Skocz do zawartości

Motorówka CELINKA


Rekomendowane odpowiedzi

Plan tej motorówki jest na str. 226 Pływanie Bydgoszcz i okolice. Tak skopanego planu jeszcze nie oglądałem. Wyposażenie, każdy element jest w innej skali. To jeszcze pikuś. Jak powiększyłem kopiując wręgi i nanosiłem linie do wycięcia na wnękę, ściankę pionową i dolny pokład ,  przecięcie linii wypadło poza wręgą. Nie wiem co z tym zrobić. Czy: a/ podnieść dolny pokład, b/ ścianki lewą i prawą zrobić pod skosem c/ na dole, rogi zrobić skośne. Trzeba jeszcze uwzględnić grubość materiału i żeby się nie rozleciało. 

Jeszcze jest sprawa zdejmowania nadbudówki. Czy wyjmować nadbudówkę to co jest nad pokładem czy razem z wnęką rufową. 

Odszukam Modelarza i jeszcze raz sprawdzę. 9/72

Na zdjęciu: maszt, pachołek na podstawie, koła ratunkowe, włazy, kotwica.

IMG_20210209_170518.thumb.jpg.b7e0ce0f4182b142e0b558b4a03c4b49.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to może nie. Wyglądają fatalnie z Modelarza 82 roku, ale plan czemu nie choć jest też w innym miejscu.

Może będą zarzuty że mocuję w powietrzu ale kolejność cięć uniemożliwia mocowanie do deski. Wszystkie wręgi są wycięte z płyty, teraz dopasowanie.

16.thumb.JPG.613a903161e9cbbd2385eda0cf154ac7.JPG17.thumb.JPG.874eccc6627623def42d23e64bcccdb3.JPG

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wręgi ustawione. Nie kleję bo nie jestem pewny czy wszystko zrobione. Po wklejeniu będzie wypełniane styropianem, szlifowanie i  na to od razu 2 warstwy tkaniny. Gdzie odstaje owijam folią. Szpachlówka i szlifowanie, malowanie.

IMG_20210216_182911.thumb.jpg.1e6b24f078d4c1f1062002ffcd277a28.jpg

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.