Skocz do zawartości

ziaja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Chodzi o symulator RF 7,5 który   mogę mieć od znajomego .Czy da się go sterować sterownikiem widzianym w Windows jako kontroler gier PPM ? Jest to aparatura FlySky FS i6x z interfejsem usb których używam obecnie w symulatorze MultiFlight Multiplexa . Czy RF7,5  ma możliwość wyboru sterownika radia i wskazania do wyboru ? Proszę o jakieś wskazówki w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, ziaja napisał:

symulator RF 7,5 który   mogę mieć od znajomego .Czy da się go sterować sterownikiem widzianym w Windows jako kontroler gier PPM ? Jest to aparatura FlySky FS i6x z interfejsem us

 

Możesz mieć oryginalnego RF ? w takim razie chyba powinieneś mieć w komplecie interfejs do sterowania... 

 

  -interfejs RF to   element   współpracujący  z aparaturą lub niby aparatura na kablu -stanowiące jednocześnie klucz sprzętowy do uruchomienia programu...  więc wpinasz ten element i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .Kolega nosi się z zakupem RF9.5 i wtedy będę mógł  mieć starszą wersję (RF 7,5). Pewnie masz rację,że interfejs z aparaturą sterującą stanowi klucz sprzętowy .Chodziło mi o możliwość trenowania na symulatorze  sterując posiadaną aparaturą .Pewnie można znaleźć jakiś chiński interfejs ...ale jeśli dostanę oryginał ......będę chyba musiał wziąć na wstrzymanie i poczekać..Latanie na MultiFlight już nie wystarcza .Póki co mam chęć na Phoenix RC 5,5.Dostępne są w necie instalki .Może coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować Phoenix RC wersja 5,5 i upgrade do wersji 6 .Zainstalowałem też emulator aparatury , więc z powodzeniem mogę sterować swoją aparaturą FlySky , poprzez dokupiony wcześniej do MultiFlight interfejs USB .Wszystko to śmiga na Windows 10.Poznaję możliwości tego symulatora a są one całkiem spore .Bardzo dobra grafika i możliwość edycji modeli .Sterownik widziany jest w Windows i Phoenix RC jako PPM.Obyło się więc bez zakupu, za free.Mogę to rozwiązanie polecić zainteresowanym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam pytanie, używam symulatora Aero Fly Profesional Delux , symulator jest niezły ale obecnie nie daje rady, potrzebuję nauczyć się 3 bardzo trudnych manewrów i chyba aby cos z tego było muszę zmienić symulator bo obecny w tych manewrach ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Podobno Real Flight powyżej wersji 7,5 , więc domyślam się że wersje 8 , 9 , 9,5 mogą spełnić oczekiwania , ale takiego symulatora nie posiadam.

No i nie wiem czy symulator przypadnie mi do gustu a tani nie jest, i tu pytanie.

Czy istnieje wersja demo z choćby jednym modelem który poprawnie lata 3D? a może jest jakas wersja na próbę która działa powiedzmy jeden wieczór?

A jak nie to skąd wziąć symulator z crakiem i emulatorem?

Zdecydował bym się na zakup oprogramowania ale nie w ciemno , pierwsze to abym wyłożył taką kasę na ten program to to oprogramowanie musi być tak dobre że z wrażenia będę tu leżał sparaliżowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym podzielić się moim doświadczeniem w temacie symulatorów AF7 i RF 7,5.Posiadam te obydwa .Porównując realizm zachowania się modeli w 3d,to RF odzwierciedla go w bardzo wysokim stopniu i pozwala na  zmierzenie się z poziomem Jase D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wracam do interfejsu RealFlight Evolution (najnowsza wersja):

- czy do latania symulatorem RF Evolution na Windows 11 mogę używać nadajnik FlySky FS-i6X z kablem połączeniowym USB od FlySky?

Ten kabel podłącza się z tyłu nadajnika i wtyk USB wkłada do PC-ta. Nie chodzi mi pełną emulację nadajnika/kontrolera Interlink DX ale operowanie sterami i silnikiem z FlySky.  

Realflight na swojej stronie pisze mniej więcej: 

  • Świeży i nowoczesny interfejs użytkownika, który jest jeszcze łatwiejszy i bardziej intuicyjny w użyciu, praktycznie eliminując potrzebę używania myszy lub klawiatury z kontrolerem InterLink DX

i dalej w zaleceniach sprzętowych:

 

  • Kontroler symulatora Spektrum ® InterLink ® DX, bezprzewodowy klucz sprzętowy symulatora Spektrum oraz kompatybilny nadajnik wyposażony w DSM2/DSMX, kontroler zgodny z RealFlight ® lub inny kompatybilny gamepad/joystick.

Może interfejs jest bardziej przyjazny a ponadto może dałoby się sterować Radiomasterem TX16S w trybie DSM2/DSMX, ale chyba tylko z bezprzewodowym kluczem sprzętowym.

Czy ktoś ma doświadczenia w tych sprawach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem odpowiedź Realflight, czyli Horizon Hobby, w sprawie interfejsu z FlySky, cytuję po tłumaczeniu z Google:

"Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą Horizon Hobby. Możesz używać RealFlight z wieloma różnymi kontrolerami. Aby dowiedzieć się, jak połączyć radio z naszym oprogramowaniem, musisz zapoznać się z informacjami o swoim radiu. Może być konieczna zmiana niektórych funkcji kontrolera, aby były one widoczne dla naszego oprogramowania. Może być konieczne włączenie lub wyłączenie zewnętrznego portu trenera lub zmiana częstotliwości wyjściowej radia. Nie możemy powiedzieć, jakie funkcje należy dostosować w systemie radiowym. 
Zalecamy uzyskanie interlinku DX i spróbowanie połączenia przez niego.
Jeśli system Windows może wykryć interfejs innej firmy dla twojego radia, RealFlight powinien go wykryć, ale będzie różnica w mapowaniu. Które można rozwiązać najpierw w systemie Windows, a następnie w RealFlight. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.