Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI - relacja z budowy


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 489
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy w modelu zamontowany jest już silnik? Jakoś się pogubiłem w tych 68-miu numerach i nie wiem czy silnik był już dostarczany a tu widzę zamontowane śmigło i ani śladu jakiegoś cylindra.

 

Nie silnika jeszcze nie zamontowałem, na fotkach jest tylko przymiarka osłony silnika jak i śmigła.

Silnik będzie dostępny pod koniec kolekcji... :D

 

diem i van_daal wielkie dzięki ... :wink:

 

pozdrawiam pozytywnie zakręconych... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w modelu zamontowany jest już silnik? Jakoś się pogubiłem w tych 68-miu numerach i nie wiem czy silnik był już dostarczany a tu widzę zamontowane śmigło i ani śladu jakiegoś cylindra.

 

Nie silnika jeszcze nie zamontowałem, na fotkach jest tylko przymiarka osłony silnika jak i śmigła.

Silnik będzie dostępny pod koniec kolekcji... :D

 

diem i van_daal wielkie dzięki ... :wink:

 

pozdrawiam pozytywnie zakręconych... :rotfl:

 

No to powodzenia i wytrwania do końca. Chętnie bym zobaczył jakiś filmik z oblotu. Ale rozumiem , że to trochę jeszcze potrwa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo policzyc 68x25 pln w prenumeracie 1700 pln.Kolekcja była zbudowana w oparciu o

najnowsze zdobycze socjotechniki, lub jak wątek wieloodcinkowego serialu sensacyjnego tzw.kończącego sie napisem :"w nastepnym odcinku".Treśc 68 zeszytów zawierała dłużyzny wybiegające sporo poza temat Spitfire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie świąteczno-noworocznej, po wiglijnych posiłkach odpoczynku i zabawach sylwestrowych czas wracać do pracy. Prace ruszyły przy spitfire a na początek wklejenie zawiasów steru wysokości:

1b0d390596e4f241med.jpg

Pierwsza przymiarka:

57c7d3eeb2d0c7f6med.jpg

Wyginanie pręta koła ogonowego:

05740e1b67363178med.jpg

Wiercenie otworu w sterze kierunku pod pręt koła ogonowego:

6c87ef37b63b136cmed.jpg

Wklejnie koła ogonowego do steru kierunku:

2851528550522123med.jpg

Widok po wykonaniu na model z zeszytu 65:

7f50f27fa7fe95acmed.jpg

Montaż snapów:

bf89ff90101f3ffemed.jpg

Montaż serwa w kadłubie modelu:

2e080741b56b3dd1med.jpg

Oklejanie popielatą folią dolnej części skrzydła:

97c1254560d36827med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjęciu statecznik pionowy jest zwichrowany w lewo czy to kwestia zdjęcia?

 

Zdjęcie i troche model mi się przechylił 8)

 

 

Nie podoba mi się to przesunięcie krawędzi steru wysokości po wklejeniu zawiasów. Trzeba było przesunąć delikatnie na zewnątrz.

 

Ster wysokości był przechylony dlatego takie złudzenie, sorki mogłem go wyprostować do zdjęcia 8)

 

Nie pisz postu pod postem.slawekmod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po sposobie oklejenia itp. to DA modelarzy nie wyszkoli. Przykro to pisać ale model jest oklejony niechlujnie, poszarpane krawędzie folii itp. no ale to już taki urok tej kolekcji.

 

Piotrek_G napisał/a:

Nie podoba mi się to przesunięcie krawędzi steru wysokości po wklejeniu zawiasów. Trzeba było przesunąć delikatnie na zewnątrz.

 

 

Ster wysokości był przechylony dlatego takie złudzenie, sorki mogłem go wyprostować do zdjęcia 8)

 

 

To nie jest złudzenie masz żle wykonany ster wysokości o podejrzewam ze pozostałe również. DA nie napisało że trzeba na SW krawędź natarcia wyszlifować na trójkąt, tak aby nie powstała szczelina a jednocześnie możliwy był ruch w obie strony steru. Dlatego ty zastosowałeś szczelinę i obrys statecznika nie pokrywa się z obrysem steru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.