Skocz do zawartości

Moja pierwsza łódka


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich modelarzy. Po udanym debiucie postanowiłem zbudować kolejny model. Wszystko szło dobrze do czasu. Pokryłem kadłub włóknem szklanym i żywicą ale niestety dodałem zbyt mało utwardzacza i niestety nie stwardniało. Nie wiem czy wystarczy pokryć drugi raz żywicą czy trzeba wszystko zdjąć i nakładać na nowo.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij laminat jeżeli tylko się uda, przemyj dokladnie acetonem, styrenem lub czyś podobnym z resztek niezżelowanej zywicy i tym razem lub tą razą starannie odmierz żywicę i utwardzacz.

Znam co prawda jedna lódkę (dużą) gdzie poszlo wiadro polimalu bez utwardzacza ale kadłub bardzo szybko zmienił właściciela. Nie warto iść tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Drodzy modelarze powoli kończę budowę mojego drugiego modelu. Kompletuje elektronikę mam akumulator 3S 11,1 V i silnik MIG 500 12V. Do tego potrzebuje regulator napięcia. Mam nadzieje że ktoś pomoże mi w dobraniu odpowiedniego. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz regulator dwukierunkowy z BECem z Modelhobby od p. Bodziocha ( Gold Edition, 75 zł) - bardzo fajnie się sprawdza, używam od wielu lat w modelu "Bałtyk" z silnikiem Jumbo 540 i w innych modelach z silnikami szczotkowymi Graupnera.

http://www.modelhobby.nazwa.pl/regle/regle.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli podepniesz silnik pompy do silnika napędowego to zastosuj między nimi diodę aby silnik pompy kręcił się tylko w jedną stronę ( pompa pracuje raczej w jednym kierunku) gdy model płynie do przodu. Możesz zastosować mostek prostowniczy między silnikami to wtedy niezależnie od kierunku obrotów silnika napędowego pompa zawsze kręci się w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.