Skocz do zawartości

Wankel. Jak z dwóch zrobić jeden..


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

haha kolego granaciku pomysł taki już przeszedł przez moją glowę jednak pytanie czy będą odbiorcy takiego motorka? bo robić dla idei to nie ma sensu 

a myślałem o pojemności 3,5ccm aby wykorzystać go w łodzi fsr standard bo regulamin nie zabrania użycia silnika wankla a jak dobrze wiemy uzyskuje on dużo większa moc  od tłokowego dwusówa ale ma również mankamenty jak uszczelnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yarun napisał:

haha kolego granaciku pomysł taki już przeszedł przez moją glowę jednak pytanie czy będą odbiorcy takiego motorka? bo robić dla idei to nie ma sensu 

a myślałem o pojemności 3,5ccm aby wykorzystać go w łodzi fsr standard bo regulamin nie zabrania użycia silnika wankla a jak dobrze wiemy uzyskuje on dużo większa moc  od tłokowego dwusówa ale ma również mankamenty jak uszczelnienia 

 

No to zrob "boxera" WANKLA - 2 x 1,75 cm3 do Twoich lodzi ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yarun napisał:

raczej mnie interesują silniki z minionej epoki bo można niezłą kasę z nich uzyskać 

a interesuje mnie ten https://grabcad.com/library/fig-tree-pocket-twin-aero-engine-1 tak apropo boxsera 

boxer w dieslu ja się piszę na kupno jeśli cena nie będzie kosmiczna, a wankel to może 15cm3 - nie wiem czy fsr na tej pojemności jeszcze są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.