Skocz do zawartości

PROBLEM Z PODŁĄCZENIEM APARATURY YUNEEC


Danger131
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, 
Zaczynam przygodę z modelarstwem RC. Właśnie buduję pierwszy model. Co prawda gumówkę jednak w planach kolejne. 
Posiadam dobrego drona z aparaturą 10cio kanałową i chciałbym za jej pomocą polatać najpierw na symulatorach. Nijak jednak nie mogę jej podłączyć z komputerem. Liczę na Waszą pomoc i sugestie. Czy w ogóle da się ją tak podłączyć. 
Radio posiada wyjscie USB i mini jack. Jest z androidem. 
MODEL: YUNEEC ST10+. 

Zastanawiam się, czy uda mi się je jakoś zsynchronizować z komputerem. I przy okazji pytanie czy będzie możliwość pracować z nim przy innych modelach? A może ono jest jakoś typowo skonfigurowane pod drony YUNEEC i nic z tym nie da się zrobić? 
Dziękuję za informacje i pozdrawiam. 

pol_pl_Aparatura-Yuneec-ST10-40_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj do niego odbiornika jeśli chcesz sterować innymi modelami. Obstawiam, że raczej nie znajdziesz:

https://yuneec-forum.com/threads/conect-st10-to-another-receivers.6295/

 

Podłącz aparaturę za pomocą USB do komputera i zobacz czy w panelu sterowania pojawia się jako kontroler gier. Jeśli tak, to zadziała z symulatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze wejść we "właściwości" -potem "zmień ustawienia" dalej "sterownik",następnie "aktualizuj sterownik"    - "przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika"  - "pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze" - w ramce powinien pojawić się dostępny zgodny sprzęt-klikasz "dalej"  i być może sprzęt Ci się zainstaluje i wskoczy do góry w urządzenia.

Gdyby ten sposób nie pomógł,to można spróbować jeszcze stworzyć wirtualny joystick z aparatury za pomocą programu Vjoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 12:37, Danger131 napisał:

Radio posiada wyjscie USB i mini jack. Jest z androidem.

 

A jak podłączasz telefon z androidem to wykrywa go jako interfejs symulatora... Odpowiedź jest prosta NIE.

Dlatego też podłączenie aparatury z androidem poprzez USB do komputera nie zadziała jako symulator.

Michale piszesz że radio posiada złącze na mini jack, jeśli tak to zakupić musisz interfejs symulatora USB i dopiero kablem mini jack podłączyć się do aparatury. Wtedy będzie możliwość polatać wirtualnie.

indeks.jpg.8c5856573905f69f76232b28ddbc0326.jpg

Jak już koledzy zauważyli dostanie odbiornika do tego radia jest trudne jak nie wykonalne. Dlatego też będziesz musiał zakupić inne radio które wykorzystasz w przyszłości do wielu modeli. Jest tego sporo na naszym rynku a wybór pozostawimy Tobie, przeczytaj opinie i decyduj co będzie dla Ciebie najlepsze ;)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za pomoc i wskazówki. W takim razie szukam takiej przelotki i możliwe, że problem się rozwiąże. Buduję póki co swoją pierwszą w życiu gumówkę, i pewnie niebawem wezmę się za jakiś model już pod aparaturę. Póki co jednak chcę wirtualnie bo może się okazać, że uciechy będzie na chwilę :P
A domyślam się, że latanie dronami to zupełnie inne historie ;)

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne interfejsy flysky oraz inne "badziewie". Najlepszy interfejs to ten do którego link podał Franek.

https://allegro.pl/oferta/symulator-lotniczy-rc-phoenix-5-pl-kable-usb-9084006613

 

Niestety sprzedający to jakiś kombinator i chce od Ciebie ponad 4-ro krotność jego wartości więc zamów sobie z zagranicy.

https://pl.aliexpress.com/item/4000642034631.html

 

Z przesyłką rejestrowaną za niecałe 10zł (dostawa średnio w 2tygodnie) zapłacisz jedynie 40zł.

Z interfejsem dostaniesz płytę z najpopularniejszymi symulatorami wraz z kluczami do ich instalacji

 

Sam tego używam i mogę śmiało POLECIĆ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.