Skocz do zawartości

Zawody F5J Stary Jawor


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ZAPROSZENIE NA ZAWODY


Organizator: Konrad Piwowarski
Termin: 05 - 06.09.2020
Kategoria: F5J - Seniorzy, seniorzy 65+, juniorzy
Lokalizacja: Stary Jawor 51°04'40.6"N 16°08'52.9"E

Google map 51.077956, 16.148016

Wpisowe: 80 zł

Posiłki: Sobota obiad i niedziela obiad koszt około 20 zł za jeden posiłek.

 

UWAGA

Osoby które źle się czują lub mają temperaturę nie będą mogły wziąć udziału w zawodach.

Przed zawodami wszyscy uczestnicy będą poddani kontroli co do temperatury ciała.

 

Dla przyjezdnych zostanie zarezerwowane zakwaterowanie w Bursie (wysoki standard) w cenie za noc/łóżko:

Pokój jednoosobowy - 56,- zł za noc

Pokój dwuosobowy 48,- zł za noc

Pokój trzyosobowy 44,- zł za noc

 

Zawody oficjalnie zaczynają się w sobotę 05 września o godzinie 10.00. O godzinie 9.30 będzie spotkanie pilotów przed zawodami i omówimy kwestie stref i bezpieczeństwa epidemiologicznego na zawodach.

Latamy do godziny 18.30 włącznie czyli ostatnia kolejka skończy się o godzinie 18.40.

W niedzielę pierwsza kolejka zaczyna się o godzinie 9.00 i latamy maksymalnie do godziny 15.00

Co do rund finałowych to organizator podejmie decyzję dopiero w niedzielę rano. 

 

Osoby które będą chciały przyjechać już w piątek to będzie taka możliwość. Zarówno w hotelu będą czekać miejsca jak i lotnisko będzie otwarte już od godziny 16.00

 

W zawodach może wziąć udział każdy pilot (bez znaczenia jakim modelem lata) ponieważ nie będzie wymagana żadna licencja FAI a jedynie ubezpieczenie OC z opcją modelarską.

 

UWAGA

Każdy pilot biorący udział w zawodach bierze na własną odpowiedzialność wszystkie szkody w mieniu i ciele jakie wyrządzi podczas swojego latania. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki jakie zostaną spowodowane przez pilota.

W zawodach będzie można używać dowolnego firmware Altisa to znaczy, że dopuszczam eksperymentalnie wersję 5.8 z włączoną opcją Emergency.

 

NA KONIEC

Zawody się odbędą jedynie wówczas gdy zgłosi się co najmniej 12 pilotów. Jeśli ilość zgłoszonych pilotów będzie mniejsza niż 12 to zawody w tym formacie się nie odbędą.

 

Zgłoszenia bardzo proszę przesyłać albo tu na PW albo na maila rejestracja@f5j.pl

 

Liczba zarejestrowanych pilotów na zawody w Starym Jaworze w dniach 5-6 września:

8

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na dzień 27 sierpnia.

 

Liczba uczestników zawodów w Starym Jaworze wzrosła do 16 zawodników czyli zawody się odbędą i będą dwu dniowe.

 

Listę zgłoszeń zamykam we środę 02.09 około godziny 22.00. Po tej godzinie już nie będę przyjmował zgłoszeń ponieważ listy startowe pójdą do druku.

 

Jeśli ktoś będzie chciał nocować na lotnisku to będzie taka możliwość. Są już zgłoszone osoby które będą nocować na lotnisku. 

Będzie ToiToi i być może załatwię jakąś wodę w zbiorniku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień 28 sierpnia.

 

No to mam mały problem.:D Kurde muszę szukać miejsc noclegowych. Uzgodniłem 12 a tu taka niespodzianka.

Liczba uczestników zawodów w Starym Jaworze wzrosła do 18 zawodników. Zapowiadają się fajne i mocne zawody.

 

Mam prośbę do zawodników żeby zabrali ze sobą stopery, oczywiście jeśli posiadacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawody to i warunki Harcerskie woda do mycia to Nysa Szalona płynie wzdłuż całego lotniska wodę  można nawet pić 

                                                                                                                                                           Władek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pogoda się klaruje, więc obaw raczej żadnych nie ma co do organizacji zawodów.

 

Do tego chciałbym poinformować, że szykowana jest atrakcja.

W sobotę po lataniu idziemy lub jak kto będzie w stanie to jedziemy:D zwiedzać sławny Kościół Pokoju w Jaworze. Po zwiedzaniu idziemy na piwo do pobliskiej restauracji. Restauracja jest 5min. na piechotę od naszego noclegu więc da się dojść nawet ... :ph34r:

Bardzo proszę również o zabranie jakichś stolików turystycznych żeby było przy czym jeść a nie na kolanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody robią się już bardzo poważne ponieważ zapisanych jest już 20 zawodników. (Jeszcze paru i prawie jak na MP w 2018 roku:))

Będzie cała najlepsza czołówka zawodników z naszego kraju, czytaj Europejska.

