Skocz do zawartości

Pierwszy model


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

model kosztuje $49,99

do tego taka bateria:

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-2200mah-3s-25c-lipo-pack.html za $12,95

i 4 x serwo:

https://hobbyking.com/en_us/corona-929mg-metal-gear-servo-2-2kg-0-10sec-12-5g.html?queryID=50fa5b81ca7901e153f7ab6c3849aa9c&objectID=35615&indexName=hbk_live_magento_en_us_products_hbk_price_stock_7_group_3_asc

po $5,5/szt (niestety 9g nie ma w magazynie EU)

Serwa trochę za duże(trzeba będzie trochę powiększyć otwory montażowe w piance) ale powinny posłużyć(mają metalowe tryby i z tych tanich są godne polecenia)

Wszystko w jednym zamówieniu z bezpłatną wysyłką z magazynu EU

 

Jeśli nie masz ładowarki do LiPo to niestety kolejny wydatek:

za $26 najprostsza z akceptowalnych na początek (z wbudowanym zasilaczem sieciowym, 2s-4s, ustawialny prąd do 3A)

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-p403-lipoly-life-ac-dc-battery-charger-eu-plug.html?queryID=d4d99d1df5df792c97534a823bb82f56&objectID=73133&indexName=hbk_live_magento_en_us_products

 

komplet(przy zakupie przez PayPal, z samodzielną konwersją złotówek na USD):

50+13+4x5,5+26=$111x4,32=479pln ?

niestety modelarstwo rc nie jest tanią zabawą , a im dalej to drożej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
14 godzin temu, zipp napisał:

 

Jeśli nie masz ładowarki do LiPo to niestety kolejny wydatek:

za $26 najprostsza z akceptowalnych na początek (z wbudowanym zasilaczem sieciowym, 2s-4s, ustawialny prąd do 3A)

 

Na początek jednak wziąłbym ładowarkę Redox. ładowanie tylko 1A ale jak na razie powinno wystarczyć. Do sprawdzenia napięcia mogę użyć odpowiedniego miernika 

@alvaro1987  Jestem niemal przekonany do Wilgi tylko nie wiem czy 4 kanały w aparaturze to nie za mało. Model ma klapy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BlueChicken napisał:

...

Jestem niemal przekonany do Wilgi tylko nie wiem czy 4 kanały w aparaturze to nie za mało. Model ma klapy 

 

Za mało, nawet jeśli lotki i klapy zrobisz na Y kablach.

1 - wysokość

2 - kierunek

3 - lotki

4 - klapy

5 - silnik

 

Ta Wilga wygląda bardzo zachęcająco, nawet wymiary optymalne do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BlueChicken napisał:

Bez klap nie poleci? 

 

No widzisz, zapytałeś, a ja już chciałem Ci pisać, że bez uruchomionych klap takim lekkim modelem też da się latać.

Klapy uruchomisz gdy zmienisz nadajnik jak upewnisz się, że to hobby to jest Twoja pasja.

 

Naprawdę do codziennego latania optymalnie to 8 kanałów.

1 - silnik

2 - kierunek

3 - wysokość

5 i 6 - lotki (różnicowość)

7 (8) - klapy

8 - podwozie? światła? spadochron?

 

Bierz się do roboty i w miarę potrzeb pisz i pytaj.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, te serwa to najprawdopodobniej są podróbki, kiedyś takie kupiłem(ale po 7.84pln/szt bo u źródła, czyli tam gdzie zaopatruje się sprzedawca z allegro:D )  i z 10 ani jedno nie nadawało się do użytku..

Screenshot_8.jpg.d5b3d69b74fc2102d286898af14a1eea.jpg

bateria redox to też raczej kiepski wybór - ale nie używałem więc niech się wypowiedzą koledzy co mieli praktyczną styczność

Jeśli chodzi o baterię, to spróbuj zastosować najmniejszą jaką można do wybranego modelu(np. 1,3Ah3s zamiast 2,2Ah3s) - im mniejsza(lżejsza) bateria tym lepiej bo lżejszy model lata wolniej i jest łatwiejszy w pilotażu.

 

Przejściówkę deanT/xt60 bierzesz z powodu kupionego wcześniej ECS'a?

