Skocz do zawartości

Statecznik DLG


klangner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu kupiłem używany model DLG. Niestety połamałem w nim statecznik pionowy. Ponieważ nie wiem co to za model to zastanawiam się jak to naprawić.

Czy ktoś wiem gdzie można by kupić sam statecznik pionowy do modelu DLG? Chyba może być dowolny? W tym modelu był chyba zrobiony z cienkiej tkaniny szklanej.

Chętnie kupiłbym karbonowy, by był trwalszy.

 

Ewentualnie czy coś takiego można naprawić? Załączam zdjęcie. A jeśli tak to w jaki sposób by mi wytrzymywała starty i lądowania (niestety często na ziemi)?

 

Miałbym jeszcze jedno pytanie. W stateczniku jest drucik (sprężynka), który powoduje, że zamiast popychacza mam tylko linkę do serwa. Gdzie można kupić taki drucik.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Krzysztof

IMG_20210430_133049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, klangner napisał:

Czy ktoś wiem gdzie można by kupić sam statecznik pionowy do modelu DLG?

Krzysiek a nie lepiej dorobić sobie taki statecznik samemu? Tu na forum oraz na YT jest mnóstwo informacji jak zrobić stateczniki do DLG.

Rafał kiedyś pisał ,że nawet do tego celu nie trzeba mieć pompy próżniowej. Wyjdzie tanio bo potrzeba tylko trochę styroduru, tkaniny szklanej , pasek aramidu a i satysfakcja z pracy będzie ogromna. Można od razy zrobić kilka na zapas , bo skoro często lądujesz na ziemii a być może w terenie przygodnym (gorsza nawierzchnia) no to statecznik będzie się zużywał szybko.

Myślę ,że nie jest to bardzo trudne i z pewnościa sobie poradzisz , szkoda pieniędzy na gotowce. No chyba ,że zależy Ci na czasie albo nie masz gdzie robić.

Pozdrawiam

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arek,

Dzięki za informację. Przyznam się, że podoba mi się latanie modelami przez siebie zrobionymi. Dawno temu zbudowałem Bobolinka z ArtHobby i bardzo dobrze go wspominam ? Aktualnie buduję sobie Zumi z tej samej firmy.

Nie mniej jednak elementy z tkaniny szklanej to, jak dla mnie, za wysokie progi, . No i rzeczywiście warunków do tego nie ma zbyt dobrych.

Chętnie zapłacę za gotowy statecznik, a frajdę będę miał z tego, że go sam wymienię ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klangner napisał:

Chętnie zapłacę za gotowy statecznik, a frajdę będę miał z tego, że go sam wymienię ?

 

No pewnie , skoro nie masz doświadczenia w laminatach to statecznik można kupić , a satysfakcja będzie z pewnością z budowy Zuni.?

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.