Jump to content

taras

Modelarz
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About taras

 • Birthday 07/21/1978

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Białystok
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli chcesz kontakt do Piotrka odezwij się na priv. Podam namiary Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 2. Marek zadzwoń to telefonicznie wyjaśnię Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 3. Mirek nie żyje. Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 4. @mihu Dziękuję pomogło
 5. Koledzy potrzebuję sugestii odnośnie ustawienia Horusa Oprogramowanie zainstalowane to OpenTX 2.3.7 Kanał 8; w aparaturze aktywny przełącznik obrotowy S1. Na tą chwilę mam to ustawione tak, że od ustawienia pokrętła na godzinie ”12,00” zaczyna się ruch serwa. Serwo obraca się o 90 deg – w takim przypadku pokrętło znajduje się na godzinie ”3,00” Od lewego skrajnego położenia do położenia do położenia pokrętła na godzinie ”12,00” brak ruch serwa i od położenia pokrętła na godzinie ”3,00” do położenia prawego skrajnego brak ruchu serwa Chcę zmienić to ustawienie tak, by ruch serwa zaczynał się lewego skrajnego połączenia pokrętła S1 i trwał do prawego skrajnego położenia S1. W tym całym zakresie serwo ma się dalej wychylać jedynie o 90 deg – czyli chcę mieć większą precyzję w sterowaniu serwem. Jak coś takiego ustawić w aparaturze?
 6. Wiadomość od Arnolda: Długo milczeliśmy, ale na zapleczu trwała gorączkowa praca i oczekiwanie na wiedzę o dniu w którym wirus odpuści. Nie doczekaliśmy się i musimy podjąć tę nieprzyjemną decyzję. XIV edycja Pucharu Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów 2020 odbędzie się w kolejnym roku kalendarzowym (???). Po złagodzeniu restrykcji okolicznościowych, postaramy się zorganizować spotkanie wodnosamolociarzy i ich fanów dla czystej przyjemności latania. A tymczasem:.
 7. A może to: http://modelpartner.ig.pl/sklep/?pl_elektroszybowiec-sara,204 lub: http://modelpartner.ig.pl/sklep/?pl_elektroszybowiec-luna-2-08m,208
 8. Są różne opinie na ten temat. Na początek warto zapisać swoje ustawienia. W wielu przypadkach są one wystarczające. Jeśli czujesz się na siłach - warto zrobić to samemu. Jeśli zdecydujesz się Autotune - to czytałem gdzieś o sugestiach by po tej operacji zapisać parametry ponownie. Jeśli lata się przyjemnie to koniec, jeśli nie to po wszystkim wstawić wartość, która jest równa ½ (parametry przed + parametry po) Autotune. Ewentualnie powtórzyć postępowanie kilka razy.
 9. Co do ustawień PID - warto obejrzeć sobie ten filmik: Jest pomocny. Od siebie - warto włączyć w PIXHAWKU funkcję automatycznego wyłączania silników (podpiętą pod jeden z kanałów aparaturze) w razie sytuacji krytycznej.
 10. Pomimo tego, że zamówienie poszło proponuję przeanalizować coś z tej strony: https://www.fpvmodel.com/mini-quad-hq_mini-escs_c139.html np to: https://www.fpvmodel.com/robotdog-35a-32bit-2-6s-blheli_32-esc-dshot1200_g1383.html Obsługują protokół dshot1200 - da się to zaimplementować w arducopterze Miałem od nich regulatory 25A latały w quadro na ramie F450 (obsługiwały oneshot 125) i byłem bardzo zadowolony Piotrek T.
 11. Czy ktoś używa bądź też używał ten regulator? Chciałbym zasięgnąć opinii co do jego jakości link do sklepu: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-dlux-40a-mk2-brushless-speed-controller-w-8a-s-bec-and-data-logging-2s-8s.html Pozdrawiam Piotr T.
 12. Dziękuję za odpowiedź. Mam zaś dodatkowe pytanie w związku z tym. Czy coś przemiawia za tym by zrobić "kamapkę" jak jest w planach? Czy ewentualnie zastosować balsę 5mm lub 3mm +np matę szklaną?
 13. Mam pytanko odnośnie wykonania kadłuba - na planach występuje "vena incrociata" - co to takiego?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.