Skocz do zawartości

PZL 11 c mały modelarz


johnyP51
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ale to jest moj wątek i wcale mnie nie zniechecasz (cały czas się uczę) wiec chciałbym abyś nadal się udzielał :) jak cała reszta ? dziękuje Wszystkim ? jestescie ludźmi z pasja, z hobby a coraz mniej takich ludzi chodzi po tej ziemi, większość pilot w dłoń i na kanapę :P wiec szanuje Was wszystkich !!!! Mam nadzieje ze to wszystko wyjaśnia i nikogo „nie zniechęcę” do dalszego uczestnictwa ? Jestescie Wielcy

p.s. Ja tez kiedyś będę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marek_Spy napisał:

Czemu znikasz?

 

Nie chcialbym stanowic zrodla niezgody.

Ponadto temat zaleznosci polozenia srodka ciezkosci od dekalazu zostal juz wyczerpany w innych watkach przez naszego nieocenionego kolege jarka_aviatika i to jemu naleza sie wielkie podziekowania za poruszenie tej tematyki. Ja jedynie niczym papuga pozwolilem sobie tutaj na powtorzenie kilku drobiazgow i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 nie ma prostokątnego skrzydła to 1/3 cięciwy przy kadłubie tu nie działa. Nawet gdyby to  trzeba ustawiać bliżej 1/4 niż 1/3, która jest juz trochę tylnym wyważeniem.

Oblicz SC programem ze strony piotrd.

Co do kątów, zakładam, że w MM był jakiś profil pseudo-clarky narysowany, zobacz zatem czy spód płata jest równolegle do osi podłużnej samolotu. Będzie to oznaczać, że na oko kąt zaklinowania skrzydła masz dobry.

Wtedy statecznik poziomy powinien być też równolegle do osi samolotu.

Kąt zaklinowania między skrzydłem a statecznikiem powinien mieć ok 1,5st. niech mnie ktoś poprawi.

Tutaj przerysowany schemat, na oko to nie widać takich pochyleń.

Obrazek

Win_Schwer_WB.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, robertus napisał:

Kąt zaklinowania między skrzydłem a statecznikiem powinien mieć ok 1,5st. niech mnie ktoś poprawi.

 

Dla profilu plata ClarkY jest to czesto spotykana, rozsadna wartosc, ale dla jakiego modelu? Dekalaz zalezy tez od wzajemnej odleglosci plata i statecznika oraz wielkosci ich powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, johnyP51 napisał:

A tej witryny z tymi pomiarami nie mogę otworzyć 

Ta strona ma problem z certyfikatem, (można ją otworzyć  wciskając "zaawansowane" i dając zgodę na jej otwarcie).

To co tam się znajduje i więcej znajdziesz u Motylastego

http://www.motylasty.pl/modelar.html

3 godziny temu, johnyP51 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

11stka po poprawkach i niezbędnych naprawach. 
Spód skrzydła i statecznik poziomy jest równoległy z osią podłużna samolotu, wiec teraz trzeba znów zrobić oblot. Jak tylko pogoda pozwoli to w środę w górę ?

2577F6A7-30B4-4273-897B-BEAEF89B2B00.png

Dzielnie czeka na oblot pod sufitem :)

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.