Skocz do zawartości

IXth. International Flying Model Picnic Żar i Bezmiecho 2009


Piotrp_de

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że aktualnie mieszkam Legionowo/Warszawa posiadam transport na Żar wyjazd 15 lub 16 powrót po porze obiadowej w niedzielę.

W planie zwiedzanie muzeum żywca i obowiązkowo wyjazd do naszych słowackich sąsiadów do mega dużego parku wodnego Tatralandia.

 

Koszt dojazdu będzie minimalny ponieważ auto jest zagazowane (kombi) na pewno taniej niż autobusem czy pociągiem. Zabiorę max 3osoby (łącznie z kierowcą 4) jak masz długi model to okroimy do 2 osób aby model się zmieścił po długości. Jeśli chodzi o spanie to wstępnie nie byłoby problemu.

 

Osoby zainteresowane proszę o kontakt PW lub tel 880-606-606 sob-niedz 8-23 i pon-pt 18-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć,

 

galeria niestety się nie pojawi, gdyż na palcach jednej ręki można policzyć osoby które podesłały zdjęcia i dane modelu :( Szkoda, ale trzeba się pewnie zastanowić, czy jest sens w takim układzie upierać się co do galerii. Także w ubiegłych latach napływ danych i zdjęć był bardziej jak mizerny. Zobaczymy czy i jak to w przyszłym roku usprawnić, zmienić lub poprostu dać sobie z galerią spokój.

 

Zapisanych pilotów mamy jak zwykle bardzo dużo i mam nadzieję, że będzie można na miejscu oczy nacieszyć pięknymi modelami. :) Jak zwykle martwię się o pogodę. Czy i 9-ty raz aura nam będzie przyjazna? Jeszcze na Pikniku nie mieliśmy nigdy złej pogody! Oby tak zostało!

 

W tym roku mamy też zupełnie nowe oprogramowanie do kontroli częstotliwości. Tym razem będzie to czwarte podejście i teraz mam naprawdę przeczucie, że nas ten sofcik nie zawiedzie - ułatwi nam to znacznie nasze działanie.

 

Liczę także na tak spontaniczną pomoc organizacyjną jak w ubiegłym roku!

 

Ja jadę już w tą sobotę na Zar :D Wszystkim Wam życzę bezstresowego dojazdu, wypoczynku i pozytywnych emocji na Pikniku. Już się nie mogę doczekać spotkania z Wami! Do zobaczenia!

 

Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wezmę komputer z internetem i aparat cyfrowy więc zdjęcia na bieżąco będą na forum o ile uda mi się przedostać do modeli i zrobić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodów niezależnych ode mnie, zmuszony jestem zrezygnować z wyjazdu do Bezmiechowej (po pikniku na Żarze).

W związku z tym, jeśli jest ktoś chętny, mogę odstąpić rezerwację dla 2 osób.

Zaliczka, którą na ten cel wpłaciłem to 400zł. Odstąpię za 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie do stałych bywalców pikniku na Żarze :) czy warto na piknik pojechać tylko w niedziele bo tylko na to czas mi pozwoli - czy niedziela jest już dniem typowo zamykającym - czytaj - będzie mało modeli i mało atrakcji - wybieram się pierwszy raz wiec nie mam zielonego pojęcia - zabieram ze sobą żonę i jak się okaże ze jest kiepsko to będzie marudzenie murowane w stylu ze taki kawał drogi przejechaliśmy a nie ma co oglądać :) - proszę o info w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pogoda wypali to na pewno nudy nie będzie kolejka do lotów zawsze jest także na pewno będzie na co popatrzeć.Wkoncu to nie jest wiejski pokaz modeli wolnolatających tylko największe wydarzenie modelarskie roku ;D Na pewno w sobote wszyscy są napaleni bardziej na latanie i częsc przyjedzie tylko na jeden dzień są tez tacy którym odpowiada tylko niedziela, więc to się uzupełnia i modeli w powietrzu nie zabrakine takie jest moje zdanie, a piknik juz miałem okazje zobaczyć i nie żałuje ani minuty spędzonej na górze Żar.Nie zapomnij sobie zabrać czapki najlepiej mieć taka która zasłoni i szję bo tam na serio jest Żar i po całym dniu mozna się niezle spalić doświadczyłem tego dosłownie na własnej skórze i bolalo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i byłem , pogoda super choć może troche za gorąco , widziałem kilka osób z forum z kilkoma się zapoznałem i troche pogadałem , zrobiłem jeden chaotyczny lot a przy próbie zejścia niżej kierownik lotów mnie upomniałm żeby nie robić niskiej akrobacji bo szybowce podchodzą do lądowania , no i :ass: ale wyjazd uważam za udany , w przyszłym roku wybiorę się na 3 dni , do zobaczenia na pikniku za rok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez byłem i widziałem trzeba powiedzieć, że z tym bezpieczenstwem, to jest to bomba z opóznionym zapłonem. W trakcie lotów ludzie wychodzą na pas po prostu szok w sumie dobrze, że nie brałem modelu, bo z tego co widziałem, to nie trudno o tragedie ogólnie w powietrzu jest niezły młynek, a krety mają duży problem

