Skocz do zawartości

Termik 10ccm (prod. ZSRR)


Stiopa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

firma TK specjalizowała się w produkcji silników  będących kopiami  silników znanych  swiatowych marek....

ja mam kopię Super Tigra 3,5 cc, nazwano go TRAINER . a doświadczenie z tym silnikiem ( 3,5 cc )??? bardzo kiepskie wykonanie, luz na panewce  wału korbowego taki , że całe ciśnienie z karteru ucieka..

silnik żarowy a nie sposób go uruchomić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, d9Jacek napisał:

firma TK specjalizowała się w produkcji silników  będących kopiami  silników znanych  swiatowych marek....

ja mam kopię Super Tigra 3,5 cc, nazwano go TRAINER . a doświadczenie z tym silnikiem ( 3,5 cc )??? bardzo kiepskie wykonanie, luz na panewce  wału korbowego taki , że całe ciśnienie z karteru ucieka..

silnik żarowy a nie sposób go uruchomić.....

 

Dzięki za informację. Rzuciłeś trochę światła na producenta, którego kompletnie nie kojarzę. Mimo wszystko liczę na to, że ten silnik będzie trochę lepszy od przeciętnego MDS-a. Przynajmniej z zewnątrz jakość wykonania sprawia dużo lepsze wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nowy silnik to przed odpaleniem rozbierz, wysyp wióry, wygładź grad w karterze i na tulei. Złóż z nowymi łożyskami i możesz się cieszyć niezłym wariatem. :) Ja kiedyś kupiłem fabrycznie nowego mds 10 kru (jeszcze pisany cyrylicą), starszy brat Twojego. Jedyny mankament w moim przypadku to gaźnik (prostszy model), one podobno tak mają, że są zerojedynkowe. Ale pali z paluszka a z rurą fajnie wyje.  :) Może kiedyś go ulotnię ale obecnie znów mnie wzięło na modele samochodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.