakimś filmie z bliska i w wysokiej rozdzielczości i w bardzo zwolnionym tempie podpatrzyłem że trzeba kierunkiem docisnąć na ułamek sekundy dziób modelu.

W każdym razie ten sezon jest pierwszym rozpoczętym sezonem że nie mam żadnego manewru na celowniku do nauczenia , wszystko na czym mi zależało udało się nauczyć , tak że w tym roku raczej będę dopieszczał to co już umiem na nic nowego nie mam ciśnienia.

No może jeszcze będę chciał ogarnąć płaski korkociąg ale podczas rotacji w takim korkociągu model kręci beczki , na symulatorze juz z tym posiedziałem i nawet w realu pierwsze próby były , dramatu nie ma, manewr jest w zasięgu tylko oczywiście znając życie zejdzie z tym dwa lata

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.