Skocz do zawartości

SZD 24 foka 4 oldgliders


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te modele z tej firmy są fajne ale .....trzeba  liczyć się z  z kosztami zakupu i wyposażenia. Nie wiem jak u Ciebie z budowaniem, ale mogę zaproponować Fokę C ze stajni ADW. Trochę mniejsza ale lata również wspaniale. I nie porównywalnie mniejsze koszty. Więcej na Forum modelarskie RC , projektowanie CAD • Wyświetl temat - SZD-24 Foka C (aerodesignworks.eu) 

SZD 24 Foka C - YouTube

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem materiał faktycznie dobra alternatywa. Mając taki tartak i tak ładnie zaprojektowany kadłub aż szkoda nie spróbować zrobić formy na laminat. Jeśli ktoś technicznie ogarnia pracę w tym materiale to już bardzo blisko do sukcesu. Choć trzeba by mieć więcej "klientow" na takie kadłuby aby się opłacało. Sam bym się zastanawiał czy się nie pokusić o spróbowanie.  Ale to już trochę sztuka dla sztuki, ale wcale nie musi być taka droga jak się niektórym wydaje i można spokojnie w domowych warunkach spróbować. Choć czy akurat foka jest tego warta... kto wie.

 

Ile ten tartak kosztuje jeśli to nie tajemnica chodzi mi o sam kit bo wiesz pojęcie nieporównywalnie mniejsze koszty nie zawsze się do końca sprawdza. 

 

Zadałem pytanie o koszty, ponieważ zestaw kit oldgliders jest dość ubogi, praktycznie sam kadłub i parę wyciętych żeberek. No ale taki mamy rynek niestety, koszty robocizny są wysokie także rozumiem ich podejście. Nie do końca jakość kadłuba mi odpowiada, mógłby być lepiej zrobiony, bardziej odwzorowany tym bardziej że robią to masowo, no ale cóż. W skrzydłach raczej użyłbym dźwigarów węglowych zamiast sosnowych, ale to kwestia do skalkulowania jeśli bym się zdecydował.

Temat założyłem bo zdaję sobie sprawę że szybowiec aby dobrze latał i odzwierciedlał choć w części fizykę lotu oryginału nie może być ani zbyt lekki ani mieć zbyt małej skali. Wydaje mi się że akurat Foka jako "wyczynowy" szybowiec w swoich czasach był projektowany nie tyle do długiego latania, co do bardziej zawodniczej realizacji. Stąd ciekaw jestem jak zestaw sprawuje się po elektryfikacji z dodatkowym obciążeniem czy nie jest nazbyt narowisty?. Druga sprawa to samo wyposażenie, tutaj można kilka konfiguracji założyć. Trzecia sprawa to rozwiązanie z montażem silnika. Sam mam w głowie montaż bez ucinania dziobu, z samym otworem na oś silnika ( najprawdopodobniej wymienioną na dłuższą) z wiadomo składanym skrzydłem i wytoczonym małym stożkiem. Tak minimalnie zaburzyć wygląd dziobu. Ewentualnie na wymiar wytoczony stożek samego "noska" przodu kadłuba pod wymiar, ale to musiałbym mieć już kadłub w ręce.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mar_io napisał:

Ile ten tartak kosztuje jeśli to nie tajemnica chodzi mi o sam kit bo wiesz pojęcie nieporównywalnie mniejsze koszty nie zawsze się do końca sprawdza. 

 

 

 

Aktualnie wszystkie moje modele są dostępne u Radka Oleksego (modelarski.com)

Napisz do niego mail (sklep@modelarski.com) a na pewno wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.