darkarll jesli to był Twoj Raven to moja mama mówiła Ci, że gubisz paliwo :rotfl: A te uwagi kierownika lotów też ciekawe jedni mogli robic niskie loty drudzy nie ciekawe czemu :crazy: raz chciałeś nisko zrobic zawis, ale odpaliłeś rakiete w pion, a szkoda, bo chciałem zobaczyc chociaz jeden dobry zawis i zrobic jakies zdjecia.Udało mi sie uchwycic kilka nie udanych prób extry 260 C-ARF pozostałe modele latały w kosmosie.Myslę, że przy tej wielkosci modelu do lotu reszta powinna stać było by to bardziej widowiskowe, a tak niedość, że trzeba uważać na siebie to jeszcze na innych, a widzowie przy tym nie widzą na co patrzeć ogólnie to jest jedno wielkie szalenstwo w powietrzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść zdjęć

 

Yaczyna 55SP

 

4f7e87618158836emed.jpg

 

Krysia robiła wrażenie prze gigant

 

fc1d41b786f46894med.jpg

 

Extra 330S też duzy kaliber ZDZ 210cc i brakowało mocy ale podstawowa akrobacja super

 

07164579247e07aamed.jpg

 

Extra 260 C-ARF bodaj 3,1m DA150

 

4bb90cfe416559a1med.jpg

 

Yaczek 54 bardzo fajnie latał precyzja 1 klasa

 

a6ef58ac2466ff8bmed.jpg

 

Mustang z 4 takcikiem dosyć realistyczny lot :D

 

f9c5180bc2460a7amed.jpg

 

PZL 104 Wilga ta to miała duzo pracy !!

 

769bfeebc76d1eebmed.jpg

 

Catalina Pan pilot był dosyc wygodny dojechał az do swojego stanowiska

 

b48ce4b04bc6b4b8med.jpg

 

Słynny piper J 3 Cub

 

ecaa67dbbf6e0958med.jpg

 

na koniec chyba najlepsze zdjęcie jakie udało mi sie zrobić na pikniku szybowiec FOX

 

439a19c34d08c96cmed.jpg

 

Nie brakowało dzwonów, ale tych zdjęć nie wstawiam wiadomo może ktoś opłakuje itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sytuaćja jaka była dzisiaj na pikniku zdarzyła się pierwszy raz .

Zawsze były organizowane pokazy dla dużych modeli silnikowych ,akrobacyjnych czy makiet w wolnej strefie ,czyli tylko jeden mdel w powietrzu ,jakieś dwie godziny wolnego latania i 30-40 nim. pokazów,

co się dzisiaj stało tego niewiem :?: :?: :?: .

Uzgodniłem taki pokaz o 18 00 ale wichura zakończyła loty :( .

Co do wypowiedzi radka 872do tego co powie kierownik lotu w Nowym Targu to trzeba być i posłuchać a nie gdybać :lol: .

Radek jeżeli ktoś chce robić zdjęcia z bliska wystarczy się zapytać a nikomu duży obiektywnie będzie przeszkadzał..

Oczywiście nie wszyscy na raz.

Do zobaczenia za dwa tygodnie .

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robieniem zdjęć nie było jakiegoś kłopotu, ja nie miałem możliwości wejścia za siatkę, a jednak kilka zdjęć udało się zrobić. W końcu udało się poznać kilka osób z forum, nawet dało się je rozpoznać z avatarów :)

 

3733304342_0a81af9d15.jpg 3732506129_5a256545fb.jpg

3732506343_b87cdfc8ae.jpg 3733305568_aa099e2152.jpg

3732506857_ee933a9de9.jpg 3733304606_9e1af21b0a.jpg

3735453599_46e098f0a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.