Jump to content

Uszkodzony tłok silnika ASP 52


sp2ukx
 Share

Recommended Posts

No cóż. Stał się kłopot, który dopadł wreszcie i mnie. Latało się, latało i się urwało. Po rozpadzie łożyska w w/wym silniku pozostał zarysowany tłok. Pytanie mam takie czy ktoś mi doradzi skąd takowy zakupić lub może z innych marek silników da się dopasować. O dziwo tuleja jest ok. Właściwie tylko na tłoku poległem. Szukałem na znanych portalach chińskich i kicha. Za to znalazłem silniki podobne o nazwie FC ale części do nich i tak niema. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za info. Co prawda nie wiem co to jest justengines ale sprawdzę. No i jeszcze nie wiem jak ew. zapłacę. Ale to później. Najpierw wizyta. Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Sprawdziłem i kicha. ☹️ Popłaczę sobie. 

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dziękuję. Jak widać problem nie jest łatwy do przeskoczenia. Kupno silnika nie jest tematem tego wątka. Przecież to nie rozwiązuje tego konkretnego problemu. Liczyłem, że da się coś dopasować z innych marek silników. Jeszcze raz dziękuję. 

Link to comment
Share on other sites

No ba!! Gdybym ich znał - to jedno. Drugie to chyba wstyd zawracać głowę speców dorabianiem 1 sztuki tłoka. To jednak zupełnie co innego zrobić coś od nowa a co innego dopasować podobny element. Tak czy siak nie mam się do kogo zwrócić z tym tematem. 

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzajmy z tym "męczeniem". Latam na tych silnikach od kilku lat i nigdy nie miałem z nimi  żadnego problemu. To pierwszy kłopot jaki mnie spotkał. Teraz też bym nie miał gdyby były dostępne części zamienne. Ale jak zapewne Wiesz fabryka zaprzestała produkcji. Taka sytuacja może dotyczyć każdego producenta i wtedy inni też będą się "męczyć". Łożyska były NGK czyli niby japońskie ( tak na nich było napisane). Rozważam licytację choć nigdy nie kupowałem na ebay (konto mam założone). Zobaczę jak się "rozwinie" sytuacja. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. 

Uff. Ale się rozpisałem. A jestem raczej czytaczem niż pisaczem. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Aby zakończyć temat. Silnik naprawiony. Dodatkowo była do wymiany panewka korbowodowa. Zakupiłem tokarnię, 100 sztuk różnych tlejek z fosforobrązu i wytoczyłem potrzebną 1 szt. ?. Wszystko ładnie spasowałem i jest git.

Ps. Ale tokarnia została. No cóż przyda się.?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.