 

Zapraszam również osoby które się przyglądają a nie koniecznie jeszcze chcą rywalizować do pooglądania, ponieważ na pewno będzie na co popatrzeć. 10 modeli na raz z w powietrzu jest raczej mało spotykane w naszym kraju. 

Będziemy latać rekreacyjnie już w piątek od rana a w sobotę poważna rywalizacja. Ja zamierzam być już w piątek przed godziną 10 tyle, że będę musiał na chwilę wyjechać żeby dogadać ostatnie szczegóły w Jaworze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotel czyli Schronisko Młodzieżowe jest już zaklepane. Będzie na tyle dużo pokoi, że każdy w każdej konfiguracji dostanie pokój.

Ceny podane powyżej są już cenami po 20% rabacie i są obowiązujące. Na tą chwilę zarezerwowałem 5 pokoi jednoosobowych, 3y dwójki i 2ie trójki.

 

Gdyby ktoś jechał wieczorem bezpośrednio do Schroniska a nie na lotnisko to podaje adres Schroniska.

Jawor ul. Starojaworska 7 tel. 76 870 88 86. Ważne po przyjeździe proszę w recepcji powiedzieć hasło MODELARZ. Są pokoje wyłącznie dla nas zarezerwowane.

 

Śniadań w schronisku nie ma (jeszcze) ale jest kuchnia do naszej dyspozycji z mikrofalą, czajnikami i lodówkami. Tak więc spokojnie można samemu sobie rano zrobić z przywiezionych produktów śniadanie. Ja właśnie tak zrobię bo bez śniadania nie wychodzę.

Co do obiadów to menu jest standardowe czyli o 14 w sobotę schabowy z ziemniakami i surówka (dużo lepszy niż ostatnio) a w niedzielę tezo 14 filet z kurczaka z ziemniakami i surówkami.

 

Wieczorem po zameldowaniu się w Schronisku idziemy na piwo i kolację. Mamy zarezerwowane stoliki na 15 osób. Jak będziecie chcieli to około 21 możemy pójść pozwiedzać Kościół Pokoju w Jaworze.

 

Co do dojazdu.

Różne nawigacje różnie pokazują ale proszę jechać do samej Legnicy A4, zjazd Legnica Wschód. Jechać potem przez Nową Wieś Legnicką. Jest może ciut dalej ale za to dużo szybciej, za stacją benzynową skręcamy w prawo. Uwaga za Nową Wsią Legnicką są zaraz dwie wioski z fotoradarami. Pierwsza ma ograniczenie do 40km/h proszę nie sprawdzać czy działają.:);)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy już nie jest za późno ale kupiłem grilla. Tak myślę że 10 kiełbasek spokojnie się zmieści na jeden raz. Do tego Jarek ma też wziąć swojego więc będzie na czym przyrządzić kolację wieczorem w piątek i sobotę. 

Zabierzcie jakieś produkty do grillowania, kto co lubi. Mam tylko jeden worek brykietów i się zastanawiam czy nie za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko będzie duża relacja. Tata Pawła robił całą dokumentację fotograficzną zawodów. Trzeba dać chwilę na przejrzenie zdjęć.

Myślę że dziś najdalej jutro się pojawią. Zawodnicy nie mieli szans zrobić choć jednego bo goniłem ich niemiłosiernie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku mojej relacji z zawodów w Jaworze chciałby bardzo serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom którzy tak licznie pojawili się na moich zawodach. Tym co nie byli i nie widzieli osobiście muszę powiedzieć, że jesteśmy jedną wielką, wspaniałą rodziną F5J. Naprawdę atmosfera na naszych zawodach jest niepowtarzalna, a nasi wspaniali seniorzy dokładają takiego ekstra smaczku do naszej zabawy. Jak ktoś w sobotę czy niedzielę popatrzyłby w oczy któremuś z naszych seniorów to zobaczyłby dzieciaka a nie seniora-nestora szybownictwa. Ja patrząc na nich byłem zachwycony i podbudowany. I szczerzę marzę aby w ich wieku być taki sam.

 

Kolejne podziękowania należą się autochtonowi;):) Jaworskiemu czyli Władkowi. To za jego sprawą zawody się w ogóle mogły odbyć. Jego kontakty i że tak powiem znajomość terenu bardzo pomogły.

 

Damian bez Ciebie i agregatu który przywiozłeś nie byłoby w ogóle tych zawodów. Wielkie dzięki za przywiezienie i paliwo do niego. Oczywiście sklerotycznie zapomniałem zabrać swojego paliwa.

 

I ostatnie podziękowania należą się tacie Pawła który zrobił świetną dokumentację zdjęciową tej imprezy. Paweł się jeszcze odgraża, że jak znajdzie chwilę to zmontuje filmik. Czekamy niecierpliwie.

Link udostępniony przez Pawła do zdjęć na końcu tego posta.

 

Ale do rzeczy.

