Skocz do zawartości

Bardzo fajne latadło :D - Zefirek


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

No i wylatałem do końca pakiet. Gdyby jeszcze coś zostało to bym jeszcze długo latał. Tym razem wziąłem swoją siostrę-artystkę-modelarkę-fotografa :D

Porobiła mi trochę zdięć. Jak skończy się ładować pakiet idę jeszcze raz i mi zrobi filmik. Za każdym razem latam coraz wyżej oraz coraz dłużej. No to parę fotek:

zefirek12.jpg

zefirek13.jpg

zefirek14.jpg

zefirek15.jpg

zefirek16.jpg

zefirek17.jpg

 

Edit:

Zapomniałem dodać

Ja sobie latam a tu moja siostra "Patryyk dasz mi polatać ?? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

eXtre@m chyba wiem co masz źle. Silnik nadal nie działał tak jak należy. Rozkręciłem go pooglądałem, pokazałem tacie... I zdecydowałem. Wywierciłem trzy otwory na kable w innym miejscu. A to po to żeby przekręcić część do która trzyma silnik w podstawie (trchę kręcę :? ) Była tam wyjechana dziura po tej właśnie śrubce. Tata mi mówi "ten silnik powinien głębiej wchodzić. Niestety nie dało się tego zrobić z silnikiem przykręconym do modelu. Po wykonaniu operacji, skręceniu silnika już wiadomo było czego silnik wyskakiwał. Z tyłu wystaje kawałek ośki. Trzeba wywiercić w przedniej wrędze dziurę właśnie na tą ośkę (wystaje ona może z 1mm ale ja całą wręgę przewierciłem dla świętego spokoju. Co jeszcze mam zamiar zrobić to wywiercić dziurę po przeciwnej stronie na imbus i tata przyniesie gwintownik z pracy. A to dlatego (wydaje mi się że czegoś z tyłu brakuje) że silnik nadal się trochę kiwa... Ale fajnie chodzi i do następnego szybszego modelu planuję jego zakup.

 

A co do zefirka. Wczoraj wieczorem odbyły się loty i nawet moja siostrzyczka nagrała coś :D I tu zaczyna się problem. Nie mam programu do kompresji bo VirtualDub nie edytuje plików .mov

Czym wy edytujecie swoje pliki ??

Aha zrobiłem pętlę jedną planowaną a jedną nie. Wszystko jednak wyskoko.

Jak tylko zrobie wycinarke styro to zrobie skrzydła z lotkami. Już mi trochę ich brakuje. Nie rozbiłem modelu wyłącznie przez to że latałem dość długo na kablu na fmsie. Np jak zaczął mi pikować w dół na małym gazie do dałem na full i go z tego wyciągnąłem jakieś 1.5m nad ziemią.

 

A w kącie już od 2-ch tygodni czeka sobie wycięty Mini 3DX na swoją kolej.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kompresowałem programem : ImTOO 3GP - Bardzo prosta obsługa tzw. intuicyjna , ale poprowadzona jak za rączkę

Wiesz ,że miałem ten sam problem.

Zdjęcia Siostra robi naprawdę dobre, jeżeli również filmy to będzie co oglądać. Tylko po kompresji jest jednak gorsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaczął mi pikować w dół na małym gazie do dałem na full i go z tego wyciągnąłem jakieś 1.5m nad ziemią.

 

Dlaczego pikował, powinien szybować ?

 

Jak jesteś w górze to zredukuj obroty , albo w następnych podejściach wyłącz i patrz czy jest dobrze wyregulowany w locie swobodnym ewentualnie skoryguj trymerem . Jeżeli potem w locie silnikowym będzie zadzierał , albo odwrotnie to wyreuluj skłon silnika( ciągnie w górę - to silnik w dół i w sytuacji przeciwnej dusi w dół to zmniejsz skłon w dół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mam być zielony (sygnaturka) no to będę zielony na całego :D (kurcze jeszcze musze troche avatar zmienić)

Zbig zwrócił mi uwagę na maila co do silnika. Otuż nie jest on ustawiony centralnie na środku wręgi (wywierciłem drugą dziurę w nieodpowiednim miejscu) no i z lenistwa już nie chciało mi się bawić myślałem że będzie ok.

Ale lepiej napisać i ide zaraz poprawiać.

Co do pikowania to zefirek zaczął lecieć w dół albo od wiatru albo z powodu mojego błędu nie pamiętam ale najprawdopodobniej to drugie.

A stało się to kiedy model nie był za wysoko no i chciałem dać przykład że bez FMSa ani rusz. Bardzo się ciesze że kupiłem kabel.

 

A co do RAD VIDEO TOOL to przy próbie edytowania wyskakuje błąd (a filmik działa prawidłowo) muszę sprawdzić ten program zbiga[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s114.photobucket.com/albums/n275/PatrykU/?action=view&current=zefieere.flv&refPage=&imgAnch=imgAnch1

 

Tu jest filmik.

Poradziłem sobie z programem który mi zbig polecił. To mi wystarczy

 

Edit:

Przeglądnąłem sobie i widać że mało widać :D

Namówie tate to mi nagra coś normalną kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super Panie pilocie. Co prawda przez moment miałem wrażenie , że kamerzysta zaliczył upadek , ale mimo iż niezbyt dużo widać to pewne jest ,że ciągle LECISZ !!! . Tak trzymać i doskonal się na nim jak długo się da.

 

To co nowego w planach ?, bo przypuszczam , że apetyt wzrósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To co nowego w planach ?, bo przypuszczam , że apetyt wzrósł.

 

No masz rację. W planach jest wiele ale kasy mało. Zarabiam dość dobrze jak na mój wiek ale tu zbieram na bilet do Polski, tu musiałem dopłacić rodzicom za nowe buty i to tak schodzi. Po przeniesieniu się do innego domu planuje budowe wycinarki do styro. Wtedy wytnę jakieś nowe skrzydła i dorobie lotki no i będą przy Zefirku. Na ścianie już wisi posklejany taśmą Mini 3DX - shock flyer. Mam też w planach modelik który będzie wynosił w górę ze sobą aparat.

To już jest dużo a jeszcze wiele wiele rzeczy więcej mam w głowie.

 

Co do filmów to wtedy co siostra kręciła filmik był z nami też mój tata. Tylko że jak sie Gabryśka (to jej imię) uprze... to lepiej jej w drogę nie wchodzić. :twisted:

 

Edit:

Aha wyciągnąłem serwo od kierunku na wierzch i dałem większą dzwignię przy nim bo jak miałem w kadłubie to ledwo ledwo się ster kierunku wychylał. Teraz to jest super. W ostatnich lotach to już mi model w jedną stronę tylko latał :D.

Ale przez ostatnie 3dni normalnie szlag mnie trafia jak nie wieje to leje a jak nie leje to wieje. Albo razem. Dziś sobota a ani razu nie polatałem. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś Patryku ten model do noszenia fotoaparatu wymyślony i skutecznie stosowany przez mojego synka? Prosty dosłownie, jak konstrukcja cepa, a doskonale się mu sprawuje i mase fotek juz nim zrobił. W porównaniu z opisem takiego modelu, jaki był prezentowany w RC, to ten mojego synka skutecznością i prostotą bije tamtego na łeb. Zobacz ew. w "pierwszym locie DUKIEM" w spalinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.