Jump to content

[U] darmowe plany


mds-rc

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Za pomysł -10,

za strone wizualną -3= ,

za menu - 0,

za pomysł-10 ;)

Fajnie by było umieścić zamiast cyferek to miniaturke planu lub maszyny którą dany plan przedstawia .Przydałby sie podział na okresy historyczne plus opis czy to plan wykonawczy czy plan/rzuty i w jakim formacie jest plan (bmp,jpg,pdf.dwg.......)

Ale za pomysł zebrania tego do kupy 10

Link to comment
Share on other sites

Fajnie by było umieścić zamiast cyferek to miniaturke planu lub maszyny którą dany plan przedstawia .Przydałby sie podział na okresy historyczne plus opis czy to plan wykonawczy czy plan/rzuty i w jakim formacie jest plan (bmp,jpg,pdf.dwg.......)

 

Dokładnie tego brakuje a, za pomysł to 11 :)

Link to comment
Share on other sites

1/10 bo nie wiadomo co się pod tymi numerkami planów kryje.

Ktoś ściągnie wszystko i tak nie znajdzie nic dla siebie.

Pewnie większość planów pochodzi ze strony Profili a tam jest wyszukiwarka,krótki opis,rysunek i wtedy wiadomo co się ściąga.

Link to comment
Share on other sites

Olo nie bądz taki surowy dla chłopaka ,chęci są i to chyba jedyna taka strona PL by była,a co do cyferek od biedy masz podgląd na pasku exploatora do czego sie odnosi docelowe miejsce,

Ale mimo to faktycznie i koniecznie poprawcie menu

Link to comment
Share on other sites

Pomysł fajny, troszkę przyjaźniejsza dla oka grafika tła i ogólnie strony i miniaturki samolotów lub nazwy zamiast numerków i będzie extra :D

 

*jak kliknąć na "następne ->" ?

 

Czy to są plany tylko samolotów ?

Link to comment
Share on other sites

Szkoda miejsca, czasu i NERWÓW na takie badziewia! Albo robi się coś porządnie albo.... wcale!

 

Czyli mamy rozumieć, że twoja strona z planami uniesie nas pod niebiosa, ujmie za serca i będzie stanowić wzór do naśladowania, na trzy następne wersje Explorera? :wink:

No cóż.... czekamy z niecierpliwością. :D

 

Zamiast tych cyferek lepszy był by chociaż spis z nazwami modelu. Bo to menu wygląda jak macierz na kolokwium statystyków. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czyli mamy rozumieć, że twoja strona z planami uniesie nas pod niebiosa, ujmie za serca i będzie stanowić wzór do naśladowania, na trzy następne wersje Explorera? :wink:

No cóż.... czekamy z niecierpliwością. :D

 

:lol2: :lol2: Nie prowokuj. To jest moje zdanie na temat takich gniotów i tyle a Ty widocznie rozumiesz z tego tyle na ile pozwala Ci szara masa :P

Link to comment
Share on other sites

Witam

Przy okazji świątecznych porządków na moim komputerze, posegregowałem, też na własne potrzeby, linki do stron z palnami. Pzy okazji, dobry pomysł m.in. Raffika, aby na Forum zbiór linków do darmowych stron z planami był dostępny, tak więc, zamieszczam poniżej moje linki wraz z krótkimi opisami.

Jeżeli Koledzy dołożą swoje linki, to po nadaniu całości uporządkowanej formy, proponuję aby temat przykleić na początku działu. Co Wy na to ?

 

STRONY Z OGÓLNIE DOSTĘPNYMI PLANAMI MODELI

 

1.PROFILI

Znana strona Stefano Duranti, poświęcona głównie programowi Profili 2. W dziale "Plans and Drawings" setki palnów, większość w formatach dwg i dxf. Wyszukiwarka ułatwiająca znajdowanie planów według typu modelu, napędu itp.

 

http://www.profili2.com/eng/default.htm

 

2.HUN

Jeden z największych zbiorów planów. Od oltimerów do modeli współczesnych. Plany podzielone na kategorie, każdy z opisem i podglądem. Wzorowa organizacja. Wiadomo, autor służył w lotnictwie. Plany spakowane zip.

 

http://plans.rcmodell.hu/

 

3.UNCLE WILLI

Strona Willie Millera. Bardzo duży zbiór planów. Strona dla wyjątkowo cierpliwych poszukiwaczy. Dosyć oryginalna organizacja strony, skutecznie utrudniająca szukanie określonych planów. W większości plany w formacie graficznym, mozliwe do pobrania przez zapisanie obrazka. Sporo starych konstrukcji.

 

http://www.myunclewillies.com/index.html

 

4.SVENSONS

Sporo planów modeli latających, także łódek. Dodatkowo, do części planów załączone zdjęcia z budowy modeli.Różne formaty.

