Skocz do zawartości

Moja pierwsza łódka


Rekomendowane odpowiedzi

 

witam troche mnie nie było ale miałem kłopoty rodzinne.

Sytuacja jest następująca: serwo było nowe firmy tower-pro SG-92 a więc nie uszkodzone bo działało, ale kupiłem nowe takie samo. Nie kosztuje dużo więc kupiłem dwa. Sytuacja jest taka sama, a mianowicie po podłączeniu wszystkiego z serwa dochodzą dźwięki w postaci pstykania. Dzieje się tak z jednym i drugim. Oczywiście mówie o tych nowych które właśnie kupiłem. Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu. Model mam zakończony i chciał bym go wypróbować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw włącza się nadajnik potem odbiornik. Sprawdź prawidłowość wciśnięcia wtyczki serwa. Próbuj na innych kanałach 2,4. Kup tester serw, zawsze się przyda, może zastąpić odbiornik. Jeżeli na testerze serwa działają prawidłowo to odbiornik jest uszkodzony. Wstaw zdjęcia wszystkich połączeń. Wtedy łatwiej coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli regulator jest dwukierunkowy to drążek zerowe położenie (stop) ma na środku. Ruch od siebie do przodu , do siebie do tyłu.  Jeżeli jest regulator jednokierunkowy to drążek ustaw do siebie. W grą wchodzi rewers jeżeli zero jest od siebie. 

Bywa, że w regulatorach dwukierunkowych trzeba ustawić zerowe położenie drążka (według swoich potrzeb), to według instrukcji. Regulator zapamiętuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może pisze nie zrozumiałe albo ktoś nie czyta wszystkich wpisów. To od początku: przed zamontowanie sprawdziłem wszystko działało, zamontowalem wszystko dzialalo. Sprawdziłem szczelność w wodzie i wszystko działało. Poskladalem cala łudke podłącza i serwo NIE działa. Kupiłem nowe nawet dwa też nie działają. Dochodzi z nich dźwięk spotkania. Dodatkowo silnik wchodzi na maksymalne obroty po podłączeniu akumulatora. Regulator jest dwukierunkowy i bardzo się grzeje a drążek jest w pozycji zero czyli na srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz do testera serw albo do innej aparatury i będzie wiadomo czy winna aparatura. W jednym modelu 2 odbiorniki poszły do reklamacji. Jednego dnia model pływał drugiego był niemy. Chyba były za delikatne na regulator. Na innej apce jest OK.

Z aparaturą to możesz zresetować nadajnik, sprawdzić ustawienia, zbindować. Wpisałem w google nazwę apki i już wiem, że jest programowana z komputera PC. Zapoznaj się z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy to jest wina radia czy zasilania z BECa regulatora. Jeżeli regulator się grzeje i steruje silnikiem na max. bez impulsów to jest uszkodzony. Sprawdź jaka jest wielkość napięcia z BECa.  Jeżeli jest dużo większe niż 5V mogło uszkodzić odbiornik .Możliwe że podpiąłeś coś nie tak skoro wcześniej wszystko działało. Możesz zasilić odbiornik z czterech paluszków i sprawdzić czy coś zadziała. Jakie masz zasilanie w modelu ? Jakieś foto połączenia wszystkiego w modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nowicjusz1 napisał:

Jeśli to taki gniot (rozumiem że wodliwa) to dlaczego to ktoś sprzedaje i to ktoś z branży. Czy nie należało by zareklamować .

Bo to najtańsza aparatura , wymagająca programowania za pomocą komputera  do tego trzeba kabelek powinien być w zestawie.

Każdy sprzedający chce zarobić .

Moja jak przyszła nie działała odesłałem  i dostałem drugą jakiś czas działała.

Dałem wnukowi chciał polecieć Pionierem przestała działać .Odstawiłem i do dziś leży nie używana.

Polecałem aparaturę 3 kanałową do łódek w sam raz i tania https://abc-rc.pl/product-pol-13189-Zestaw-nadajnik-FlySky-GT3B-odbiornik-GR3E-4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne abyś kupił odbiornik w systemie AFHDS bo w takim to radio pracuje. Może być HK ,TGY lub FS. Spaliłeś regulator bo zapewne podłączyłeś  odwrotnie zasilanie nawet na chwilę. Zawsze po czymś takim trzeba sprawdzić czy napięcie z BECa jest 5V. Unikniesz dodatkowych wydatków. Sprawdź jeszcze odbiornik zasilając go z 4 paluszków może wytrzymał, czasem cuda się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotne podłączenie zasilania raczej jest nie możliwe ponieważ wtyczki akumulatora nie można włożyć odwrotnie a ja nic nie zmieniałem. Ale to już nie ważne. Rozumiem że teraz musiał bym podłączyć te cztery paluszki kabelkami pod odbiornik na te małe złączki. Jak się dowiem że odbiornik jest sprawny lub nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze w jakiś sposób doprowadziłeś do zwarcia lub przeciążenia BECa i dostał zwarcia i zamiast  5V daje teraz 12V. Potrzebujesz sprawne serwo żeby sprawdzić odbiornik. Możesz też wpiąć zworkę do bindowania a wtedy dioda powinna zacząć mrugać i przeprowadzić bindowanie. Jeżeli cały czas świeci jak wcześniej pisałeś to już pewnie tylko złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.....Silnik mam MIG480 12v,

 

Zobacz TU :

http://www.modelhobby.nazwa.pl/regle/regle.htm

 

do Twojego silnika (z tego linka powyżej) dobrze się sprawdzi ten pierwszy z prawej u góry REGULATOR MODELHOBBY DWUKIERUNKOWY 15A Z BECem

 

albo np: ten !

 

https://allegro.pl/oferta/szczotkowy-regulator-obrotow-rocket-a1-esc-60a-2-3-9502817672

 

albo ten 

 

http://www.nastik.pl/fusion-boat-aquapower-1836t-ogniw-128a-p-3465.html

 

albo ten

 

http://www.nastik.pl/dsys-regulator-dwukierunkowy-mdd72-p-6459.html

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.