Skocz do zawartości

IXth. International Flying Model Picnic Żar i Bezmiecho 2009


Piotrp_de

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy,

 

zapisy, już jak wielu z Was zauważyło są otwarte, mnie pozostaje więc tylko przypomnieć o tym fakcie. Zapraszam na www.piotrp.de - tam są też dostępne wszelkie niezbędne informacje oraz adres emailowy pod który można kierować wszelkie pytania.

 

Piknik odbędzie się w dniach 17 - 19 lipca a od 20go przez tydzień latamy w pełnym słońcu bezmiechowskiego nieba :mrgreen: (kto tam był w ub. roku wie o czym tu piszę :wink: ).

 

Proszę o zapoznanie się z regulaminem ZANIM wypełnicie listę zgłoszeń. Tu zaznaczam jeszcze raz: dozwolone są wyłącznie legelne w Polsce częstotliwości!

 

Pod koniec miesiąca, w przypływie wolnej chwili uruchomię galerię modeli. Bardzo proszę o przysyłanie zdjęć WSZYSTKICH modeli uczestniczących w Pikniku. Także są miło widziane deklaracje chęciu pomocy przy organizacji - szczególnie myślę tu o kierowaniu lotami oraz wydawaniu nadajników.

 

Z modelarskim pozdrowieniem

 

Piotrlogo2009.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Pomimo. że jest to samo przez się zrozumiałe, zaznaczam że na Pikniku wolno używać wyłącznie częstotliwości dopuszczonych w Polsce (legalnych). Są to: 2,4 GHz; 35 MHz: K260, K61 - K80 oraz K281 i K282; 40 MHz: K50 - K53; 27 MHz: K4, K9, K14, K19, K24. Gdyby ktoś miał wątpliwości to polecam lekturę Dziennika Ustaw (Aneks Nr.8) a trzymamy się numercji kanałów w oparciu o tabelę firmy Multiplex.

 

Cytat ze strony Piotra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" * zdalnego sterowania modeli latających, lądowych, nawodnych i podwodnych przeznaczone zostały następujące częstotliwości: 26,995 MHz; 27,045 MHz; 27,095 MHz; 27,145 Mhz; 27,195 MHz, 40,665 MHz; 40,675 MHz; 40,685 MHz; 40,695 MHz,

* oraz wyłącznie do sterowania modeli latających zakres częstotliwości: 34,995 - 35,225 MHz zgodnie z parametrami technicznymi określonymi w Aneksie nr 8 ww. rozporządzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam taką prośbę/propozycję głównie skierowaną do Piotra jako organizatora, ale może ktoś inny też by mógł pomóc. Otóż latam FPV, co staje się coraz bardziej popularną dziedziną modelarstwa. Pomyślałem, że w ramach pokazów możnaby zrobić kilka lotów FPV, tak żeby publiczność też mogła popatrzyć w ekran i sobie oglądać, jak okolica wygląda z góry. Ale do tego przydałby się jakiś duży ekran, pewnie najlepiej jakiś ogromny telewizor plazmowy. Ja takiego nie posiadam, pozatym nawet gdybym miał, to i tak nie zmieści mi się w samochodzie razem z modelami. Więc pytanie, czy Piotr lub ktoś inny byłby chętny zorganizować taki TV?

Byłby to pierwszy taki pokaz na Żarze, jak myślę bardzo dla publiki ciekawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pomysł z takim pokazem jest z pewnością dobry, tylko mam wątpliwości do do możliwości realizacji :-( Telewizor jaki by nie był jest dla publiczności za mały. A drugi problem to że ani z rzutnika ani w TV w tej jasności otoczenia się nic lub bardzo niewiele zobaczy. Umieszczenie w hangarze tez jest mało realne. "Nasz" hangar nie wchodzi w grę, bo tam publiki nie dopuszczamy. WQ dolnym znów jest zapchane samolotami i wyszynkem. Naprawdę nie mam pomysłu jak by to się dało zrealizować...

 

Pozdrawiam Piotr

 

PS. Może nagranie z lotu obejrzeć w czasie wieczornej imprezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie offtopic ale niezle takie nocne latanie wyglada, tylko przypuszczam ze na Żarze nie ma tyle swiatel...

