Skocz do zawartości

Radiomaster tx16S-prosba o pomoc w ustawieniach


amatorsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kol. Mam problem z ustawieniem w Opentx w w/w nadjniku odczytu na wyswietlaczu wartosci napiecia pakietu.Ustawilem telemetrie i jest widoczny odczyt w czujnikach i zaprogramowalem mu przelacznik do odczytu tego napiecia na glosnik i jest to OK.Ale nie moge wpisac tego odczytu na ekran-otwieram winglety i wpisuje odczyt RXBt i owszem jest na ekranie ale wyswietla sie 00 napiecia-mimo tego ze na przelaczniku odczyt jest OK i w glosniku odczytuje prawidlowo.Nie umiem sobie z tym poradzic.Druga sprawa to konfiguracja gazu a wlasciwie uruchamiania gazem timera nr2=pierwszy mam ustwiony czas do konca lotu a ten drugi przypisalem do Gazu i owszem uruchamia timera2  po ruszeniu gazem  do przodu robi  jego start ale gdy cofne gaz do zera to nadal mi liczy ten czas az do do zresetowania-przypisalem mu rest i dziala poprawnie==chcial bym aby gaz uruchamial timera tylko w czasie pracy silnika czyli gdy rusze drazkiem do przodu a po cofnieciu gazu do zera by go wylaczyl i ponownie gdy rusze do przodu by nadal liczyl dalej-chodzi o rzeczywisty odczyt czasu pracy silnika.Pomozcie bo to fajny nadajnik a ja z Opentx mam 0 doswiadczenia-dopiero zaczynam sie uczyc===pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy-Franciszku twoja rada pomogla-to dziala-dzieki.Ale nie napisalem na poczatku ze chodzi mnie o odczt baterii nie nadjnika tylko pakietu zasilajacego regulator-o czesc odbiorcza a film mowi o ustawianiu napiecia nadajnika.I tego nie wiem jak ustawic na widgecie?Nadmieniam ze mam wpisany polski program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amatorsky napisał:

Dzieki koledzy-Franciszku twoja rada pomogla-to dziala-dzieki.Ale nie napisalem na poczatku ze chodzi mnie o odczt baterii nie nadjnika tylko pakietu zasilajacego regulator-o czesc odbiorcza a film mowi o ustawianiu napiecia nadajnika.I tego nie wiem jak ustawic na widgecie?Nadmieniam ze mam wpisany polski program.

Tak jak Franciszek napisał najpierw trzeba mieć czujnik, jak będziesz miał czujnik trzeba go podłączyć i w ustawieniach modelu, w zakładce telemetrii, (nie wiem jak to w polskiej wersji jest) wykryć nowe czujniki. Mając powyższy czujnik będzie dostępny czujnik Cels który pokaże napięcie na akumulatorze podpiętym do czujnika. Później można go dodać jak na filmiku wyżej do widgetu w źródle podając Cels. Dodatkowo możesz też wyświetlać napięcie na pojedynczych celach lub najniższe z nich. 

To już można zrobić dodając nowy sensor, tam wybierasz typ Calculated, Formula - Cell, Cell sensor - Cels, Cell index - lowest (sory nie wiem jak to jest przetłumaczone, więc podaję oryginalnie), oraz nazwę jaką chcesz, potem tak samo można dodać to do widgetu. 
Nie mówiąc o możliwości dodania alarmów jeśli któraś cela spadnie poniżej ustawionego napięcia itp. Ale to sobie już pewnie ogarniesz jak będziesz chciał :).
Chyba, że jeszcze inaczej i korzystasz z analogowego sensora napięcia?

EDIT: Naprodukowałem się, ale znalazłem też filmik z Twoim radiem i ustawieniami właśnie czujnika napięcia. 

 

PS: I jeszcze jeden co prawda z Taranisem, ale może przyda się przy konfiguracji sensora napiecia, bo w końcu system jest podobny :). Właśnie z tym co opisałem odnośnie najniżej celi itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim ale nie napisalem ze odbiornik jaki usiluje oprogramowac i zegrac z aparatura to Hitec Optima7 i wydawalo by sie ze jesli widzi odczyt napiecia i go slychac na glosniku to powinien sie wpisac na ekran-ale nietety nie mam tego odczytu na ekranie.Nie wiem czym to idzie ale odbiornik Optima 7 ma zintegrowana telemetrie i bez dodatkowych czujnikow wartosc napiecia pakietu telemetria wysyla. Nie wiem co robie zle ale nadal brak efektow na  ekranie-oczywiscie wyswietlany jest duzy rysunek baterii a obok napiecia migaja -same zera.Jak wchodze w opcje edycji sensora to brak jest takiej opcji jak ''cells'' i nie mozna prowadzic dalej wpisywania.Troche to dziwne ale moze nie mozna z tym odbiornikiem wspolpracowac== mam odbiornik X6R ale nie mam zadnego czujnika  -myslalem  ze nie bede musial zmieniac wszystkich odbiornikow na Frsky-nie do przyjecia

Bogus- czy ten odbiornik ma jeszcze mozliwosc podlaczenia  do wej. Smart Port czujnika wario?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-nie wiem jak to zrobilem ale udalo sie-jest odczyt-czyli z cala pewnoscia informuje kolegow ze Optima 7 w pelni wspolpracuje z tym nadajnikiem-===dziekuje wszystkim za pomoc-pozniej jak dojde jak to zrobilem to napisze na forum aby inni nie mieli problemow i nie siedzieli nad sprzetem caly dzien.wklejam fotke.

b.jpg

ta nazwa nad odczytem jest moim oznaczeniem czyli RxPa=napiecie pakietu.

Ale co do tych odbiornikow R168 to poprosze o informacje czy tez mozna do niego podlaczyc w gniazdo S Port wario i jednoczesnie bedzie odczyt napiecia pakietu jak i wysokosci modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest smart port - można więc podłączyć vario. Poniżej dane techniczne ze strony https://www.radiomasterrc.com/ :

R168 - D16 8ch PWM / Sbus / S.Port Receiver
Number of channels: 16 channels
Frequency range: 2400-2483.5Mhz
Power supply range: 4.5-8.4V
Protocol: Frsky D16 v1 Compatible
Output format: PWM, SBUS, S.port
Telemetry: S.port, RSSI output, VBAT (up to 18V voltage detection)
Range: more than 1km
Failsafe protection: CUSTOM (customized for all channels), HOLD (failsafe hold), NO PULSES (no pulse)
Antenna length: Approximately 15c
Size: 40*26*16mm
Weight: 10 grams
 
 Co do Vario to nie prościej skoro masz Radiomastera  kupić odbiornik z vario np. Frsky G-RX6 lub G-RX8 ?
znajdziesz bardzo ciekawe skrypty.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ja bym chcial aby tez odczytywany byl pakiet-trzeba sie nad tym zastanowic co sie bardziej oplaca-czy kupic odbiornik r168 ktory odczyta pakiet i dokupic wario czy wybrac ten odbiornik z zamontowanym wario i dokupic czujnik napiecia.Moze ktos z kolegow ma na sprzedaz taki lub podobny zestaw aby odczytywac  te dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frsky G-RX6 lub G-RX8 poza wbudowanym wariometrem  mają też wejście analogowe AIN2 na którym można zrobić odczyt napięcia pakietu bez dokupywania oddzielnych czujników napięcia, co najwyżej trzeba będzie zrobić sobie kabelek z dzielnikiem - dwa rezystory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.