Skocz do zawartości

Bardzo fajne latadło :D - Zefirek


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

No i byłem na kolejnym locie

Coprawda nie zdążył się do końca naładować pakiet weszło 750mAh a to o 150mAh mniej. Tak o 150 bo do tego pakietu zawsze wchodzi 900 zamiast 850 :)

Już zaszło słońce jak wychodziłem z domu. Powiewał mały cieplutki wiaterek.

Po tym locie przekonałem się co oznacza latanie. Dopiero teraz poczułem co to znaczy. Do domu wróciłem z bananem na gębie :D

A chodzi o to że skłon silnika jest ok, jest wytrymowany - no poprostu gicior

Teraz mały wiaterek mi nie przeszkadza wręcz pomaga w wykonwyaniu prostej pętli pod wiatr i nie potrzeba mi ful gazu :D

 

Może nie jestem tak szczęśliwy jak po pierwszym udanym locie zefirkiem ale to mi wystarczy. A jutro sobota :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
No tobananuj dalej -zakup 2pakiet na zmiane (jeden lata drugi sie laduje )

I tym sposobem mozna prawie z lotniska ne zchodzic . O ile ma sie do dyspozycji zrodlo zasilania (samochod?) :D

 

 

Zgadzam się z Tomkiem całkowicie. Minimum dwa pakiety , a najlepiej trzy, żeby jeden miał zawsze czas na mały odpoczynek.

Może przy Li xxx nie jest to tak konieczne , ale przy starszych NI xxx miało to duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem na kolejnym locie

Coprawda nie zdążył się do końca naładować pakiet weszło 750mAh a to o 150mAh mniej. Tak o 150 bo do tego pakietu zawsze wchodzi 900 zamiast 850 :)

 

To masz szczęście, Ale to chyba też zależy od ładowarki. Ja mam Scharka i takie naładowanie zdarzyło mi się tylko w przypadku Ni-cd Sanyo 1700 mAh, do którego weszło 2000mAh . Niestety w przypadku Li-Poli zawsze jest to mniej . Zauważyłem też , że im bardziej wymagający prądowo napęd, tym te naładowanie jest mniejsze ( Intensywniejsze rozładowywanie i szybciej działa odcięcie)

Być może się mylę , ale tak obserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj odbyły się tylko 3 loty. Pierwszy rano - dużo gazu (ptaki mnie ścigały :) )

Drugi niedawno popołudnie (to samo co pierwszy)

A z trzeciego dopiero co wróciłem. I tak jak wczoraj po zachodzie słońca tylko że tym razem zdążyłem naładować pakiet do 550mAh. I tu najciekawsze. Latałem około 12min :D

Na początku troche wyżej ale później to tak ze 3m nad ziemią i na jak najmniejszym gazie. A to dla zabawy oraz chciałem sprawdzić jak blisko odemnie dam rade latać. I stwierdziłem że jutro idę na halę i spotkam się z innymi modelarzami :D Bo zefirek naprawde powolno oraz blisko (jeśli się chce) lata. Oraz silnikowi wystarcza mocy aby wyciągnąć go z opresji. Po odcięciu silnika dalej sie bawiłem puszczając model jako HLG. Na boisku na którym latam jest wzniesienie prawie jak mini zbocze i sobie puszczałem oraz sterowałem. Naprawde sie dzis ubawiłem.

Super modelik na boisko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj odbyły się tylko 3 loty. Pierwszy rano - dużo gazu (ptaki mnie ścigały :) )

Drugi niedawno popołudnie (to samo co pierwszy)

A z trzeciego dopiero co wróciłem. I tak jak wczoraj po zachodzie słońca tylko że tym razem zdążyłem naładować pakiet do 550mAh. I tu najciekawsze. Latałem około 12min :D

Na początku troche wyżej ale później to tak ze 3m nad ziemią i na jak najmniejszym gazie. A to dla zabawy oraz chciałem sprawdzić jak blisko odemnie dam rade latać. I stwierdziłem że jutro idę na halę i spotkam się z innymi modelarzami :D Bo zefirek naprawde powolno oraz blisko (jeśli się chce) lata. Oraz silnikowi wystarcza mocy aby wyciągnąć go z opresji. Po odcięciu silnika dalej sie bawiłem puszczając model jako HLG. Na boisku na którym latam jest wzniesienie prawie jak mini zbocze i sobie puszczałem oraz sterowałem. Naprawde sie dzis ubawiłem.

Super modelik na boisko :wink:

 

Edit:

Jutro prawdopodobnie kupie nowy pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś był lotny dzień ale dopiero po zachodzie słońca (moja ulubiona pora).

Rano wziąłem zefirka i poszedłem na halę. Uzyskałem trochę porad, pomogli mi z silnikiem (znowu się zaczął psuć - naprawione) No i próbowałem latać. Niestety mój zefirek waży teraz około 400g a to troche dużo na halę. Nie mogłem się pomieścić. No cóż złożyłem model, i pogadałem, pooglądałem, dostałem jekcje jak sie uczyć latać na hali.

