Skocz do zawartości

PPM z aparatur Modela T6 AM 27 i Signal FM7?


kudzu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pierwszy mój post, zaraz po powitaniu, miał dotyczyć stawiania na płozy Belta CPX. Ale, ponieważ na razie sobie radzę, chciałbym zapytać o coś zupełnie innego.

 

Jak w temacie - czy z aparatur Modela T6 AM 27 i Signal FM7 można wyciągnąć sygnał PPM? Któraś z nich (może obie) miała funkcję instruktora (gniazdo DIN) - ponoć można było łączyć obie kablem i przejmować kontrolę. Może tam wykorzystywany był ten rodzaj modulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie tych nadajników bez przeróbki jest nie możliwe. Nadajnik FM7 ma gniazdo uczeń - instruktor ale wtedy to inaczej działało. Nadajnik ucznia  (taki sam)nie miał pakietu zasilającego. Napięcie dostawał z nadajnika instruktora gdy jego nadajnik był wyłączony, w chwili zagrożenia modelu instruktor włączał swój nadajnik i odcinał nadajnik ucznia od napięcia i przejmował kontrolę. Nadajniki oczywiście musiały mieć ten sam kanał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 11:20, Bodzioch napisał:

Połączenie tych nadajników bez przeróbki jest nie możliwe. Nadajnik FM7 ma gniazdo uczeń - instruktor ale wtedy to inaczej działało. Nadajnik ucznia  (taki sam)nie miał pakietu zasilającego. Napięcie dostawał z nadajnika instruktora gdy jego nadajnik był wyłączony, w chwili zagrożenia modelu instruktor włączał swój nadajnik i odcinał nadajnik ucznia od napięcia i przejmował kontrolę. Nadajniki oczywiście musiały mieć ten sam kanał .

Nie do końca o to mi chodziło, ale mimochodem odpowiedziałeś na moje pytanie - dzięki.

Czyli w tamtym rozwiązaniu oba nadajniki działały aktywnie (nie jednocześnie), a wybór nadajnika polegał na przełączaniu zasilania; oba musiały mieć takie same kwarce - proste i skuteczne. W obecnych rozwiązaniach, ponieważ odbiornik paruje się z tylko jednym nadajnikiem, to pomiędzy aparaturami przekazywany jest sygnał sterujący z modulacją PPM, a aktywnie nadaje tylko jedna aparatura. Stąd dawniej na zewnątrz wypuszczano zasilanie, a teraz PPM lub inne.

 

21 godzin temu, ksdl napisał:

Masz tu instrukcję ze schematem do Pico SignalFM7, może się przyda.

Na pewno się przyda - prześledzę schemat i może coś wydumam.

 

Generalnie za moim pytaniem stała chęć wykorzystania tych aparatur do symulatorów, a że powszechne i tanie są teraz interfejsy PPM/USB, dlatego o sygnał PPM z tych nadajników zapytałem.

Mam jednak przeczucie, że to gra niewarta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksdl dzięki! Bardzo bogata dokumentacja! Jest nadzieja. Przy najbliższej okazji wezmę aparaturę od ojca i ruszę do boju z oscyloskopem. Jeśli uda mi się podłączyć któryś z nadajników do komputera, to tata będzie miał miłą niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.