Skocz do zawartości

Karty programujące regulatorów.


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie ten sam problem z tymi kartami? Otóż po jakimś czasie przestają działać. Np. po dwóch latach wczoraj chciałem włączyć hamulec i zmienić kierunek obrotów w nowo zakupionych regulatorach ZTW ale nic się nie zmieniło. No chyba, że zapomniałem jak to się robi. Ale to nie filozofia podpiąć napięcie, podłączyć regulator i przestawić piny. A jednak nie działają od samego leżenia. Jest na to jakiś sposób by temu zaradzić? Oczywiście nie chodzi mi o zakup następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możliwe że firma zmieniła coś w oprogramowaniu regulatora i brak jest kompatybilności wstecznej ale to tylko przypuszczenia.

Jak jest dostępny to pobierz manual do karty na i spokojnie spróbuj zaprogramować ponownie.

Raczej jest to nie możliwe by karta wysiadła gdyż wszystko jest w niej zaprogramowane w pamięci trwałej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy tylko pamiętać ( chociaż mogę się mylić) aby połączyć  regulator z kartą beznapięciowo żeby regulator po podaniu napięcia zobaczył kartę przeszedł w tryb programowania.

Tak jest z inny kartami i reglami , myślę że tu jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, masz na myśli by nie podłączać pakietu zasilającego do regulatora podłączonego do karty(?). Wydaje mi się, że miałem karty , do który trzeba było p[odłączyć też pakiet ale teraz mając na myśli te ZTW oczywiście nie podłączamy pakietu zasilającego regulator. Ale bezpośrednio do karty podłączam zasilanie 4,8 - 6V czy jakoś tak. No i zawsze nie było z tym problemu przez jakiś czas. Te wymienione regulatory mogę podłączyć do kompa ale do tego muszę mieć jakąś przejściówkę bo inaczej nie da rady. Na szybko zmieniłem przewody i jest "zaprogramowany" ? jak należy. Na szczęście hamulec ustawiony z aparatury bo jest na pierwszym miejscu w programowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że najpierw podpinam regulator do karty a później pakiet. Regulator startując zasila kartę z BECa i nawiązuje z nią łączność i pokazuje ustawienia i mamy możliwość zmian. Tak mam ze swoją kartą.

A z ciekawości jakie przewody zamieniłeś? Czasem jest tak że można odwrotnie wpiąć przewód z regla do karty i nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się, zamieniłem dwa przewody silnikowe w regulatorze co nie ma nic wspólnego z kartą. Ta o której mówię ma dwa gniazda: pod regulator i pod napięcie z pakietu 4,8-6V wiec tu pomijamy całkowicie prąd z pakietu zasilającego model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.