Skocz do zawartości

Pierwszy model


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.05.2020 o 16:19, BlueChicken napisał:

Porównałbym to do wyboru między serwisowaną multiplą a golfem z przebiegiem ponad 250tys. Mimo wszystko zaryzykowałbym golfa.

 No to powiem kolego ze sie mylisz !   Silniki ktore miala MULTIPLA ( np benzyna 1,6 ) nie sa gorsze od silnikow VW , MULTIPLA zabiera na poklad 6 osob ( lub mniej i pakujesz spokojnie modele ) , mozesz zdemontowac fotele i masz prawie mini-vana , no i za MULTUPLA wszyscy ogladaja sie , a za GOLFEM nikt  ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueChicken,,czy jak Ci tam. Posłuchaj rad kolegów i przestań pie....ć.

 

Taki szybowiec ze smiglem pchajacym bedzie idealny na poczatek. Jak już nauczysz sie latac to kupisz sobie, coś co Ci sie podoba.

 

Jak chcesz być mądrzejszy to kup 20 letnie Audi A8  z przebiegiem 800tys km.

To tak nawiązując do twoich motoryzacyjnych porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, a74BACK napisał:

BlueChicken,,czy jak Ci tam. Posłuchaj rad kolegów i przestań pie....ć.

 

Taki szybowiec ze smiglem pchajacym bedzie idealny na poczatek. Jak już nauczysz sie latac to kupisz sobie, coś co Ci sie podoba.

 

Jak chcesz być mądrzejszy to kup 20 letnie Audi A8  z przebiegiem 800tys km.

To tak nawiązując do twoich motoryzacyjnych porównań.

 

Z tymi poczatkujacymi to zazwyczaj ciezki orzech do zgryzienia ........     

Jak bys nie tlumaczyl , to i tak chca zawsze zaczac od jakiegos "spokojnego"  pylona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nauczyłem się latać na własnoręcznie zbudowanych i skonstruowanych samolocikach ( wszystkie z drewna, konstrukcyjne ) i zupełnie nie widzę powodu, dlaczego Kolega nie miałby sam zbudować i potem nauczyć się latać. A że będzie trudniej, to tylko dobrze, więcej zostanie na przyszłość. Faktem jest co prawda, że zanim wziąłem się za RC, latałem uwięziakami, budowałem wolnolotki... ale w sumie co za różnica... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to podczas nauki musiałem się odganiać anteną od 35MHz od wilków, bo grasowały poza murami miejskimi...

 

Moje zdanie jest zawsze takie samo - pianka do nauki, najlepiej Beta czy inny z napędem pchającym (jak bardzo by nieurodziwa była), a jako drugi model budować już sobie coś fajniejszego.

Im szybciej się nauczy człowiek latać, tym szybciej zajmie się modelami które sprawiają mu frajdę, szkoda czasu na naukę, lepiej latać i budować.

27 minut temu, skippi66 napisał:

Faktem jest co prawda, że zanim wziąłem się za RC, latałem uwięziakami, budowałem wolnolotki... ale w sumie co za różnica... :)

A to akurat olbrzymia różnica.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, przeliczyłem dokładnie wszystko i wstępnie złożyłem jednak zamówienie na model Pioneer w wersji ARF do tego ładowarka i bateria Turniqy 2200 3s 25 -35c. Podłącze to wszystko do flysky i6x. Za dużych różnic pomiędzy Pioneerem a Sky Surfer nie widze a Pioneer był dostępny w wersji ARF. Całość zamknę w ok 700zl, wersja Kit może bylaby na lepszych podzespołach ale raczej nie w tej cenie. Na początek przygody myślę że taki zestaw będzie okej. Jak się oblatam to zobaczę czego mi brakuje i będę usprawniał lub coś budował innego. Jak rozwalę na pierwszym locie tak ze nie będzie co zbierać to Wasza wina ...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Ja to podczas nauki musiałem się odganiać anteną od 35MHz od wilków, bo grasowały poza murami miejskimi...

Na Syberii zaczynales przygode z RC ? 

1 godzinę temu, lukibest napisał:

Poczytałem, przeliczyłem dokładnie wszystko i wstępnie złożyłem jednak zamówienie na model Pioneer w wersji ARF do tego ładowarka i bateria Turniqy 2200 3s 25 -35c. Podłącze to wszystko do flysky i6x. Za dużych różnic pomiędzy Pioneerem a Sky Surfer nie widze a Pioneer był dostępny w wersji ARF. Całość zamknę w ok 700zl, wersja Kit może bylaby na lepszych podzespołach ale raczej nie w tej cenie. Na początek przygody myślę że taki zestaw będzie okej. Jak się oblatam to zobaczę czego mi brakuje i będę usprawniał lub coś budował innego. Jak rozwalę na pierwszym locie tak ze nie będzie co zbierać to Wasza wina emoji6.png...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Ja na pierwszy model kupowalbym jednak uzywke . Szybko bedzie brzydki i poobijany , wiec nie ma sie co przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, a74BACK napisał:

Świat poszedł do przodu, teraz mamy pianki, po co sie męczyć z konstrukcyjnymi na początek ?! Bo Ty sie tak uczyłeś ? Ja też i co z tego ?

