Skocz do zawartości

Throtle-Curve


yarecki61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to pomału zaczynam ogarniać moje radio,ale to jest dla mnie na razie magia,ciężko kumam.

Może tak z grubsza ktoś z kolegów by mi wytłumaczył,z czym to się je,i jak to działa???????

Sory.....może za dziwne pytanie,no ale tego nie czaje.

20200507_193822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie omiń tą pozycję... ;)

Krzywa gazu jest potrzebna jak jesteś już zaawansowany, czujesz dobrze model i potrzebujesz np. w zawisie mieć gaz właściwie dobrany do "wiszenia" -tak w skrócie . Wtedy ustawiasz (tu) w 7 punktach jak chcesz, by gaz odpowiadał wychyleniom drążka nie liniowo tylko np w środkowym wychyleniu był bardziej rozciągnięty co powoduje że mniej musisz pulsować gazem by model stabilniej wisiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja bardzo przydatna w śmigłowcach kiedyś latało się odpowiednio ustawiając krzywą gazu i  krzywą skoku łopat osobno. Obecnie coraz częściej używa się governor (elektroniczny utrzymywać stałych obrotów) ale krzywe dalej się ustawia na wypadek jego awarii.

Krzywa Normal.

normal.jpg.b8d6cceda207897816745fae8143e976.jpg

 

Krzywa 3D

3D.jpg.58be09988a7985dd65c62ba7d88e80fe.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno z moich dziwnych pytań☹️

Czy te miksery są używane w modelach acro.??????

O co z grubsza chodzi.Wiem że nudzę....no ale ciekawość górą.

20200509_111419.jpg

20200509_111452.jpg

20200509_111517.jpg

Z throtle-cut doszedłem do ładu.Za pomocą przypisanego przełącznika,w modelu elektrycznym mżna wyłączyć kanał 3.

Chroni to przed przypadkowym uruchomieniem silnika.I to na razie tyle.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.