Skocz do zawartości

Tłumienie 5.8GHz


Rook FPV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak wysokie tłumienie może powodować pigtail 5cm MMCX -RPSMA (Jest to pigtail TBS za 20 zł)

oraz przejściówka prosta SMA-SMA za kilka złotych?

Wiem że nie dostanę jednoznacznej odpowiedzi bo złącze złączu nie jest równe ale gdyby ktoś mógł odpowiedzieć tak czysto teoretycznie to będę wdzięczny.

Chciałem ustawić offset w RF meter i zastanawiam się czy 0.5 Db  będzie adekwatne do wyżej wymienionych złączek.

pigtail niestety jest wygięty w literę S ponieważ jest za długi a dokonując pomiaru na owym pigtailu i przejściówce oraz offsecie ustawionym na 0 otrzymuję następujące wyniki.

100mw = 110mw +-5

400mw = 330mw +-5

1000mw = 970mw +-5

pomiar dokonany na pomocą ImmersionRC RF Power Meter v2 z tylko wbudowanym tłumikiem do 1W

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 10:55, Rook FPV napisał:

Cześć, jak wysokie tłumienie może powodować pigtail 5cm MMCX -RPSMA (Jest to pigtail TBS za 20 zł)

oraz przejściówka prosta SMA-SMA za kilka złotych?

Wiem że nie dostanę jednoznacznej odpowiedzi bo złącze złączu nie jest równe ale gdyby ktoś mógł odpowiedzieć tak czysto teoretycznie to będę wdzięczny.

Chciałem ustawić offset w RF meter i zastanawiam się czy 0.5 Db  będzie adekwatne do wyżej wymienionych złączek.

pigtail niestety jest wygięty w literę S ponieważ jest za długi a dokonując pomiaru na owym pigtailu i przejściówce oraz offsecie ustawionym na 0 otrzymuję następujące wyniki.

100mw = 110mw +-5

400mw = 330mw +-5

1000mw = 970mw +-5

pomiar dokonany na pomocą ImmersionRC RF Power Meter v2 z tylko wbudowanym tłumikiem do 1W

 

Ja Ci nie pomogę, ale odezwij się telefonicznie do www.prodrone.pl

Na pewno ma to pomierzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jakoś to sobie rozkminiłem.

Wiem ze to nie jest miarodajne ale w praktyce wygląda to tak że gdy podepnę do anteny dodatkowego pigtaila ( za 20 zł) 8 cm

to z 970mw robi sie ok 780mw więc strata jest wyraźna bo ok 0.9dBm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.