Skocz do zawartości

Lakiernik samochodowy potrzebny od zaraz


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.07.2020 o 22:17, Matijus napisał:

tu było jeszcze na dodatek tarte twardą gąbką. Na lakier samochodowy maksymalnie benzyna ekstrakcyjna, a najlepiej zmywacz sylikonowy.

i to chyba było w tym działaniu  decydujące.. pod działaniem twardej gąbki została naruszona powierzchnia klaru  a dalej juz  aceton  zrobił swoje

A co do  lakierów 2K...wróciłem do modelarstwa 1:1 i prawdę powiedziawszy,  nie spotkałem takich lakierów dających się usunąć  rozpuszczalnikami, warunek  właściwy utwardzacz  i właściwy sposób połozenia  lakieru

ps.

spróbuj usunąc  poliuretanowy lakier 2K  jakąkolwiek metodą chemiczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

 

A co do  lakierów 2K...wróciłem do modelarstwa 1:1 i prawdę powiedziawszy,  nie spotkałem takich lakierów dających się usunąć  rozpuszczalnikami, warunek  właściwy utwardzacz  i właściwy sposób połozenia  lakieru

ps.

spróbuj usunąc  poliuretanowy lakier 2K  jakąkolwiek metodą chemiczną

Trudno powiedzieć co jest na samochodzie położone. Czy był lakierowany przez Zenka w garażu lub co fabryka dała. Na dobra sprawę w starszych autach juz się nie dowiemy a wiadomo jak kiedys kombinowały koncerny samochodowe. W nowych tez do końca nie wiadomo jak to było robione bo niby podają tak a jest inaczej. Oby tylko taniej było. Nowoczesne lakiery są tak słabe że bal bym się swoje auto choćby dotknąć szmata nasączona acetonem. Nawet większe owady przy większej predkosci potrafią zostawiać ślady na lakierze i to nie tylko problem Forda (bo akurat takiego mam z rocznika 19) ale i na innych forach ludzie się skarżą na nowe lakiery. A to wszystko przez Unię i środowisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Matijus napisał:

 Nowoczesne lakiery są tak słabe że bal bym się swoje auto choćby dotknąć szmata

swięta prawda..odbudowuję  stare auta......dlatego też używam  tylko lakierów niepoprawnych politycznie...a jakich to pewno sie domyślasz....koledzy z Niemiec też takich uzywają....takich  niepoprawnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś to chociaż wytarł od tej resztki pasty polerskiej do filmu bo jeszcze pomyślą żeś takich dziur narobił.

Się kurde nagadali, na wymyśli teorii a jest idealnie w porównani z tym co było. Na moje oko to śladu nie ma po tym zmatowieniu.

 

PS

A następnym razem jak będziesz filmował to se wpierw setkę walnij coby Ci się łapy tak nie trzęsły.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Konrad_P napisał:

Byś to chociaż wytarł od tej resztki pasty polerskiej do filmu bo jeszcze pomyślą żeś takich dziur narobił.

Się kurde nagadali, na wymyśli teorii a jest idealnie w porównani z tym co było. Na moje oko to śladu nie ma po tym zmatowieniu.

 

PS

A następnym razem jak będziesz filmował to se wpierw setkę walnij coby Ci się łapy tak nie trzęsły.:D

no, nie tylko  na Twoje...cały czas  szukałem tego  zmatowienia, chmury  tylko się odbijały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad z tą 100 to mam problem.
Od kwietnia wstawałem rano zakładałem różowe okulary (100) prowadziłem zdalnie zajęcia z dzieciakami, jak nie pomagało, to drugą parę i dało radę żyć, a jak od września każą wrócić do szkoły Do pracy dojeżdżam samochodem, a nie chciałbym stracić prawka

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.