Jump to content

Parkflyer ok. 1m rozpiętości


TomekP
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zapytać, czy możecie polecić jakiś model samolotu o rozpiętości około 1m do rekreacyjnego polatania. Nie szukam modeli akrobacyjnych w postaci krzyżaków z EPP. Ważne jest to, że zalezy mi na trenowaniu startow i lądowań na podwoziu (do tej pory latałem elektroszybowcami). Fajnie, gdyby przyszłościowo mial możliwość założenia pływaków i prób na wodzie, jednak to nie jest niezbędne (można pozniej dorobić we własnym zakresie jakieś pływaki i mocowania). Chciałbym, żeby dało sie nim wykręcić takie podstawy jak pętla czy beczka - coś pokroju funcuba multiplexa, tylko mniejszy - bardziej parkflyer niz samolot wymagajacy lotniska. Technologia wykonania - pianka, kit balsowy czy ARF - nie ma większego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, TomekP napisał:

Dziękuję. Polecasz jakiegoś konkretnego ultimate, czy ogolnie ten typ modelu? 

Nie wiem jak inne, o tym który ja zbudowałem znajdziesz wątek tutaj

 

Zbudowałem go trochę z epp, trochę z podkładów. Latał bardzo przyjemnie i wcale nie akrobacyjnie

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz kupny i od razu z pływakami to polecam micro Tundra z HK. Nawet klapy ma.

Ja ostatnio latałem po skejtparku i startowałem z ramp .

Bardzo mocny z uwagi na mały pęd - kilka razy zadziałało silne pole grawitacyjne latarni. Uszkodzenia nikłe lekka wgniotka i pęknięcie - naorawa banał.

Jedyna wada to troszkę za miękkie podwozie, trochę za mocno się rozkracza przy mocniejszych przyziemieniach - ale łatwo sie prostuje.

Do niego 4 zwykle pakiety i fru - dobra godzina latania w mieście przy nodze. Pływaków jeszcze nie testowałem.

Link tu:
https://hobbyking.com/en_us/durafly-micro-tundra-classic-green-pnf-sports-model-w-flaps-epo-635mm-25.html?___store=en_us

b95f67cea522fbab0470a2c3b8be4a64.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Magnum Reloaded --śmiało można go powiększyć do 1m , typowy ParkFlyer  z dokładanymi pływakami .Na necie spotkasz go w wersji EPP jak i plany do wersji depronowej  . "To-Masz" z EPP  od Marka Rokowskiego (bazujący na Magnumie  )  ,wprawdzie w ofercie ma oddzielnie wersje kołową i pływakową (monopływak)  ale możesz pogadać z Markiem co do wycięcia go w wersji rozmiarowej i co do szczegółów ewentualnej wersji z wymienianym podwoziem pływaki/koła wedle własnych potrzeb ,sam miałem od Marka wersje 1m z podwoziem/pływakami wprost z rozwiązań z Magnuma , latał fantastycznie ,żałuje że go sprzedałem :(

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za wszystkie podpowiedzi ? Początkowo liczyłem na coś gotowego, do poskładania w kilka godzin, jednak od kiedy multiplex nie wypuszcza modeli pokroju minimaga, to wybór jest mocno ograniczony, a na podesłanych przez Was stronach jest dużo fajnych i niezbyt skomplikowanych modeli. Pogoda nie zachęca do lotów, wiec chyba się zmobilizuję i do wiosny coś z nich zbuduję w wolnych chwilach :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.