Jump to content

taras

Modelarz
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by taras

 1. Tak jest zapotrzebowanie Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 2. Jeśli chcesz kontakt do Piotrka odezwij się na priv. Podam namiary Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 3. Marek zadzwoń to telefonicznie wyjaśnię Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 4. Mirek nie żyje. Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 5. @mihu Dziękuję pomogło
 6. Koledzy potrzebuję sugestii odnośnie ustawienia Horusa Oprogramowanie zainstalowane to OpenTX 2.3.7 Kanał 8; w aparaturze aktywny przełącznik obrotowy S1. Na tą chwilę mam to ustawione tak, że od ustawienia pokrętła na godzinie ”12,00” zaczyna się ruch serwa. Serwo obraca się o 90 deg – w takim przypadku pokrętło znajduje się na godzinie ”3,00” Od lewego skrajnego położenia do położenia do położenia pokrętła na godzinie ”12,00” brak ruch serwa i od położenia pokrętła na godzinie ”3,00” do położenia prawego skrajnego brak ruchu serwa Chcę zmienić to ustawienie tak, by ruch serwa zaczynał się lewego skrajnego połączenia pokrętła S1 i trwał do prawego skrajnego położenia S1. W tym całym zakresie serwo ma się dalej wychylać jedynie o 90 deg – czyli chcę mieć większą precyzję w sterowaniu serwem. Jak coś takiego ustawić w aparaturze?
 7. Wiadomość od Arnolda: Długo milczeliśmy, ale na zapleczu trwała gorączkowa praca i oczekiwanie na wiedzę o dniu w którym wirus odpuści. Nie doczekaliśmy się i musimy podjąć tę nieprzyjemną decyzję. XIV edycja Pucharu Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów 2020 odbędzie się w kolejnym roku kalendarzowym (???). Po złagodzeniu restrykcji okolicznościowych, postaramy się zorganizować spotkanie wodnosamolociarzy i ich fanów dla czystej przyjemności latania. A tymczasem:.
 8. A może to: http://modelpartner.ig.pl/sklep/?pl_elektroszybowiec-sara,204 lub: http://modelpartner.ig.pl/sklep/?pl_elektroszybowiec-luna-2-08m,208
 9. Są różne opinie na ten temat. Na początek warto zapisać swoje ustawienia. W wielu przypadkach są one wystarczające. Jeśli czujesz się na siłach - warto zrobić to samemu. Jeśli zdecydujesz się Autotune - to czytałem gdzieś o sugestiach by po tej operacji zapisać parametry ponownie. Jeśli lata się przyjemnie to koniec, jeśli nie to po wszystkim wstawić wartość, która jest równa ½ (parametry przed + parametry po) Autotune. Ewentualnie powtórzyć postępowanie kilka razy.
 10. Co do ustawień PID - warto obejrzeć sobie ten filmik: Jest pomocny. Od siebie - warto włączyć w PIXHAWKU funkcję automatycznego wyłączania silników (podpiętą pod jeden z kanałów aparaturze) w razie sytuacji krytycznej.
 11. Pomimo tego, że zamówienie poszło proponuję przeanalizować coś z tej strony: https://www.fpvmodel.com/mini-quad-hq_mini-escs_c139.html np to: https://www.fpvmodel.com/robotdog-35a-32bit-2-6s-blheli_32-esc-dshot1200_g1383.html Obsługują protokół dshot1200 - da się to zaimplementować w arducopterze Miałem od nich regulatory 25A latały w quadro na ramie F450 (obsługiwały oneshot 125) i byłem bardzo zadowolony Piotrek T.
 12. Czy ktoś używa bądź też używał ten regulator? Chciałbym zasięgnąć opinii co do jego jakości link do sklepu: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-dlux-40a-mk2-brushless-speed-controller-w-8a-s-bec-and-data-logging-2s-8s.html Pozdrawiam Piotr T.
 13. Dziękuję za odpowiedź. Mam zaś dodatkowe pytanie w związku z tym. Czy coś przemiawia za tym by zrobić "kamapkę" jak jest w planach? Czy ewentualnie zastosować balsę 5mm lub 3mm +np matę szklaną?
 14. Mam pytanko odnośnie wykonania kadłuba - na planach występuje "vena incrociata" - co to takiego?
 15. taras