 

http://www.youtube.com/watch?v=74cydDgCMQ8

 

A to jest lot mojego dobrego znajomego z Luxemburga. To Dimitri Michot latający "na kamerkę" już od dłuższego czasu. Tu jest jego film z pierwszym testem GPS.

 

Tu email z linkami do filmów który dostałem od niego w październiku ub. roku.:

 

Les nouvelles vidéos du week-end ……

 

Yann et le twinstar au dessus des nuages….. :

 

Moi avec le twinjet pareil …. :

 

Yann qui plante lamentablement son twinjet ( radio graupner….)

 

Un test avec le système 2.4 Ghz 1000 Mw

 

Un vol lent avec le citabria en depron

http://www.youtube.com/watch?v=b0v9Z8L4M60

 

A+

 

Dimitri

------------------

 

Tu jak by kogoś interesowało podał mi wykaz sprzętu jaki ma zamontowany w modelu:

 

hello Piotr,

 

for rx and tx video

http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=7&products_id=17

 

for video glasses

http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=11&products_id=32

 

for the camera

http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=6&products_id=12

don't forget to precise your system ( pal or Ntsc )

 

for the gps

http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=20&products_id=81

 

Do it ! it's very funy !!

 

regards

 

Dimitri

-------------

 

Pozdrawiam Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panie Piotrze. Co do telewizorów temat jest do zrealizowania. Mam kontakty z duża firma komputerowa w Krakowie. Mogłbym, mozliwe załatwić 3-4 duże telewizowy plazmowe. Ustawienie ich w różnych miejscach w małych namiotach pozwoliło by na oglądanie aktualnego obrazu z FPV. W miedzy czasie gdy obraz nie jest emitowany, mogą być puszczane filmy o tematyce modelarskiej. Myśle, że za skromny banerek na pikniku takie firmy jak LG lub Smasung użyczyłyby takowego sprzętu. Chętni piloci FPV moglli by podłączać sie do systemu. Myśle, że temat jest do zrealizowania choć nie wiem czy na 100% bo ciężkie czasy nastały i nie łatwo rozmawia sie z przedstawicielami. oczywiście wszytko tylko gdyby wyraził Pan zgodę. Jest to propozycja i odmowa jest jak najbardziej zrozumiała.

Osobiście nie miałbym w tym żadnej korzyści z wyjątkiem dobrej zabawy i dużej chęci pomocy oraz uatrakcyjniania tak wspaniałej imprezy modelarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

z ytym "Panem" to przesada ;-) Wszyscy modelarze są kolegami a koledzy mówią sobie na Ty... :roll:

 

OK - naturalnie - jak by się udało to by było super. Nie ma przeciwwskazań - jak chodzi o baner reklamowy też nie było by problemu. Gorzej pewnie z namiotami. Może ktoś mógłby przyjechać z takim "namiotowymi pawilonami"? Już ostatnio miałem problem z odpowiednim namiotem do kontroli nadajników.

 

Pozdrawiam Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

dziś porozsyłałem e-maile potwierdzenia noclegów w Bezmiechowej z informcją o wpłacie zaliczki. Gdyby ktoś, kto się do Bezmiechowej u mnie zameldował nie dostał niniejszego emaila, proszę o kontakt. Jak na razie pula noclegów w Bezmiechowej jest wyczerpana i jest już mala lista rezerwowa.

 

Jednocześnie korzystam z okazji i przpominam o trwających zapisach na Piknik! Do Pikniku pozostało jeszcze tylko 45 dni.

 

Przy tej okazji chciałbym jeszcze przekazać bardzo smutną wiadomość. W sobotę, 23 maja nad ranem zmarł nagle, przebywając służbowo w Bezmiechowej nasz piknikowy Kolega Andrzej Smykła. Andrzej miał zaledwie 43 lata i cieszył się na bliskie już urodziny swego długo oczekiwanego pierwszego dziecka. Koledzy z klubu w Rzeszowie stworzyli galerię wspominkowych zdjęć: GALERIA Andrzeju - będzie nam Ciebie brakowało na naszych Piknikach...

 

Pozdrawiam Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.