Skocz do zawartości

Savage Cruiser Seagull pod dle20 opinie


chicken007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam ładnego górnopłata pod silnik dle20 i podoba mi się ten savage tylko widzę dużo negatywnych opini jeśli chodzi o tą firmę i modele po silniki benzynowe, z kolei o tym modelu tylko ciut większym na zagranicznym forum ktoś wypowiadał się pozytywnie. Może ktoś coś podpowie na ten temat. W grę wchodzi też piper ale   w tych pieniądzach jest 2m a on chyba nie bardzo jest pod 20cc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zawsze podobał mi się ze stajni sea .gull-a model GLASAIR SPORTMAN. Zdjęcia na stronie RIKU są mało interesujące. Obejrzyj filmy na YouTube z tym modelem.

Jest ładny choć, jak zawsze jest to kwestia gustu. Myślę , że nadaje się pod Twój silnik. Rozważ tę propozycję.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze nie tak dawno również zastanawiałem się nad kupnem  modelu polecanego przez Andrzeja - kształt i wykończenie kolorystyczne są ciekawe, ale ostatecznie wybór padł na coś innego choć również Seagull-a.

Firma ta, ma do wyboru wiele modeli, ale niestety są wykonane dość ciężko.

Wydaje mi się, że GLASAIR SPORTMAN będzie dość szybki ze względu choćby na obciążenie powierzchni nośnej, choć z drugiej strony posiada klapy, co powinno pomóc przy lądowaniu.

Absolutnie nie zamierzam odradzać Ci tego modelu, przejrzyj sobie jego manual, zobaczysz czy będziesz mógł odpowiednio rozmieścić wyposażenie. Z tego co pamiętam, jest przewidziany pod silnik 0.91 4t , ale 20 cc też powinna się zmieścić pod maską.

Może jest na forum jakaś osoba posiadająca ten model i będzie mogła napisać o jego właściwościach lotnych coś więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zostanie Ci wspomniany wcześniej Piper. 

Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale Raven ma też 2m rozpiętości (nawet z małym haczykiem - 5 cm) a zalecany jest dla niego przez producenta silnik DLE-20 RA.

Podejrzewam, że jednak Piper wyjdzie lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało! 

Jestem mile zaskoczony jakością wykonania. Wszystko pięknie wygląda , zastanawiają mnie jedynie zawiasy takie piórowe, spotkałem się z takimi ale w małych modelach a tu też są tego typu i to wszystkie czy to aby nie za liche jak na benzynę 20cc, nie rozlecą się zaraz? i na zdjęciu nr6 widać od środka wzmocnienie podwozia w formie dwóch listewek sosnowych 8x8mm i do tego na końcach nawet nie raczyli dać kapki kleju. A i co jeszcze pilot mimo że nie wygląda na otyłego to ma straszną nadwagę, jak go wyciągnąłem z pudła to od razu czuć jakby był odlany z gliny ale za to wypalanej w Ćmielowie bo wygląda całkiem całkiem.2.thumb.jpg.c7dcf8b6129e9a5d19d67c97ec76b58c.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy zmień. W modelu tej wielkości nie powinny być stosowane. We wszystkich modelach z tamtego kierunku są takie zawiasy. Dokładają je chyba dlatego żeby nie podnosić ceny zestawu.

W pierwszym moim ARF-ie zastosowałem je zgodnie z instrukcją. Po kilku lotach pękły przy dźwigniach w sterze wysokości. Kraksy nie było (na szczęście) ale wymiana kosztowała sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.