  Aurora

  Włodku sprawdź informacje podane w linku (na drugiej stronie): http://hitecrcd.com/files/2.4GHzReceiverManual_EN_v3.pdf Pozdrawiam Piotr
 16. Dzięki Andrzeju Po twojej wskazówce zadziałało poprawnie.
 17. Szanowni koledzy Chciałby prosić was o pomoc w uruchomieniu i funkcji sprawdzenia zasięgu aparatury Hitec Aurora 9. Samo postępowanie jest opisane w instrukcji, jak i w wątku: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/13087-aurora-9-pojawi%C5%82a-si%C4%99-instrukcja-po-angielsku/page-22?hl=%2Baurora+%2Btest+%2Bzasi%C4%99gu&do=findComment&comment=153728 Postępuję wg podanego opisu: 1) włączam nadajnik i przechodzę w stan nadawania, na module Spectra świeci sie w tym czasie czerwona dioda - światło ciągłe, 2) włączam odbiornik (wszystko działa na tz etapie poprawnie), 3) na module Spectra (w nadajniku) wciskam i trzymam przycisk link do czasu, gdy pojawi się pojedynczy dźwięk. Jedyne co uzyskuję po kroku 3 - to przejście aparatury (nadajnika) w stan bindowania (lub mam takie wrażenie - elementy wpięte w obiornik nie reagują na sygnały z nadajnika). Wyłączenie i ponownie włączenie nadajnika i odbiornika nie zmienia tego stanu. Wszystko zaczyna pracować poprawnie dopiero po ponownym zbindowaniu układu. Czy ktoś może zasugerować, gdzie robię błąd? Pozdrawiam Piotr T.
 18. TeBe jeśli będziesz zainteresowany pomiarami z wykorzystaniem tensometrów (i pomocą przy ich realizacji) proszę o kontakt na PW. Pozdrawiam Piotrek
 19. Jeśli jednak chciałbyś zmierzyć rzeczywiste siły w locie testowym czy innym – możesz wykorzystać do tego tensometry. Będziesz potrzebował układu wzmacniającego, którego schemat masz w tym linku: http://www.industrologic.com/sga2man.htm Do tego potrzebujesz jeszcze rejestratora np. tak jak w tym linku: http://www.pololu.com/product/1623 No i oczywiście tensometr lub kilka. W podanej konfiguracji rejestrujesz odkształcenia na karcie i odczyt masz dopiero po locie testowym. Kilka prostych wzorków i otrzymasz siły jakie działały w trakcie pomiarów. Jest jeszcze możliwość przechwytu danych pomiarowych bezpośrednio w trakcie lotu. Pozdrawiam Piotr
 20. Dzięki Panowie za odpowiedź. Co do MODE 2 – od tego startowałem kilka lat temu. Co prawda dwa ostatnie sezony były dla mnie martwe (w sumie coś około 3 lub 4 godzin lotów). W większości była to walka o utrzymanie się w powietrzu przy pewnych niezrozumiałych dla mnie reakcjach w czasie sterowania Ponieważ na wstępie nie wspomniałem „z czym przychodzę”. To teraz to uzupełniam. Obecnie na stanie mam Hiteca AURORĘ 9 (2,4 GHz) (tak jak wspomniałem na tym etapie MODE 2). Latam elektrykami, a tak naprawdę próbuję latać EG pro. Dodatkowo do oblotu czekają jeszcze dwa. Jeśli ktoś będzie się wybierał z miłą chęcią dołączę i skorzystam z cennych rad. Pozdrawiam Piotrek
 21. Koledzy Piotrek z tej strony. Mam pytanie czy mógłbym się zmówić z kimś na latanie we środę? Nie kryję, że moje umiejętności są słabe i szukam pomocy kogoś, pod kim mógłbym się rozwinąć. Godziny – do domówienia (jestem elastyczny) W ostatnim okresie latałem bardzo nieregularnie – ubiegły sezon były to zaledwie 2 lub trzy loty. Latam na mode 2 (Aurora). Latam (latałem) tylko elektrykami (trenerki). Pozdrawiam serdecznie Piotr T.
 22. Cześć wszystkim Nazywam się Piotrek. Pochodzę z pięknej miejscowości na wschodzie podlasia. Obecnie osiadłem w Białymstoku. Do modelarstwa cięgnie mnie od lat dziecinnych, gdy po raz pierwszy zobaczyłem latające modele na uwięzi na lokalnym boisku. Po wielu latach wróciłem do dziecięcej pasji. Na początku popełniłem kilka kardynalnych błędów i na długi czas zniechęciłem się do tej formy spędzania wolnego czasu. Modelarstwo – w moim wypadku to określenie na wyrost (bardziej pasuje chyba latacz prostych konstrukcji piankowych). W tej chwili modelarstwo a wiąże się z miłymi chwilami, gdy coś z gotowych pianek oderwie się od ziemi i przebywa w powietrzu chodź kilka chwil i w tym czasie pozawala zapomnieć o bieżącym życiu. Dla mnie jest to prawdziwa odskocznia od pracy zawodowej. Mimo wielkiego zapału moje umiejętności modelarskie jak i lotnicze są znikome. Po co zatem moja wizyta na tym forum? Głównie zależy mi na nawiązaniu kontaktu z lokalnym środowiskiem osób latających w Białymstoku. Przy okazji chciałbym podnieść swój warsztat pilotażowy pod okiem osób bardziej doświadczonych ode mnie a co za tym idzie miło spędzać wolny czas na pięknym hobby. Pozdrawiam Piotrek T.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.