Jump to content

Kąty natarcia w skrzydełku


Marcin
 Share

Recommended Posts

Bawię się w ustawianie Opterry dalej, tzn już lata dobrze, jest wyważona, ale potrzebuję jeszcze ustawić kąty dla autopilota.

Wiem, że zależy to od profilu, wagi i mnóstwa innych rzeczy, ale zastanawiam się jaki na początek możnaby ustawić kąt natarcia dla takiego 2m skrzydła. Aktualnie, używając kupionego tutaj z forum miernika kątów ustaliłem, że przy kątach natarcia skrzydła 0 stopni autopilot myśli, że jest pochylony o 1.7 stopnia, czyli w locie autonomicznym powinno skutkować to tym, że model będzie leciał zadarty właśnie o te 1.7stopnia w górę.

Jakieś luźne komentarze do mojego toku myślenia? :)

Link to comment
Share on other sites

Tak.

 

Jeśli chcesz poeksperymentować z prędkością przelotową to zainteresuj się tym:
https://github.com/iNavFlight/inav/blob/master/docs/Inflight Adjustments.md

 

Pozwala to przestawiać stałe parametry w locie.

To co Cię interesuje to parametr  NAV_FW_CRUISE_THROTTLE

Jęsli masz włączoną stabilizację i masz włączone utrzymywanie wysokości to przestawiając ten parametr zmieniasz zadaną przepustnicę.

Dzięki włączonej stabilizacji wysokości to dla każdej przepustnicy znajdzie sobie taki kąt natarcia, zeby nie opadać i się nie wznosić, więc będziesz miał różną prędkość.

Warto sobie jeszcze wrzucić na OSD parametr mAh/km żeby określić która przepustnica odpowiada maksymalnemu zasięgowi (pamiętaj tylko, że iNav ma prędkość z GPSa więc do tej kalkulacji bierze pod uwagę wiatr)

Link to comment
Share on other sites

OK, to jutro to przeklikam, żeby się z miernikiem zgadzało jak najbliżej. I czekam na pogodę na testowy lot w manualu.

Przy okazji wymieniłem serwa na cyfrowe KST DS113MG i mam spokój z utrzymaniem pozycji, w gratisie tylko lekkie brzęczenie cyfrowych układów :)

No description available.

Link to comment
Share on other sites

Wypoziomowany roll i pitch z dokładnością do 0.1 stopnia z miernikiem. Na początek może być. Oby jutro pogoda pozwoliła polecieć w końcu :)

 

Poczytałem o tych infllight adjustments i tak szperając po necie widzę, że własnie tymi kątami w angle  się ustawia poziomy lot więc już teraz sam nie wiem. Potem znów piszą, że altitude hold używa do tego GPS. Chyba zobaczę na żywo, co się będzie działo i tyle. Ale wychodzi mi na to, że jak chcę prosto w angle to muszę kątami się bawić, jak chcę prosto w altitude hold, to kąty nie są aż tak istotne.

Jak znam życie, to pewnie i tak większość będę w manualu latał :D chociaż...

Dobra, koniec marudzenia, idę odprawiać rutuały przeciwdeszczowe...

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.