Skocz do zawartości

Dynam czy Conrad oto jest pytanie ..... :D


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że conrad jak dostanie w ... orczyk :D to się odegnie i będzie dalej działą ,a Tower (przynajmniej mój) zrobi dentyste sadyste i będzie do wymiany.

Wojtek jeśli potrzebujesz precyzji to kup h-55 lub odpowiednik ,a jeśli Ci na tym nie zależy to Conrada ,prawdopodobnie na dłużej posłuży.

Mój ranking

3szt. h-55 -3 trupy(tryby)

17 szt. Conrada -2 trupy (1 tryby, 1 potencjometr)

Dynam brak w modelarni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario to że machasz gazem to se machaj, ale powiedz no ile siły działa n aserwo od przepustnicy ?? to serwo pracuje bez obciążenia więc i 100 lat popracuje. wsadź je na wysokość do szoka to zobaczysz :D

 

No ja bym stwierdził że servo od przepustnicy jednak dostaje ostro w kość bo są drgania które są przenoszone przez cięgno :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario to że machasz gazem to se machaj, ale powiedz no ile siły działa n aserwo od przepustnicy ?? to serwo pracuje bez obciążenia więc i 100 lat popracuje. wsadź je na wysokość do szoka to zobaczysz :D

 

No ja bym stwierdził że servo od przepustnicy jednak dostaje ostro w kość bo są drgania które są przenoszone przez cięgno :roll:

 

Ty prosze cie nei pisz takich rzeczy :D Bo te drganai na mnei przechodza powoli. przy takich silnikach i 2t to drgania są pomijalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=18_199_21&products_id=3365

 

To jest ciekawa oferta. Tylko sklep kontrowersyjne, ale ja nie wiem, nie mialem z nim do czynienia, tylko na podstawie watkow na forum stwierdzam.

 

Co do serw Dynam, mialem 4 sztuki, obecnie mam 3. 1 zalatwilem na wlasne zyczenie, sprawdzalem jakie mocne jest przez przytrzymanie palcami i tryby poszly.

 

2 sztuki lataly caly sezon w szybowcu 1,5 m i teraz laatja w V-mini. Sprawuja sie elegancko, nie mozna nazekac.

1 sztuka lezy nowka, nie uzywana jeszcze. Do Cesnny klubowej musze dokupic jeszcze 3 Dynamy i bedzie model z lotkami. Tylko ze bardziej sie oplaca 5 sztuk odrazu, wyjdzie 20 pln/serwo. Taniej nie znalazlem, chyba ze z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serw Dynam, mialem 4 sztuki, obecnie mam 3. 1 zalatwilem na wlasne zyczenie, sprawdzalem jakie mocne jest przez przytrzymanie palcami i tryby poszly.

wlasnie to ich najslabszy punkt-ja zalatwilem tak jedno jeszxcze przed uzyciem:( na szczecie mozna osobno dokupic tryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja ostatnio kupilem troche tower pro.... Ale jeszce powiem ad jakimi Ty sie zastanawiasz.. aj mam i 5 garmowe i 9 gramowe... 5 gramowe wiem ze sa bardzo trwale... moge je smialo polecic.... 9 gramowych jeszce nie wyprobowalem w modelu.. niedawno dopiero zamontowalem.. ale jak dla mnie to rewelacja.. Bardzo lanie pracuja.. zero luzow.... bardzo szybkie i mocne...

wszystkie tower pro jeki znam maja przestrzaly pozycji, moze z wyjatkiem SG50 na 5V.

jednak SG50 nadawaloby sie jako serwo... ale ma smiesznie niski moment. nadaje sie tylko do lekkiego depronu.

TowerPro9g mam 15 sztuk, padla jedna bo ja zalalem cyanoakrylem. Tpro90 jest bardzo mocne w klasie mikro, bardzo mocne tryby, szybkie, akceptuje tez 6V i ma przestrzaly tylko w jedna strone.

pozostale tower pro to smiec totalny (przestrzaly po 5-8 stopni).

zadne serwo towerpro NIE JEST cyfrowe.

z tower pro mialem na modelu zamontowane juz wszystkie typy. ta firma nie potrafi zrobic prostego regulatora polozenia, kropka. mechanike i plastyk maja raczej dobre.

silnik sg50 smiesznie slaby, ale pozostale typy maja obiecany moment. tylko tpro9g spelnia jako tako definicje serwa.

 

w sumie polecam jedynie TowerPro9 na 6V, a np. tam gdzie trzeba precyzji (ogon helico, lotki i wysokosc akrobatow) polecam HS-55, HS-56HB etc.

 

mialem po kilka dynam 5g i conrad 5g i esky 5g i wszystkie poszly szybko - maja ZNACZNIE slabsze zebatki niz markowe HS-55, co mozna skalpelem uciac i zobaczyc.

 

Final jest taki, ze w zaleznosci od wielkosci serwa jakie moge uniesc, uzywam:

TowerPro9g lub HS-55 lub HS-56HB

HS-81 lub HS-125MG

HS-225BB (ew. HB lub MG ktore ma cene jak HS-125MG ale HIPERSZYBKIE i HIPERMOCNE)

HS-325HB (1 lozysko i karbony, mikro cena 40PLN, slabsze i wolniejsze od HS-225)

 

jak widzicie jedyny noname jaki sie ostal na tej liscie to tpro9g za 25PLN (lub 20PLN gdy kupowane po 5 egz).

reszta noname 'starzeje' sie zbyt szybko zeby sie oplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.