Skocz do zawartości

Emeryt Hornet


Bartek Piękoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eechhh... kończy się pewna epoka.

Zawsze miałem jakiś sentyment do tego F-a, chyba dlatego, że to pokładowy (podobnie jak F-14).

Bardzo harmonijna sylwetka, rzadki dla mnie przykład samolotu, który równie fajnie wygląda na ziemi co w locie.

 

"Po 36 latach służby w siłach Korpusu Marines, z amerykańskiego lotniskowca USS Nimitz po raz ostatni odleciał wielozadaniowy samolot bojowy F/A-18 Hornet. Tym samym te wielozadaniowe maszyny pamiętające czasy zimnej wojny oficjalnie kończą służbę na lotniskowcach należących do USA. "

Hornet.thumb.jpg.4cd2b76f9c4dd04adc50ab27abd9cb06.jpg

 

źródło:

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/to-koniec-samolotow-fa-18-hornet-na-lotniskowcach-usa-maszyny-sluzyly-na-okretach/sj7lc4n?utm_source=www.komputerswiat.pl_viasg_komputerswiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2#slajd-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Eee tam najładniejsze samoloty są te „sojuszników” MiG-21,SU-22.(oczywiście zdolne do ataku atomowego na Danię ).

A tak na serio niedługo przywrócą do lotu MiG-a 21US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... piękny klasyk.

Mnie natomiast ciekawi, jak to zdjęcię było zrobione, miejsce wykonania znajduje się kilkanaście metrów  poza pokładem lotniskowca.  Czyżby Mavic miał coś wspólnego? Jeśli tak, to nieźli ryzykanci?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mecenas napisał:

Hmmm... piękny klasyk.

Mnie natomiast ciekawi, jak to zdjęcię było zrobione, miejsce wykonania znajduje się kilkanaście metrów  poza pokładem lotniskowca.  Czyżby Mavic miał coś wspólnego? Jeśli tak, to nieźli ryzykanci?.

Podpowiem. One nie startują z okrętu Admirał Kuzniecow

 

 

Notabene, wiecznie remontowany, ale dzięki temu ludzie w Murmańsku mają za co żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, bo zdjęcie miało być cool a nie związane z treścią artykułu. Taki poziom.

To jest F-18 z VFA-192 Golden Dragons i startuje z USS Kitty Hawk.

Nie mniej układ lotniska jest taki sam i nie trzeba drona, żeby zrobić takie zdjęcie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.