 

http://www.svensons.com/

 

 

5.THE SCHOOL OF AEROMODELLING OF CUTRAL CO

Duży zbiór planów, podzielony na kategorie modeli. Strona w całości, raczej dla poliglotów, w języku hiszpańskim. Ikona, przełączająca na wersję angileską, automatycznie przekierowuje do tranlatora Yahoo Babelfish. Większość planów w dwg, dxf.

 

http://www.e-aeromodelismo.com.ar

 

6.ULTRALIGERO

Także w języku hiszpańskim. Ponad 700 plików. Aby dotsać się do palnów, należy wybrać zakładkę "Planos aeromodelos". Możliwy jedynie wybór z listy alfabetycznej. Niestety brak podglądu, czy bardziej sczegółowego opisu zawartości. A propos, ciekawe jak po hiszpańsku brzmi "pobieranie kota w worku". Nie mniej zbiór imponujący i sporo planów w formacie pdf.

 

http://www.ultraligero.net/

 

7.ALEHAR

Polska strona Alehara. W dziale "Plany" sporo planów m.in. Wicherka, czy Primy - słynnego trenerka z zestawu Svensona. Do rozpakowania większości z planów, niezbędny jest progam archiwizujący pliki w formacie rar.

 

http://www.alehar.prv.pl/

 

8.MODELARZ

Kolejna polska strona, niestety trochę ostatnio zaniedbana. Sporo planów w formatach dwg, dxf.

 

http://www.modelarz.com/

 

9.RC-GIZMO

Strona słoweńskiego autora. Dział "PLANS" podzielony według kategorii: dolnopłaty, średniopłady, górnopłaty, wolnolatające, depronowce. Duży zbiór planów, bardzo różnej jakości.

 

http://www.rc-gizmo.net/plans1cad.htm

 

 

10.HILBERN VAN DOORN

Strona holenderskiego modelarza. Stosunkowo niewielki zbiór planów, głównie w formacie dwg. Plany m.in. Zagi, Pibrosa, Beginnera - oryginalnego depronowca dla początkujących.

 

http://www.hilbren.nl/rcplans/index.htm

 

11.THE PLAN PAGE

Strona klubowa Flying Aces z USA. Układ planów w formie chronologicznej. Dostęp do starszych planów po wybraniu zakładki "Previous plan pages". W większości plany "oldtimerów" w postaci skanów z czasopism, zapisanych w formacie pdf.

 

http://www.theplanpage.com/index.htm

 

12.AEROFRED

Plany zamieszczane przez społeczność użytkowników portalu. Istna Wieża Babel, różne formaty, rózna zawartość, od planów poprzez zdjęcia modeli, do schematów osprzętu.

 

http://plans.aerofred.com/

 

13.RC COOK BOOK

Jak na prawdziwą ksiązkę kucharską, to menu jednak nieco zbyt skromne. Skoro jednak za darmo, to nie wypada odmówić degustacji. Większośc planów w formacie dwg i dxf.

 

http://www.willingtons.com/mymac/mmacphome.htm

 

14.SLIS

Szwedzka strona poświęcona modelom na uwięzi. W dziale "LINA" znajdziemy do pobrania kilkanaście numerów modelarskiej gazetki w formacie pdf. W każdym numerze zamieszczone są plany modeli na uwięzi.

 

http://web.telia.com/~u87719545/SLIS/index.htm#Main

 

15.TONY ELMORE

Modele na uwięzi. Strona amerykańskiego modelarza, zawierająca skany planów z amerykańskich czasopism. W większości plany z lat 40-60tych.

 

http://uk.geocities.com/the.elmores@btinternet.com/

 

16.MIKE STUART

Plany orzeszków i miniaturowych odrzutowców, napędzanych silniczkami Jetex.

 

http://www.ffscale.co.uk/page9.htm

 

17.HOUSE OF FROG

Następna strona M.Stuarta, w całości poświęcona modelom nie istniejącej już wytwórni Frog. Plany w postaci skanów oryginałów, pochodzących z zestawów do budowy modeli. Orzeszki, gumówki, szybowce. Format pdf.

 

http://www.houseoffrog.co.uk/

 

18.ALAN'S HOBBY

Obszerny akapit zawierający linki do stron z planami. Sama strona, to ogromny zbiór odnośników do stron poświęconych modelarswu.

 

http://homepages.ihug.co.nz/~atong/

 

 

Pozdrowienia

PP

Link to comment
Share on other sites

Popieram. Bardzo by się w tym dziale przydało parę tematów z przyklejonych z linkami.

Może zniknęło by też parę tematów dziennie "porzukójem planów akrobata typu deska pomószcie (bo mi się nie chce szukać, w podteksćie)".

Dział zyskałby wtedy na przejrzystości, a krawatomistrze zyskali by kilku klientów, którym mogliby zaoferować swoje wyroby :wink:

 

Albo przykleić jeden temat, gdzie można dawać linki do planów - tylko i wyłącznie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.