Skocz do zawartości

PPM z aparatur Modela T6 AM 27 i Signal FM7?


kudzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pierwszy mój post, zaraz po powitaniu, miał dotyczyć stawiania na płozy Belta CPX. Ale, ponieważ na razie sobie radzę, chciałbym zapytać o coś zupełnie innego.

 

Jak w temacie - czy z aparatur Modela T6 AM 27 i Signal FM7 można wyciągnąć sygnał PPM? Któraś z nich (może obie) miała funkcję instruktora (gniazdo DIN) - ponoć można było łączyć obie kablem i przejmować kontrolę. Może tam wykorzystywany był ten rodzaj modulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Połączenie tych nadajników bez przeróbki jest nie możliwe. Nadajnik FM7 ma gniazdo uczeń - instruktor ale wtedy to inaczej działało. Nadajnik ucznia  (taki sam)nie miał pakietu zasilającego. Napięcie dostawał z nadajnika instruktora gdy jego nadajnik był wyłączony, w chwili zagrożenia modelu instruktor włączał swój nadajnik i odcinał nadajnik ucznia od napięcia i przejmował kontrolę. Nadajniki oczywiście musiały mieć ten sam kanał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 11:20, Bodzioch napisał:

Połączenie tych nadajników bez przeróbki jest nie możliwe. Nadajnik FM7 ma gniazdo uczeń - instruktor ale wtedy to inaczej działało. Nadajnik ucznia  (taki sam)nie miał pakietu zasilającego. Napięcie dostawał z nadajnika instruktora gdy jego nadajnik był wyłączony, w chwili zagrożenia modelu instruktor włączał swój nadajnik i odcinał nadajnik ucznia od napięcia i przejmował kontrolę. Nadajniki oczywiście musiały mieć ten sam kanał .

Nie do końca o to mi chodziło, ale mimochodem odpowiedziałeś na moje pytanie - dzięki.

Czyli w tamtym rozwiązaniu oba nadajniki działały aktywnie (nie jednocześnie), a wybór nadajnika polegał na przełączaniu zasilania; oba musiały mieć takie same kwarce - proste i skuteczne. W obecnych rozwiązaniach, ponieważ odbiornik paruje się z tylko jednym nadajnikiem, to pomiędzy aparaturami przekazywany jest sygnał sterujący z modulacją PPM, a aktywnie nadaje tylko jedna aparatura. Stąd dawniej na zewnątrz wypuszczano zasilanie, a teraz PPM lub inne.

 

21 godzin temu, ksdl napisał:

Masz tu instrukcję ze schematem do Pico SignalFM7, może się przyda.

Na pewno się przyda - prześledzę schemat i może coś wydumam.

 

Generalnie za moim pytaniem stała chęć wykorzystania tych aparatur do symulatorów, a że powszechne i tanie są teraz interfejsy PPM/USB, dlatego o sygnał PPM z tych nadajników zapytałem.

Mam jednak przeczucie, że to gra niewarta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksdl dzięki! Bardzo bogata dokumentacja! Jest nadzieja. Przy najbliższej okazji wezmę aparaturę od ojca i ruszę do boju z oscyloskopem. Jeśli uda mi się podłączyć któryś z nadajników do komputera, to tata będzie miał miłą niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.