Skocz do zawartości

Jak ładować akumulator?


Fiflet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jestem Filip i jestem tu nowy więc nie wiem czy dobrą kategorię wybrałem.

Problem polega na ustawieniu ładowarki, nie wiem jak to zrobić dlatego proszę o pomoc.

 

Ładowarka: imax B6

Pakiet: Turnigy 11,1v 5000mAh

 

Wszystko podłączyłem jak na zdjęciach. A dokładnie chodzi mi o ustawienie Amperów.

Teraz domyślnie jest 2.0A i czy zmieniać to czy zostawić i czy reszta jest dobrze ustawiona np. tryb.

 

Będę wdzięczny za informację,

Pozdrawiam Filip

 

20210413_184455.thumb.jpg.ab76c289328e76b49b859e814a1fe3fb.jpg20210413_184449.thumb.jpg.d7183f31612208d630e903904d26677e.jpg 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest taka zasada:

Pakiet o pojemności 100mAh ładujemy prądem 0,1A

Pakiet o pojemności 1000mAh ładujemy prądem 1A

Pakiet o pojemności 2000mAh ładujemy prądem 2A

Pakiet o pojemności 3000mAh ładujemy prądem 3A

Pakiet o pojemności 5000mAh ładujemy prądem 5A

Pakiet o pojemności 10000mAh ładujemy prądem 10A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filip2010 napisał:

Teraz domyślnie jest 2.0A i czy zmieniać to czy zostawić i czy reszta jest dobrze ustawiona np. tryb.

 

 

Cześć Filip,

 

zgodnie z instrukcją obsługi i biorąc pod uwagę pojemność akumulatora oraz wydajność ładowarki ładuj prądem 5A - zakładam, że zasilacz, którym zasilasz ładowarkę ma wydajność 5A

Instrukcję znalazłem tutaj:  http://redberet.pl/templates/images/files/3129/powerbean-1152202406.pdf

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, qbapfmrc napisał:

Czyli ładujemy tzw prądem 1C czyli takim jaka jest pojemność pakietu. Chociaż gdzieś czytałem ze dobrze jest pierwsze ładowanie nowego pakietu zrobic poniżej 1C. Nie wiem jednak czy ktos tak robi i czy ma to sens.

1C jest bardzo bezpieczne. Niektóre pakiety można ładować nawet do 5C ale to jest napisane w specyfikacji, czasem na naklejce na pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.