Większość zawodników przyjechała już w piątek tak między 12 a 14. Oczywiście jak zawsze piątek to wolne treningi. 

Pogoda była całkiem całkiem, tylko kurde modele za chusteczkę nie chciały coś latać. Nawet Wojtek gmerał i gmerał w ustawieniach i niewiele to dawało. Wiatr wiał od drzew i rotory były takie, że tak na dobrą sprawę żadne ustawienia nie działały. Modele potrafiły przez te rotory wyprawiać tak dziwne rzeczy, że nie szło się połapać kiedy i co model wywinie. Wiatr wiał tak do 4m/s więc nie był to bardzo silny wiatr ale te rotory od drzew dawały się we znaki. 

 

W sobotę rano pogoda troche się poprawiła i modele zaczęły trochę lepiej latać. Niestety ale pogoda nie wytrzymała do końca i trochę pokrzyżowała nasze plany. Mieliśmy w sobotę wylatać 9 rund a udało się tylko 7. Ta siódma runda była wciśnięta trochę na siłę między dwie burze. Zawodnicy marudzili, że wiatr potarga modele, że łby nam pourywa i trzeba szybko do hotelu jechać, ale na zawodach, trzeba wam wiedzieć, panował "zamordyzm", organizator kazał latać i nie było to tamto i całą jedną rundę się udało oblatać. 

Na zakończenie dnia poszliśmy się integrować oraz zwiedzać Kościół Pokoju jeden z dwóch istniejących. Mieliśmy własne indywidualne wejście o godzinie 21 do kościoła. 

Pani opiekująca się kościołem była super sympatyczna i bardzo kompetentna. Wyjście uważam, że było rewelacyjne. 

Władek jeszcze zaciągnął część naszej grupy aby pokazać rynek Jaworski. Niestety ale ja wymiękłem.

 

Niedziela przywitała nas chłodem, po tych burzach zrobiło się zimno jak cholera. Zawody zaczęliśmy punktualnie o 9.00 i do obiadu wylataliśmy 4 rundy. Po obiedzie była jeszcze jedna i ostatnia runda. W sumie udało się oblatać 12 rund.

Niestety ale niedziela była bardzo niesprawiedliwa. Prawie co drugą kolejkę zawodnicy mieli takich podpowiadaczy, gdzie i jak wysoko trzeba lecieć, że organizator już po pierwszych 15s ogłosił, że jak wszyscy dolatają te 10 min, to tą kolejkę anuluje. Tak nie może być, że 50m od linii startowej na wysokości około 120m krąży z 8-10 ptaków żerujących w najlepsze w tedy gdy organizator akurat helperuje. Jawna niesprawiedliwość. 

Na szczęście w następnej kolejce organizatorowi, o dziwo, udało się dolatać do tej 10 min, więc się ulitował i nie anulował poprzedniej kolejki.

 

Zresztą organizator od samego początku miał problemy ze sprzętem, albo normalnie się gdzieś rypnął w obliczeniach. No bo jak to jest możliwe, że organizator, tu zwracam szczególną uwagę na słowo organizator, zajmuje w swoich zawodach ostatnie miejsce. To jest jak by nie patrzył w 100% jakaś pomyłka. Niestety karteczki wywalone, więc ciężko będzie teraz dojść gdzie ten nieszczęsny organizator się walnął. Hmm... ani chybi w głowę.;)

 

Cóż jeszcze mogę powiedzieć. Chłopaki przyjechali świetnie się bawić, zrelaksować, potrenować, posprawdzać w boju swoje nowe nabytki, posprawdzać swoje umiejętności, trochę po rywalizować w luźnej atmosferze. Mam nadzieję, że każdy zrealizował swoje założenia. Jak nie to w przyszłym roku będzie na pewno okazja aby poprawić to i owo.

 

Na koniec mogę zapowiedzieć, że będę organizował przynajmniej 2x w roku podobne zawody. Na pewno pierwsze na początku wakacji a drugie pod koniec. Oczywiście terminy będą dograne z EuroTourem (o ile w przyszłym wystartuje) .

 

No i na zakończenie zbiorowa fotka. Reszta zdjęć w linku.

F5J-Stary_jawor (0).JPG

 

 

https://drive.google.com/drive/folders/1SugUq3qTX95lQcxZmJ3ELwdGxqQmWMzk?usp=sharing

 

 

document-rezultaty.png

Jeśli będzie życzenie mogę wstawić pełne wyniki z czasami, wysokościami i lądowaniem.

 

Bardzo proszę aby Damian wstawił fotkę swojego modelu. Proszę zobaczyć, że można latając drewniakiem dostać 1000 pkt. ogrywając modele wyczynowe. 

No i żeby nie było że Damian dostał tego tysiaka z zawodnikami z końca stawki wstawiam kolejkę w której startował czyli RUNDA 10 Grupa 1. Sami najlepsi w jego kolejce.

.Listy startowe 10 runda.png

 

 

document-rezultaty.pdf

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.