Skocz do zawartości

BLheli_32 65A do F5j - podłączenie


Marek:D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zdecydowałem się na zakup lekkiego regulatora do modelu F5j. Problem jest taki, że z elektroniki ze mnie noga i chciałbym podpytać kolegów jak to pospinać w całość.

Odnośnie programowania pomoże mi kolega z forum, także teraz nie o tym.

Lutowanie kabli do zasilania Aku wiadome. Przewody do silnika podobnie.

A co z przewodem do odbiornika? Rozumiem, że syngałowy muszę dolutować tylko gdzie?

PWM(podejrzewam, że tu?)
TLM

GWD??

 

A co z "-" do odbiornika? też go wlutować czy może bez tego? W zestawie mam też kondensator. Czy mam go wlutować i jeśli tak to gdzie?

Podrzucam link do regla:
https://pl.aliexpress.com/item/33027880830.html?spm=a2g0o.cart.0.0.59fe3c00FDckfo&mp=1

 

IMG_1217.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Latam na Blheli_32 od dwóch sezonów. Mam te odbiorniki we wszystkich swoich modelach. Oczywiście, że odbiornik działa prawidłowo. Zaprogramować się go klasycznie nie da tylko poprzez FC ale działa potem rewelacyjnie. Oczywiście zasilanie samego odbiornika trzeba dać z BECa. Z Blheli_32 bierzemy tylko sygnał i GND. Tu trzeba dać tylko przewód do odbiornika z PPM i GND. Reszta z BECa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Granacik napisał:

Ppm to ppm, gnd to gnd, tlm zostawisz puste (telemetria) a zasilanie odbiornika dajesz z bec.

Inne pytanie czy blheli obsługuje konwencjonalny sygnał ppm z odbiornika czy tyko z fc.

Zasilanie oczywiście z zewnetrznego beca.

Czyli dobrze rozumiem, ze wtyczka z odbiornika ma być podłączona następująco:

sygnałowy do PPM

czarny do GND

Czerwony nie jest wtedy potrzebny.

 

Sorki ale mi trzeba jak krowie na miedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem pytania.

Nie da się latać bez odbiornika tak samo (chyba) nie da się latać bez ECS z silnikiem elektrycznym.

 

We wszystkich modelach mam zamontowane tego typu regulatory do tego dokładam 10A BEC Castlle. Kabelek sygnałowy + GND z regulatora wpinam do odbiornika a kabelek z BECa (+) i (-) też wpinam do odbiornika do wolnego kanału. Ponieważ latam na Futabie więc z regulatora kabelek żółty i czarny przychodzi do kanału 3 a z BEC w moim przypadku do 8 kanału.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są. Właśnie niedawno spotkałem już regulatory Blheli_32 z BECem ale na 5,5V. Mi te 5,5V do niczego się nie przyda więc nie zapamiętałem sobie które to modele miały w sobie BECa. Oczywiście już nie ważą 5-8g tylko odpowiedni więcej ale i tak są bardzo lekkie.

Teraz nie mogę ich znaleźć ale jak szukałem dla siebie to na pewno widziałem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pjk11 napisał:

Przeciez 5V to normalne zasilanie RX.

Było kilka ładnych lat temu faktycznie standardem. Teraz standardem jest 7,4-8,2V

Zasilam swoje odbiorniki 8V dla tego te 5,5 nie nadają się. Całe wyposażenie w w swoich modelach mam typu HV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.