Skocz do zawartości

Snapy kulowe


darwoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

           Kupiłem BNFa mkii 3d. Snapy kulowe, które przyszły w zestawie nie są najlepszej jakości, chcę je wymienić.

Po kilku lotach o mało co nie straciłem modelu, przez odkręcenie się snapa od steru kierunku. Zauważyłem również, że odkręciły się  nakrętki 

od snapów lotek ale na szczęście snapy nie zdążyły spaść.

Generalnie po przykręceniu snapów, końcówki śrub  zabezpieczyłem koszulkami termokurczliwymi, które jednak spadły.

Te snapy w zestawie posiadają śrubę z zwykła nakrętką bez nylonowego zabezpieczenia.

 

Dotychczas w modelach nie używałem snapów kulowych, tylko metalowe jak i nylonowe zapinane, ktore jest bardzo łatwo zabezpieczyć przed rozpięciem.

W sumie chyba nie miałem ani jednego problemu z wyhaczającym się snapem a rzadko je zabezpieczałem np. koszulkami.

 

I w związku z tym mam pytania do praktyków:

1) W snapach kulwych po przykręceniu, jak zabezpieczacie nakrętki przed odkręceniem - po takim zabezpieczeniu chciałbym mieć jednak możliwość rozkręcenia 

     snapów w przyszłości, więc zabezpieczenie nie powinno być niszczące,

2) Z którym rodzajem snapów Wy macie najlepsze doświadczenia, jako bezawaryjne lub mało awaryjne? Ewentualnie jak je zabezpieczacie dodatkowo o ile to konieczne.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nakrętki samokontrujące z plastikowym wkładem załatwiają problem, tyle że o ile na śrubkę m3 kupię takie w większości sklepów np budowlanych, o tyle m2 są nieosiągalne w budowlanych itp , taki kaliber kupuję w sklepach modelarskich.

Co do jakości snapów to sie nie wypowiem , miałem różne i czasami zdarzyło się kupić nowe które miały taki sam luz jak stare dwu letnie które właśnie się kwalifikują do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie jakieś 5 lat w spalinowym modelu na kierunku i nawet po kraksie się nie odkręciło :)
image.png.3f617a549492d1191b4533a14bbbebd1.png

Zabezpieczone po prostu klejem do śrub w moim przypadku to był akurat ZAP Z-71, i po kraksie bez problemu odkręciłem :)
Generalnie większość rzeczy przykręcanych w modelach zabezpieczam klejem do śrub, czy to nakrętki w "beczułkach" czy śrubki dociskowe również w nich, a także śrubki od orczyków jeśli jest metalowe gniazdo i nigdy mi się nic nie odkręciło :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czarobest napisał:

Miałem takie jakieś 5 lat w spalinowym modelu na kierunku i nawet po kraksie się nie odkręciło

Również używam kleju do gwintów , ale to do śrub gdzie wkręcam metal w metal , ale tam gdzie są nakrętki to używam nakrętek samohamownych bez kleju , są bardzo skuteczne żadne wibracje im nie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, japim napisał:

Co ile odkrecasz ten popychacz, że musisz tam mieć nakrętkę?

Szczerze?  to w ogóle:) , no chyba że muszę bo zajdzie taka potrzeba np snap się wyklepie , ale snapy to nie kłopot bo są na M3 więc łatwo dostępne i tanie jak barszcz.

Co do M2 to faktycznie ceny są zaporowe , śrubki M2 z resztą tak samo są drogie jak diabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.