Skocz do zawartości

Symulator FLYSKY SM 600


zuzia2013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkujący. Mam motoszybowiec a zimą zbudowałem Wicherka 25 a teraz składam Fun Cuba.

Latem ubiegłego roku doświadczony kolega modelarz  zaczął mnie uczyć latać motoszybowcem. Jednak nauka latania przychodzi mi z dużym trudem.

Pomyślałem sobie, że kupię jakiś tani symulator z kontrolerem i mój wybór padł na FLYSKY SM 600 z sklepu modelarskiego Modelemx za 

135 PLN.

Czy ten symulator ułatwi mi naukę latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aparaturę Radiolink AT9s.

Czy Kolega byłby tak uprzejmy i jakiś symulator w rozsądnej cenie by mi polecił. Jak napisałem jestem początkujący i jeszcze rok temu nie miałem pojęcia co to jest modelarstwo RC. Chodzi mi o to aby podłączyć się do komputera i latać bez potrzeby pobierania jakiś programów z internetu  bo w "komputerach" też nie jestem mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz kupić to tylko kontroler. W windowsie rozpozna się jako kontroler gier. Tak czy siak, będziesz musiał ściągnąć i zainstalować oprogramowanie, np symulator RC Multiflight: http://multiflight.multiplex-rc.de/MULTIFlight_setup.exe

A skoro masz już aparaturę to możesz kupić taki kabelek https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-kabel-usb-symulatora-dla-futaba-jr-esk-9181236249

i też będziesz miał to samo co chciałeś a taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem zaczynam uczyć się modelarstwa RC. I  o symulatorach jeszcze też mało co wiem. Ale o to mi chodziła żeby nie kupować nowej aparatury czyli kontrolera a robić ten symulator na swojej aparaturze. Bardzo dziękuję Robertus, że mnie "oświeciłeś" w temacie symulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎24‎.‎04‎.‎2020 o 21:49, robertus napisał:

To co chcesz kupić to tylko kontroler. W windowsie rozpozna się jako kontroler gier. Tak czy siak, będziesz musiał ściągnąć i zainstalować oprogramowanie, np symulator RC Multiflight: http://multiflight.multiplex-rc.de/MULTIFlight_setup.exe

A skoro masz już aparaturę to możesz kupić taki kabelek https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-kabel-usb-symulatora-dla-futaba-jr-esk-9181236249

i też będziesz miał to samo co chciałeś a taniej.

 

Tak jak Tobie Robertus napisałem, "oświeciłeś" mnie w temacie symulatorów. Wiem dziś, że symulator można kupić lub ściągnąć darmowy z internetu. Wiem również, że symulator można zainstalować na własnej aparaturze ale również na jakimś kontrolerze.

Spotkałem się na Naszym Forum z opinią że szkoda "tłuc" własnej aparaturze na symulatorze i lepiej kupić jakiś kontroler.

Chociaż moja aparatura tj. Radiolink AT 9s to podobno żadna aparatura.

Zdecydowałem się więc kupić w sklepie Modelemax  kontrolera FlySky Sm 600 za 135 PLN. Na stronie internetowe MODELEMAX piszą, że dostarczają tego FlySky Sm 600 wraz z płytą z programem.

Otrzymałem tylko kontrolera bez płyty z programem więc zadzwoniłem do tego sklepu z pytaniem dlaczego nie dostałem programu.

Facet mi odpowiedział, że widocznie producent już nie załącza płyty z programem i trzeba sobie samemu ten program zciągnąc ze strony producenta. Zapytałem czy mi powie jak ten program zciągnąć  bo urodziłem się w ubiegłym wieku gdzie nie było jeszcze prawdziwych komputerów a jedynie ATARI  i w komputerach nie jestem "Orłem". No to mi odpowiedział, że w takim razie nie ma co mi tłumaczć  bo i tak nie pojmę i mam sobie poszukać jakiego chłopaka bo oni wiedzą jak to zrobić.

Tak zostałem potraktowany przez MODELEMAX.

W związku z tym mam do Ciebie Robertus pytanie następujące: czy TY miałbyś cierpliwość i czas napisać mi krok po kroku, w sposób dla mnie zrozumiały, jakie muszę podjąć działania abym mógł ten program symulatora na swój komputer zciągnąć i go uruchomić.

Teraz jak podłączam kontrolera do komputera to tylko piknie jakbym podlączał pendrajva.

W swoim komputerze mam Windows 10 Home.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Robertus za filmik. Jestem na tym etapie, że doświadczony Kolega w komputerach kierując  mną  telefonicznie pomógł  mi  zciągnąć  na mój komputer symulator Phenixa. Program mam w komputerze ale jest zip, a rozpakować i tak nie potrafię. Kolega obiecał, że program rozpakuje i skolibruje z nim FlySky sm600.

Pozdrawiam

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.