Skocz do zawartości

jaskółka 2,5 cm3


witold_pi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, witold_pi napisał:

W którą stronę patrząc od śmigła na silnik kręci się jaskółka 2,5cm3 sterowana wałem? Mam tylko prawe śmigła ?

  kręci się w prawo ( patrząc z przodu)

 

poszukaj na Alledrogo białego smigła Jena, bardzo dobre dla Jaskółki- ktoś niedawno sprzedawał

Edytowane przez d9Jacek
uzupełnienie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Henio napisał:

Mnie uczono że patrzy się od tyłu ,czyli prawe

Oczywiście że tak,ale tylko dla pierwszej części zdania . Tak oznaczamy wszelkie strony czy to w samochodach,czy to w samolotach-zawsze z pozycji kabiny samolotu,tak jak byśmy go pilotowali a samochodu tak jak siedzi się za kierownicą.Po prawej ręce prawa strona pojazdu, lub prawe skrzydło samolotu.

Skoro Jacek napisał że śmigło w Jaskółce kręci się w prawo patrząc od przodu to od strony pilota kręci się w lewo i w związku z tym jest to śmigło lewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witold_pi napisał:

W którą stronę patrząc od śmigła na silnik kręci się jaskółka 2,5cm3 sterowana wałem?

" patrząc od śmigła na silnik"....jak byście to Panowie zinterpretowali ??

ja zrozumiałem tak, .........[...stoję przed silnikiem  z załozonym śmigłem i pytam się w którą to stronę  kręci się ten silnik ?...]

odpowiedż brzmi w prawo....

Henio napisał ..."

"Mnie uczono że patrzy się od tyłu "......i to jest prawidłowe spojrzenie ?.....,czyli  no właśnie ???".....ale smigło kręci się w lewo...więc lewe a nie prawe

 
2 minuty temu, Henio napisał:

Moja Jaskółka 0 kręci w prawo

nie neguję...ale wszystkie te co mam jak i PK1, bo to protoplasta Jaskółki kręcą się w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierunku kręcenia się wału w Jaskółce 0, bo o tą z pewnością chodzi to w instrukcji napisano tak:

"Kierunek obrotów - lewe (patrząc w kierunku lotu)"

Nie chce mi się teraz jej szukać, ale jak znajdę to wrzucę foto.

Moja Jaskółka 0 chodzi w obie strony :-))

Coś na ten temat było już wałkowane tutaj:

https://www.adriansmodelaeroengines.com/catalog/main.php?cat_id=173

Dobra na szybko znalazłem instrukcję z PK-1, zdjęcia w załączeniu, w instrukcji Jaskółki 0 jest tak samo...

 

20200814_190622.jpg

20200814_190710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Paweł ten silnik pewnie chodzi w dwie strony,teraz sobie przypomniałem jak byłem bardzo młody to robiłem śmigła[innych nie było] lewe do Jaskółki. Moja Jaskółka z czerwoną głowicą ma wybity numer 6839.

Witek tak to Wicherek 25 z materiałów takich jak na planie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz taka ciekawostka dot Jaskółki 0, nie jest wykluczone że były Jaskółki 0 z prawym wałem.

W materiałach  które otrzymałem od  niezyjącego  już  Waldemara Salacha, jest  rozrysowany taki wał...

A teraz pytanie?

Część silników pokazanych  na zdjęciach  na stronie Adriana ma aluminiowe podkładki pomiędzy karterem a  kołnierzem tuleji cylindra.

Kto wie po co:):)??

ps.

no i straszny babon, wzięty z ksiązki Jima Dunkina, ale powinien  to usunąc....silnik który ma robic za WN 2,5 ( nb cudoo  "wyprodukowane) przez jednego z naszych kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaganek oswiaty zapalił kolejny , niezyjący już  znakomity  modelarz Jerzy Zwoliński..

ale poczekajmy..może ktoryś z kolegów będzie wiedział, czemu jedne miały a drugie nie miały..:)

 

ps.

podpowiedz zawarta jest w instrukcji

Edytowane przez d9Jacek
uzupełnienie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.