Po południu kupiłem sobie nowy pakiet - Fullymax 1050mAh 2cele. Pojechaliśmy nad morze ( u nas dziś było 27stopni :D )

Po powrocie przygotowałem model, zrobiłem coś w domu... Czekałem do zachodu bo dziś dość mocno wiało. Po zachodzie tak jak przypuszczałem (prawie zawsze tak jest) wiatr ucichł. Jako pierwszy pakiet Fullymax do testów. No to latam sobie dość żwawo a tu 9min i pakietu nima :shock:

Wsadzam bluearrow, i latam nisko, wolno (no może raz wyżej poleciałem). No i latałem na nim ponad 15min :lol:

Generalnie olatałem się jak bąk :D

Edit:

Nie znacie jakiegoś fajnego modelu (taniego w wykonaniu) na halę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Nie było mnie zaledwie kilka dni a na forum tyle się dzieje :)

U mnie nuda dopiero wczoraj i dzisiaj były dość dobre warunki do latania. W zefirku dziób wyglądał jak harmonijka. Dziś go troche dobiłem z siostrą. Ja sie trochę olatałem a siostrzyczce puszczałem ze wzniesienia bez silnika aby opanowała stery. Niestety w tym tygodniu sobie już nie polatam bo nie mam już żadnych połamanych śmigieł na propsavery a zostało mi już tylko jedno śmigło, no i przód kadłuba do odbudowy. Dziś zważyłem cały model to o mało mnie nie przewróciło - 480g :D A ja tam jeszcze chciałem aparat podwieszać :twisted:

Wydaje mi się że model naprawię już tylko dla siostry bo w tym tygodniu buduje wycinarke i robie coś z lotkami :D

 

Edit:

Oh Marku płyta dziś dotarła, coś o niej napiszę jutro tak jak mnie prosiłeś - Chłopaki żałujcie że nie widzieliśćie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstawiam fotki z odbudowy przodu i nowego skrzydła.

pare listewek na początek, a na to depron...

 

zefirek25.jpgzefirek26.jpgzefirek27.jpg

Tu mi przy skrzydełku siostra pomagała. Nienajładniej to wyszło ale jak na pierwszy raz jestem zadowolony. Powoli trzeba bedzie sie zabierac za twina.

ns1.jpgns2.jpg

Teraz pytanie. Czy dawac balse na splyw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj balsy na splyw, potem gdy doklejisz listewke balsowa scieniona nie bedzie rowno i zaczniesz szlifowac zeby bylo rowno, przez to zniszcysz profil, ja zrobilem kiedys tak i teraz wiem ze to nie potrzebne :)

 

A czym oklejisz te skrzydleka? ja polecam tasme kolorowa...

 

I Zle troche zrobiles dzwigar... powinien byc w jednej linii, a nie w dwoch tak jak na zdjeciu, i dzwigar powinien byc jedna caloscia, koncowek skrzydla nie musisz usztywniac, na nie dzaialja najmniejsze sily...

 

A ten kadlub to czemu taki jakis krzywy? :lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zastałem skrzydło po nocy schnięcia :)

zefirek28.jpg

Po rozmowie ze Zbigiem zdecydowałem się zrobić przód ponownie:

zefirek29.jpg

Kupiłem nowy klej. Chyba odpowiednik polimeru

zefirek30.jpg

Tu już cały model z oklejonym skrzydłem...

zefirek31.jpg

Napęd lotek zrobiłem tak. Dla łatwiejszej regluacji dałem "środek" z kostki elektycznej:

zefirek32.jpg

No i efekt końcowy z przodu:

zefirek33.jpg

 

Dałem tą balse bo musiałem zrobić lepszą klapkę do wymiany baterji. Poprzednia wyglądała tragicznie. Odpatrzyłem mój patent z mojego elektrycznego akrobata (śrubke zresztą też stamtąd wziąłem :lol: )

Zefirek już nie będzie ładnie wyglądał. Rozmawialiśmy o estetyce modeli ze zbigiem. No i jak sie staram to sam musze przyznać że to wygląda całkiem całkiem. Tym razem przy robieniu twina się postaram. Musze zamówić kolorowej taśmy pakowej przez internet bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Niestety dziś załatwiłem sobie lewą rękę. Tnąc stary klej w zefirku nóż się zaciął i później wiadomo przeciąłem klej razem z ręką. Ostrze weszło około 3mm w dłoń w miejscu niżej kciuka (ten taki gruby mięsień). Teraz niczego nie moge ścisnąć lewą ręką ani nic ciężkiego podnieść. Nawet jak rusze lekko kciukiem to mnie boli. A więc narazie nie przewine TP21.

 

Ale się załatwiłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.