Czy ja gdzieś napisałem że ma budować konstrukcyjnie??? Niech buduje piankę. Byle budował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy chcą/potrafią budowac, a chcą latać.

Niech najpierw polata, potem buduje, bo zgadzam sie z tobą, że zdolnosci manualne są bardzo ważne, ale nie obowiązkowe .-)

W końcu ktos musi budowac modele za pieniądze, hydraulik podłączać rury, a stolarz robić stoły. 

Gdyby wszyscy byli modelarzami to by z głodu "fachowcy" (czesto wątpliwi) poumierali .-)

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek996 napisał:

Na Syberii zaczynales przygode z RC ? 

 

Gorzej - w Nysie.

 

Słyszałem, że te wilki uciekły z okolic Paczkowa, bo coś je wystraszyło.

Godzinę temu, skippi66 napisał:

Czy ja gdzieś napisałem że ma budować konstrukcyjnie??? Niech buduje piankę. Byle budował.

 

Wciąż jestem zdanie, że prościej z Betą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, a74BACK napisał:

Nie wszyscy chcą/potrafią budowac, a chcą latać.

Niech najpierw polata, potem buduje, bo zgadzam sie z tobą, że zdolnosci manualne są bardzo ważne, ale nie obowiązkowe .-)

W końcu ktos musi budowac modele za pieniądze, hydraulik podłączać rury, a stolarz robić stoły. 

Gdyby wszyscy byli modelarzami to by z głodu "fachowcy" (czesto wątpliwi) poumierali .-)

 

 

Wątpliwi niech umierają. :) Otóż uważam że poprzez zalew wszelkiej maści pianek, drukowanek i gotowców, modelarstwo bardzo traci na swej elitarności. Bo trochę elitarne przecież jest, prawdaż? A przynajmniej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, skippi66 napisał:

Wątpliwi niech umierają. :) Otóż uważam że poprzez zalew wszelkiej maści pianek, drukowanek i gotowców, modelarstwo bardzo traci na swej elitarności. Bo trochę elitarne przecież jest, prawdaż? A przynajmniej było.

Nie... Tylko nie to...

 

Popatrz się teraz w perspektywie kogoś kto dopiero zaczyna.

Wchodzi do pokoju, a tam zgraja facetów tylko czeka żeby wyciągnąć fujarki i porównywać.

-Ja zaczynałem od derponu.

-Phi, patrz na mojego, ja zaczynałem od drewna

-Tfu, mój jest elitarny, ja sam deski balsy zębami wygryzałem z łopianu

Itd. itp.

Panowie fujarki w spodniach, pozwólmy ludziom się bawić jak chcą, nie trzeba im szablą przed nosem i straszyć jacy my elitarni.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, przeliczyłem dokładnie wszystko i wstępnie złożyłem jednak zamówienie na model Pioneer w wersji ARF do tego ładowarka i bateria Turniqy 2200 3s 25 -35c. Podłącze to wszystko do flysky i6x. Za dużych różnic pomiędzy Pioneerem a Sky Surfer nie widze a Pioneer był dostępny w wersji ARF. Całość zamknę w ok 700zl, wersja Kit może bylaby na lepszych podzespołach ale raczej nie w tej cenie. Na początek przygody myślę że taki zestaw będzie okej. Jak się oblatam to zobaczę czego mi brakuje i będę usprawniał lub coś budował innego. Jak rozwalę na pierwszym locie tak ze nie będzie co zbierać to Wasza wina ...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Sklep w którym zamówiłem Pioneera w wersji arf wystawił mnie do wiatru i dzisiaj anulowali zlecenie twierdząc że nie mają jednak na stanie takiego modelu. Dzwoniłem do kilku sklepów, wszyscy czekają na dostawę która ma ponoć być za jakiś miesiąc. W związku z tym pozwolę sobie ponowić pytanie o namiary na pioniera lub Sky surfera w wersji arf w sprawdzonym sklepie. Z góry dzięki za informacje.


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukibest napisał:

W związku z tym pozwolę sobie ponowić pytanie o namiary na pioniera lub Sky surfera w wersji arf w sprawdzonym sklepie

kolego miesiąc temu był do kupienia kit bixlera w HK, który Ci proponowałem za $50 z wysyłką z magazynu EU w Holandii (na pierwszej stronie tego wątku).

Niestety by coś kupić w dobrej cenie trzeba mieć trochę refleksu - teraz w sezonie modele znikają ze sklepów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.