 

Czy tester lipo ma buzzer? - to istotne by latać z podpiętym takim testerem, który w momencie osiągnięcia przez baterię niskiego napięcia daje donośny sygnał, który słychać na ziemi(i wiadomo, że trzeba lądować/skończyć latać) - nadmierne rozładowanie baterii ją uszkadza.

 

ładowarka 1A będzie ładować baterię ~2,5h, jej jedyną zaletą jest, że jest o połowę tańsza niż ta którą zaproponowałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecam Orion 1700. Lata jak modele dwa razy droższe. Ma bardzo mocny silnik, jest sztywny i pięknie szybuje. Pionieera przebija pod każdym względem. Ładowarkę na Olx za 30-50 zł kupisz i pakiety w podobnej cenie. Najpierw polataj gotowym. Zrozumiesz wtedy na co zwrócić uwagę przy budowie własnego.

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Samoloty-elektryczne-ARF/RPL-ORION-ARF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BlueChicken napisał:

Wstrzymam się jeszcze z zakupem do czasu aż przyjdzie interfejs do symulatora. A Orion również ciekawa propozycja. Moze nawet lepsza niż Wilga bo na oko wygląda na wytrzymalszy

 

 No to wracamy. (jak często w takich przypadkach) 

Jak ma być wytrzymalszy to ma być z śmigłem pchającym. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stema napisał:

 

 No to wracamy. (jak często w takich przypadkach) 

Jak ma być wytrzymalszy to ma być z śmigłem pchającym. Kropka.

Wiem że śmigło pchające jest "bezpieczniejsze" ale w tej kwestii mnie nie przekonasz. Po prostu bardziej podobają mi się modele ze śmigłem ciągnącym i wolę takie nawet biorąc pod uwagę ze mogę  zniszczyć smigło czy mocowanie silnika. Porównałbym to do wyboru między serwisowaną multiplą a golfem z przebiegiem ponad 250tys. Mimo wszystko zaryzykowałbym golfa. A pisząc o wytrzymałości miałem raczej na myśli połączenie kadłub-skrzydła i koła Wilgi które pewnie nietrudno złamać przy twardszym lądowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Nie gniewaj się, ale nie podejmę polemiki na ten temat.

Po prostu człowiek już tak ma (początkujący modelarz), że wie lepiej.

Odnosiłem się do Oriona, nie Wilgi przecież,

Jeśli jednak chcesz porównać dylemat czym jeździć, a czym latać to się nie da po prostu.

 

Edycja:

Dam Ci prosty przykład

 

S5000134.jpg

 

Ten model zawadził przy podchodzeniu do lądowania o gałęzie i przywalił nosem w lądowisko. Tym modelem już się nie da latać. Trzeba go naprawić.

(demontaż całego osprzętu z kabiny z silnikiem włącznie. Potem klejenie, prostowanie kadłuba we wrzątku, wklejenie wzmocnień, ponowny montaż osprzętu,)

Natomiast takim modelem

 

PIONEER.jpg

 

można latać nadal. Wyjmujesz  z kieszeni buteleczkę CA (lub taśmę), kleisz i w górę.

Mordkę naprawisz w domu przed następnym lataniem'

Proste?

A jak już umiesz latać to wtedy radzę Ferrari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BlueChicken napisał:

Wiem że śmigło pchające jest "bezpieczniejsze" ale w tej kwestii mnie nie przekonasz

Duży błąd, ale kto bogatemu zabroni.

Jesteś kolejnym początkującym który wie dużo więcej niż doświadczeni modelarze i chce na skróty. Stefan dobrze pisze bo ma ogromne w tej kwestii doświadczenie. Chcesz jeździć to se kup samochód ale w kwestii latania słuchaj doświadczonych modelarzy.

 

Zresztą po co tu przyszedłeś skoro wiesz lepiej od nas. Rób jak uważasz, twoje modele i twoje pieniądze, ale jak słyszę że 50 czy 100 zł to dla ciebie różnica to w tym wypadku życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam
Podłącze się pod temat bo chyba coś podobnego potrzebuję na początek mojej przygody.... Macie jakieś sprawdzone sklepy (nie Chiny) które mają fajne cenowo szybowce które w tym temacie są rekomendowane. Myślę tutaj o takim modelu jak Pioneer 1400. Ten model Bixlera chętnie bym też przytulił ale widzę że wysyłka tylko z Chin została. Podobne Beta 1400 czy Easy Star większości sklepów widzę wersję kit wyprzedane.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.