Skocz do zawartości

Bardzo fajne latadło :D - Zefirek


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Coś mi się z tym modelowaniem a raczej lataniem nie udaje.

Motylek nie mógł się wznieść za wysoko strasznie jest nerwowy (tylnie wyważenie)

Tym razem zbydowałem Zefirka i założyłem do niego:

Silnik Tower Pro 2408-21

Regler: Ozhobby 25A (australijski) - nawet się fajnie sprawuje

2 serwa hs55

i pakiet -Li pol 850 mAh 7.2V Blue Arrow.

 

Byćmoże dzisiaj oblot.

 

zefirek5.jpg

zefirek6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sam model całkiem nieźle wyszedł, ale jeśli chodzi o "malowanie"... - :? - eee no cóż... Nie ważne :)

 

A o co boisz się z Zefirkiem? Że nie poleci? Mam nadzieję, że się uda :wink: Ale tak na uwadze: pamiętaj, lepiej trochę dłużej przy modelu porobić, ale ma być wszystko "na zicher" - mam nadzieję, że o tym pamiętasz Patryku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się bo coś mam pecha z tym modelarstwem.

Poszłem na oblot włączam silnik i w połowie gazu stajr :shock:

Patrze a tam nie ma śrubki - imbusa(zgubiony) który przytrzymóje metalową część do mocowania silnika. A wcześniej jak go rzuciłem żeby sprawdzić jak leci w locie ślizgowym to mi się śmigło złamało (miałem zapasowe). Nie miałem okazji pojechać do modelarskiego po propsaver a tam gdzie kupowałem silnik w necie nie mają narazie ich.

 

Diakon co do oklejania nie dało się inaczej bo musze znaleźć taśmę kolorową. Ta co była na motylk okazała się za ciężka dodała ponad 50g :evil:

 

Lepszy rydz niż nic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne jak nie mam sie kogos do pomocy w realu.

Ja u Huberta w kilka wizyt nauczylem sie wiecej niz samemu przez 1,5 (z forum).

Jesli chodzio smiglo to mozesz zrobic tak ze zakladasz kawalek przewierconego plastiku i zakrecasz go na nakretke (wmiare musi byc na srodku otwor.

Smiglo zakladasz juz na os i gumka lapies do plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzio smiglo to mozesz zrobic tak ze zakladasz kawalek przewierconego plastiku i zakrecasz go na nakretke (wmiare musi byc na srodku otwor.

Smiglo zakladasz juz na os i gumka lapies do plastiku.

 

Nie łapie zabardzo. Mógłbyś to narysować np w paincie ? Jakiego kształtu ten plastik ? Jak gruby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos mi czegos brakowalo w tym modelu. No to mu podwozie strzeliłem :D

 

zefirek8.jpg

zefirek7.jpg

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Dziś we flashu złamałem antene. W tygodniu raczej nie będę miał okazji być w modelarskim i nie kupie nowej. Czy może tak być ?? Do środka dałem dla wzmocnienia srut stalowy ze sprychy.

 

antena.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sam doszedles o co chodzilo mi - niestety nie mialem internetu zeby Ci odpisac.

Odnosnie antetny - jesli jest zgieta ,ale nie naderwana to jedyny mankament ze bedzie sie gozej skaldac.

Fala nosna idzie po powierzchni anteny i jej zagiecie na nic nie wplywa .

Jesli zas jestr naderwana lub calkowicie splaszczona w mejscu zlamania to wymien na nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może nową? Na ArtHobby są.

 

Nie wiem czy Zauważyłeś , że Patryk jest z Australii i wbrew temu co my o tym sądzimy nie ze wszystkim jest tam tak kolorowo. Różnice są i w kosztach i w dostępności materialów podobnych do tych co u nas( prawda, że ciekawostka ), a przesyłka z Polski do Australii to byłaby skórka za wyprawkę.

Patrząc na Twój model (to do Patryka) to Staraj się następnym razem nad łożem silnika wywiercić otworki na kabelki, wtedy przykrywka będzie sie ładniej układać, a tak wogóle to wygląda na całkiem równo i prosto wykonany. Z kazdym nastepnym widać postepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poleciał !!

Podwozie super sprawa :D

W pierwszej próbie nie mogłem sobie poradzić z wyrzutem a tu 5m kołowania i w górę

:D:D:D

Nie leciałem zbyt długo bo był mało sterowny dałem małe wychylenia na początek bo się bałem że będzie to samo co z motylkiem. Później leciał pare razy ale nie więcej niż 0.5 min.

W końcu zaczęły się odkręcać śrubki mocowania silnika oraz odkleił się kawałek bowdena który trzymał kółko na swoim miejscu no i musiałem wracać. Po poprawieniu tych rzeczy idę znowu.

zefirek9.jpg

 

A co do anteny to się całkiem złamała i ją polutowałem. Jak tylko będę w modelarskim to kupuje nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu byłem.

Ale to wciąga. Tym razem latałem około 5 min. Po wylądowaniu ponownie wystartowałem ale model leciał bokiem :shock: czyli leciał poziomo ale sam ogon skręcał. Trochę powalczyłem i dość bezboleśnie wylądowałem. Wyślizgnął się silnik z podstawy którą przykręca się do przedniej wręgi (fotka) Kolejny start i znowu to samo (to jest przykręcane imbusem). Dokręciłem kluczykiem (na szczęście wziąłem klucze ze sobą) i dalej. Przy każdym twardszym lądowaniu to samo. Troche zrobiły się wibracje od mojego propsavera (miękki plastik) ale chociaż są wibracje no to silnik i tak nie powinien wyskakiwać z podstawy.

 

zefirek10.jpg

zefirek11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję !!

Jak na początkującego to i tak jesteś zdeterminowany, bo sztuka z samodzielnym wyrzutem to już nie taka prosta sprawa, gdyż jest chwila zwłoki dokąd nie złapiesz za drążki.

 

Mimo kłopotów z imbusem Idziesz do przodu.

Problem może leżeć po stronie zbyt słabego docisku (ja dokręcam imbusa na tyle mocno ,że aż się wygina klucz) i niewyważenia tego dorabianego propsavera. Taki przypadek zdażył mi się raz, tylko że u mnie nie odkręcił się całkiem , a tylko poluzował i w locie dawał efekt drgania silnika co objawiało się takąim brzęczącym brzmieniem zamiast ładnego gwizdu jakim on dysponuje.

 

Do De_Sza.

To jest jak napisał już Patryk Tower Pro, dużo tańszy nabytek od Axi, a ciągnie naprawdę bardzo przyzwoicie( na Li Pol 3s i śmigle 8x4 ma deklarowane do 600g ciągu statycznego i to za około 60zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.